12.12.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

מהר יותר גבוה יותר חזק יותר

מכבי חיפה נראתה רע מול בני סכנין ודומה כי המאמן ההולנדי לא עשה שיעורי בית. אז מה הפלא שבשלב כלשהו הוא העלה להתקפה את הבלם דקל קינן, במטרה לנסות ולנצל את משחק הגובה שלו, אל מול ההגבהות הסתמיות של שחקני הקבוצה לעבר הרחבה. “למיטב הבנתי ולפי אופי העבודה של המאמן החדש, רנה מולנסטיין, נראה לי שלא מעניין אותו מצ’אפ או מיסמצ’. הוא דוגל בדרך שלו, הוא מאמין בעצמו ובשיטות שיש לו”, אומר פרשן הכדורגל איציק אהרונוביץ

מאת: איציק אהרונוביץ , 7 בספטמבר 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

מכבי חיפה חוזרת לליגה. בשבת תפגוש הקבוצה את מאמנה בעבר, אריק בנאדו, שעבורו זה יכול להיות משחק של להיות או לחדול. מנגד, המאמן רנה מולנסטיין ירצה בוודאי לחזור עם 3 נקודות, שיחזירו את שחקניו למסלול שהוא מתווה לקבוצה. אבל כדי שזה יקרה, הירוקים חייבים להציג יכולת משופרת, סגנון משחק, שיטה. “אם שחקני בני יהודה יחשבו שהם יכולים לשחק מצד לצד בצורה פראית, למכבי חיפה יש את הכלים לנצל את זה, ואפילו לפרק אותם. ואת זה בנאדו יודע מצוין”, אומר פרשן הכדורגל איציק אהרונוביץ.
אז מכבי חיפה תחזור ממשחק החוץ עם 3 נקודות?
“מזה מספר שנים שכל יציאה של מכבי חיפה למשחק חוץ, הנקודות כבר לא בטוחות אצלה. וזה לא בעיה לבדוק את הרזומה של הירוקים במשחקי החוץ”.

דוגל בדרך שלו. רנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

איזה מצ’אפ צפוי במשחק זה?
“למיטב הבנתי ולפי אופי העבודה של המאמן החדש, רנה מולנסטיין, נראה לי שלא מעניין אותו מצ’אפ או מיסמצ’. הוא דוגל בדרך שלו, הוא מאמין בעצמו ובשיטות שיש לו. למעשה, לפחות עד עכשיו, היריב לא נמצא במרכז החשיבה שלו. ולכן, אני לא רואה שום מצ’אפ במשחק זה. אני גם בטוח שהוא לא יודע מי זה מזוז או מי הקפטן של הכתומים. כמו כן, איך הם משחקים, מה נקודות התורפה שלהם ואיפה בני יהודה יכולים להפתיע את קבוצתו”.
מנגד, אריק בנאדו מכיר את החולשות שיש לירוקים. אתה חושב שיש לקבוצתו את הכלים לנצל את נקודות התורפה?
“אם שחקני בני יהודה באמת יהיו ממושמעים לטקטיקה של אריק, הם בהחלט יכולים להפתיע את מכבי חיפה. יש להם סגל בהחלט לא רע, למרות שעד עכשיו התוצאות לא הגיעו. בל נשכח שהם צרפו בשבוע האחרון את קשר מכבי תל אביב בעבר, ניקולה מיטרוביץ, שמשחק כל הזמן לעומק. אם שחקני מכבי חיפה לא יתנו את הדעת עליו, כנראה שמשם תתחיל הסכנה ביום שבת”.
בני יהודה חייבת לנצח, אחרת יהיה שם בלאגן גדול.
“אם שחקני בני יהודה יחשבו שהם יכולים לשחק מצד לצד בצורה פראית, למכבי חיפה יש את הכלים לנצל את זה, ואפילו לפרק אותם. ואת זה בנאדו יודע מצוין. לכן, צפוי משחק נסוג של בני יהודה עם 10 שחקנים מאחורי הכדור, במרחקים קצרים בין החוליות, שכדור עומק לא יוכל לעבור בין שני שחקנים. אריק יודע שאת המתפרצת הוא ימצא, ואלון תורג’מן יכול גם למצוא את הרשת ולסגור את החשבון עם כל מי שלא רצה אותו בכפר גלים. זה יהיה כואב מאוד”.
לפני המשחק מול סכנין הזהרת את הירוקים מהיציאה למתפרצות של ז’וארז’יניו, ומה עכשיו?
“שחקן נוסף שמהווה סכנה ברורה ומיידית הוא הקשר מרשיץ, שהעונה עדיין לא מגלה יכולת גבוהה במיוחד, ואף נקנס לאחר המשחק האחרון מול הפועל חיפה, בידי הבעלים אברמוב. מדובר בכדורגלן בעל יכולת בעיטה אדירה לשער, יודע לחפש את העומק ולמצוא את השחקנים הנכונים. וכמובן, הוא תמיד זמין לקבל את הכדור ויודע להניע את גלגלי הקבוצה. אם הירוקים יתנו לו חופש פעולה, גם ממנו צפויים צרות גדולות”.
הגנת חיפה מציגה עד כה יכולת פושרת. מה המאמן צריך לעשות בכדי לייצב את החלק האחורי?
“פשוט מאוד, להחליף את הבלמים”.
פרט, נמק והסבר.
“למרות שגרי קגלמאכר היה טוב כקשר אחורי וגם כמגן נגד סכנין הוא היה מצוין, הייתי מעביר אותו לעמדת הבלם ומצוות איתו ביחד את אעיד חבשי, שמגלה יכולת טובה מאוד בנבחרת הצעירה. שניהם יחדיו, מספיק מהירים להתמודד עם כל מתפרצת ועם כל השחקנים המהירים בארץ. כמובן שיש להם את כל המרכיבים שבלמים ברמה גבוהה חייבים שיהיה להם”.
ובגזרת המגינים?
“להחזיר באופן מיידי את אייל משומר להרכב. וגם, מעניין לראות איך ישתלב המגן השמאלי החדש בהרכב. למעשה, אני מציע להחליף את כל הקו האחורי של הקבוצה ברביעיית שחקנים מהירים שיודעים לצאת להתקפה (מגינים) בצורה נכונה וחכמה, ויכולים לשחק ללא חשש בעיגול האמצע (בלמים) כשהקבוצה תוקפת ונמצאת גבוה בשטח היריבה”.
אז מהם המפתחות לניצחון במשחק זה?
“השחקנים שאמורים להגיע מהגל השני או השלישי. לדוגמא המגינים, שבמקום להגביה בצורה סתמית ואלכסונית כדורים לרחבה (כפי שעשו מול סכנין), יצטרפו ללא כדור לשטח של היריבה וישתדלו להגיע עמוק אל תוך רחבת ה-16 ומשם להוציא את כדורי הרוחב לשחקנים שיגיעו מהגל השני, כמו רועי קהת או קמיל ואצק. רק במצב כזה, מכבי חיפה תוכל לפרק את ההגנות הצפופות, כי השמיכה של היריב תהיה קצרה מלכסות את כולם”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>