29.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

מה הסיפור שלך?

שבוע הספר וחודש הקריאה מביאים איתם שפע של ספרי מעניינים לכל הגילאים. קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים, מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, זו פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה. בין הספרים המומלצים הפעם מותחנים מעולים שזכו להצלחה רבה בעולם

מאת: מערכת "כוכב" , 27 ביוני 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

האיש משומקום

האם אתם זקוקים לעזרה? זוהי תמיד השאלה הראשונה שהאיש משומקום שואל כאשר מתקשרים אליו. “פרויקט X” מאת גרג הורביץ הוא הראשון בסדרת המתח המבריקה, המרתקת ומלאת האקשן, בה מככבת דמותו של “האיש משומקום”, דמות אגדית ששמה נלחש מפה לאוזן. אומרים שכאשר האנשים הנואשים ביותר פונים אליו, הוא יעשה הכול כדי להגן עליהם. אבל האיש משומקום אינו אגדה. בהיותו ילד הוא נבחר ונלקח מבית היתומים שבו התגורר. הם גידלו אותו ואימנו אותו במסגרת “פרויקט X”, תכנית סודית ביותר שמטרתה ליצור לוחמים בלתי פגיעים, שניתן להתכחש להם כיוון שאינם קיימים באופן רשמי. הוא נשלח למקומות המסוכנים ביותר בעולם כדי לבצע משימות, שהממשלה מכחישה כל קשר אליהן. לאחר שעבר הכשרה מיוחדת, הוא ניצל את כישוריו יוצאי הדופן, בורח מהפרויקט ונעלם. כעת מטרתו היחידה היא לעזור לכל אותם אנשים הזקוקים נואשות לעזרתו. אבל עכשיו מישהו נמצא בעקבותיו. זהו אדם כמותו, מישהו שעבר הכשרה דומה, חבר “פרויקט X”, שיודע סודות אפלים מעברו של האיש משומקום, וכל רצונו הוא לעצור בעדו, ולחסל אותו. מותחן מעולה (מאנגלית: דפנה לוי, הוצאת “דני ספרים”, 416 עמ’)

צילום: ארכיון "כוכב"

הזקנים משתגעים

“הזקנה ששברה את כל החוקים” מאת קתרינה אינגלמן-סונדברג הוא ספר קליל, מצחיק ומחמם לב.  ההנהלה בבית האבות הוחלפה, והצוות החדש עושה הכול על מנת לקצץ בהוצאות. למרתה אנדרסון בת ה-79 אין שום כוונה להמשיך לשבת רגל-על-רגל בבית אבות מרופט ומשעמם זה. היא יודעת שמגיעים לה חיים הרבה יותר זוהרים ומפנקים. על כן היא רותמת למשימה את ארבעת חבריה לבית האבות, חבורת זקנים תוססת, שמחליטים שהם לא מוכנים לבלות את שארית חייהם במצב הזה. כדי למחות נגד (כל) החוקים שנכפים עליהם הם לא הולכים לישון מוקדם, ובטח שלא אוכלים ארוחות בטעם של פלסטיק. המטרה: להגיע לכלא, שם התנאים טובים יותר. אט-אט הם צוברים ביטחון ומתכננים שוד בנק שיעזור להם לממן את החיים החדשים שלהם. הם מחליטים להיות לרובין הוד של האזרחים המבוגרים, להגן עליהם בכל מקום ובכל זמן, ובטח שלא לתת להליכונים שלהם לעצור בעדם. הם מנסים בכל כוחם לתכנן פשע מושלם ומגלים פעם אחר פעם שאף לא אחד לא לוקח ברצינות חבורת קשישים על הליכונים, ולא כל כך פשוט להיתפס. ואז? אז מתחילות ההרפתקאות. (מאנגלית: לינדה פניאס-אוחנה, הוצאת כתר, 413 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

מעולם חרב לעולם חדש

הספר “והם רוקדים ואלס” מאת ורדה בן דב, הוא רומן משפחתי היסטורי, המבוסס על סיפורים אמיתיים והשזור פרקים מחיי משפחת המחברת. העלילה לוקחת את הקורא אחורה בזמן, לווינה של שלהי שנות השלושים, שם חיה הנערה בלנקה עם משפחתה. יום אחד, אביה מסביר לה כי הזמנים השתנו ואולי מוטב שלא ילכו מעכשיו ללונה פארק. אט־אט נחשפת הזוועה שבקיום היהודי בווינה ובאירופה בכלל באותה עת, אך בלנקה בת המזל – עולה לארץ ישראל במסגרת עליית הנוער. בארץ היא לומדת להסתגל לחיים לבד. בכפר הרואה היא פוגשת את צביקה חבר ההגנה, אהבתה הראשונה. היא מתוודעת לתרבות השונה ופוגשת את אלכסנדר פן המשורר, וגם בית הספר החקלאי מקווה ישראל הוא נקודת מפנה בחייה. במקביל, היא יוצרת לה משפחה חדשה וגם משפחה של חברות. בכל אותה דרך, דמותו של מנחם שליח ההגנה, מדריכה המיתולוגי מההפלגה לארץ, רוקמת קורים עדינים בנשמתה. בלנקה הקימה בית ומשפחה לתפארת בארץ ישראל, אך נותרה בה תמיד נימה של עצב. מה היה מקורה? התיאורים הצבעוניים סוחפים לתוך האווירה ששררה פעם – כאן ושם ובעיקר לתחושה בבתים רבים, שבהם לא ידעו מה עלה בגורל המשפחות. (הוצאת גוונים, 399 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

ישראל דרך בת קיבוץ יחידה במינה

הרומן “לירי” מאת אמנון שמוש, (מחבר הרומן הנפלא “מישל עזרא ספרא ובניו”), מציף נושאים ישראליים ומהותיים כאחד והקריאה בו מזמנת לקורא חוויה מעוררת מחשבה. העלילה הנפתלת מאירה הן מהלכי רוח היסטוריים והן מגמות עכשוויות, רוויה בתשוקות, הרהורים ודרמה עזת צבע. דרכו הקשה של אמן יוצר בקיבוץ ובפריפריה, מתוארת מתוך ידע אישי ומבט היסטורי על מיטב הסופרים והמשוררים שנשאבו למרכז. התלבטויות נפשיות על מין ללא אהבה (מתנדבים ומתנדבות) ועל אהבה ללא מין, על קנאה לבת-הזוג ועל קנאה בבת-הזוג, עטופים במטאפורות, ההומור ובמשחקי המילים המאפיינים את המחבר. רומן שכל-כולו קיבוץ, החל מן הקיבוץ הישן והטוב והתובעני, וכלה בקיבוץ המופרט והמבולבל. בת קיבוץ מתחתנת עם בן קיבוץ שכן, ולאחר סערה אירוטית עם מתנדב נורדי. סערה מינית, המשבשת את שיריה ומחשבותיה, לאורך כל החיים, בעקבות אסון שקרה לבעלה והותיר אותו בכסא גלגלים לאורך כל חייו. חיי הקיבוץ, ובלשון הרומן אי של נחת או של אי-נחת, מתוארים לעומק, מתוך אמפתיה והיכרות מבפנים. וחשוב מכל – מה שקורה בחברה הישראלית בשני הדורות האחרונים, בעיניהם ובמוחם של הזוג הצעיר ובני משפחתם בארץ ובעולם. (הוצאת מסדה, 253 עמ’)

צילום: ארכיון "כוכב"

מהות החיים

טרילוגיה מאת גיל ססובר, שאפשר לקרוא אותה בשלמותה או כל ספר בנפרד. “האב” הוא סיפור התפרקותו ובנייתו מחדש של בן שחי בצילו של אביו שנישל את משפחתו הראשונה מהירושה.  על רקע נמל יפו, הדייגים וספינה אחת המשולה לנשמתו, עובר הבן טלטלות בגוף וברוח עד שהגורל עושה בו כרצונו. הספר עוסק בהתפרקותו של הבן ובאיסוף השברים לשם בנייה מחדש של זהותו העצמית. היכולת לתפקד בעולם שהרגע שהבנת שהוא כל כך שונה ממה שחשבת, באופן המהותי ביותר, בתפיסת האב את הבן, הם נושאים המעסיקים את המחבר. בניית ספינת העץ ענקית משמשת כחיבור בין העולם הפנימי לעולם החיצוני ולשיקום הגוף והנפש. “הרזיגנציה השקטה” הוא סיפור אהבתם של בעלת מסעדה חובבת נשים וסוחר הדגים שלה. סיפור אהבה בז’אנר הסיפורים הארוטיים המתרחש בין תל אביב ובין ניו יורק. “דה-פרסונליזציה” בנוי משלושה חלקים העוסקים בחייו של המחבר ומתארים את תהליך ההידרדרות הבלתי-נמנע של גופו והפסיכה המחוברת אליו על רקע החיים העירוניים. בחלקו השלישי מתוארת ההפרעה, הכוללת, בין היתר, סימפטומים של תחושת אוטומטיות, הרגשה שהאדם נמצא בסרט או בחלום, חוויות חוץ-גופניות והרגשה כללית של ניתוק מ”האני-העצמי”, מהסביבה ומהמציאות. (הוצאת מסדה, 144 עמ’/ 73 עמ’/182 עמ’)

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

תכירו את הרגשות שלכם

ספר הילדים “איך אתם מרגישים?” מאת דליה בר-אל מזמין את הקוראים להכיר את הרגשות שלהם. 27 רגשות המוצגים כל אחד בצורה של סיפור קצר בשיר. הם מציגים מגוון תחושות ורגשות כמו אהבה, שנאה, קנאה, עליצות, עצב, פחד, אין אונים, בלבול, אשמה, שעמום, כעס, רעב וצמא, חשד, בדידות, עלבון ואחרים. תקראו על החשש שבגילוי סודות, על היופי שבאהבה, על השמחה שבידידות, על כוחו של הדמיון, על הכאב שבשנאה, על הקסם שבחלום, על החשד המנקר, על עצב הפרידה ועל עליצות וצחוק פורץ, על עלבון ועל כעס, על התרגשות ועל עצב, על פחד ועל תחרות, על בדידות ועל ידידות. רגשות נעימים וגם נעימים פחות, רגשות שמגלים ורגשות שמסתירים. על כל אלה תוכלו לקרוא בספר המקסים שלפניכם. כל שיר מלווה בשאלות המופנות אל הילדים. מטרת השאלות היא לעודד ביטוי רגשות ומחשבות של הילדים שקוראים את השירים או שומעים אותם מפי המבוגר. כאשר הילדים עונים על השאלות הם מוצאים נקודות הזדהות עם הילד או הילדה שבשיר ומגלים איך הרגש המתואר בשיר מתבטא בעולמם שלהם. (איורים: צבי פדלמן. הוצאת אוריון, לגילאי 4-10. מנוקד)

צילום: ארכיון "כוכב"

גיבורות מצחיקות ופרועות

אייבי ובין קובעות את הכללים מאת אנני ברוז הוא הספר התשיעי בסדרה המקסימה לראשית קריאה (ואחד לפני האחרון) שהגיבורות שלו הן החברות הכי טובות בעולם, הן מצחיקות והן פרועות. ננסי, אחותה של בין, נרשמת לקייטנת ‘כוח הבנות לנצח’. עושים שם כיף, כולל מחקרים בטבע ואימוני העצמה לגוף ולנפש, אבל הכניסה מותרת רק מגיל 11. לבין בכלל לא איכפת. מה היא צריכה את זה בכלל? אין לה מה לעשות? משעמם לה, כאילו? ואולי היא בכלל יכולה להמציא עם אייבי קייטנה משלהן? ברור שכן! ברוכים הבאים לקייטנה של אייבי ובין. שמה ‘קייטנת החץ הבוער’. אייבי ובין הן המדריכות, והכי חשוב – הן אלה שקובעות את הכללים. כלל מספר אחת: מותר להשתולל בכיף רק אם מוכנים גם לסבול בכיף! בהצלחה לכל המשתתפים. (איורים: סופי בלקול, מאנגלית: עטרה אופק, הוצאת כתר, 141 עמ’)

צילום: ארכיון "כוכב"

לא קל לחוות גירושין

“עמית, דלית ושביט בתעלומת המודעות התלושות”, מאת אלכס פז-גולדמן, כתוב בהומור מתחילתו ועד סופו ומיועד גם לילדים אשר הוריהם התגרשו ואשר מתקשים למצוא ספר שמתקשר רגשית לתהליך הקשה שהם עוברים. אין זה רק סיפור על גירושין אלא גם על מערכות יחסים בין ילדים. מסע חיפושים אחרי חתולה שספק נעלמה, ספק איבדה דרכה, ספק נחטפה, אך מעבר לכול הוא מבחן לחברות אמת שעומדת למבחן וצולחת אותו. חוץ מסיפורי העלילה נחשפות בספר תופעות חברתיות שנוגעות בחייו של כל אחד. מאבקי כוח בכיתה, התאהבויות של ילדים בתחילת דרכם הבוגרת, קנאה בין ילדים או תהליכי פרידה וגירושין של הורים שאולי לא תמיד מודעים להשלכות על חיי הילדים. הספר אינו נוקט עמדה, אלא מנסה לתאר מצב והקוראים יכולים לגבש לעצמם את דעתם בעצמם. בעלילה סיפורה של דלית שברגע אחד התהפך עולמה כשנודע לה שרוקפור, החתולה הקטנה שלה נעדרת. את המודעה שהכינה אימא שלה תלש רום מלוח המודעות בכיתה ויד נעלמה תלשה את המודעות מהעצים ומעמודי החשמל. רוקפור לא נמצאה גם כשעלה לפייסבוק דף מיוחד והמצב החמיר כשהתקבלה ההודעה המצמררת מג’ק המרטש. האם זה הרוצח הידוע? (איורים: יניב טורם, הוצאת “אלוש”, 160 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

תחשבו שוב לגבי מלאכים

“מלאכים” מאת ל”א וות’רלי הוא החלק הראשון בטרילוגיית פנטזיה מסעירה המאירה את המלאכים באור חדש, אפל ומסוכן. המלאכים בספר הם ישויות ממימד אחר, העוברות למימד שלנו כשמקור האנרגיה ממנה הם ניזונים מתחיל להידלדל. כדי לשרוד, הם ניזונים מהאנרגיה של בני האדם ובכך גורמים להם מחלות קשות ובמקרים קיצוניים אפילו מוות. ווילו יודעת שהיא שונה מנערות אחרות, ולא רק מפני שהיא טובה בלתקן מכוניות. לווילו יש כוח מיוחד: כשהיא נוגעת באנשים, היא מסוגלת לקרוא את עתידם, לדעת את חלומותיהם, את תקוותיהם ואת חרטותיהם. אין לה מושג מאין הגיע הכוח הזה. ואז הכול משתנה כשווילו מגלה שהיא בעצם מלאכית למחצה, ושמישהו מנסה להרוג אותה. אלכס המסתורי והיפהפה הוא קוטל מלאכים. הוא יודע את סודה של ווילו ומשימתו היא לעצור בעדה. הכוחות האפלים הנחבאים בתוך ווילו הופכים אותה למסוכנת – וגם לנחשקת. למרות כל פעמוני האזעקה המצלצלים בראשו, אלכס מוצא את עצמו הולך ומתאהב באויבת המרה ביותר שלו. העלילה שרקחה וות’רלי עוברת ללא מאמץ בין הרפתקת מתח מסחררת ובין רומן אהבה עוצר נשימה המתפתח בין ווילו ואלכס. (מאנגלית: חנה בן-צבי גורן, הוצאת “דני ספרים”. 367 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

הסיפור המדהים של מערכת העיכול

למה אנחנו משתוקקים למשהו מתוק אחרי הארוחה? מה למערכת העיכול שלנו ולדיכאון? הן בין השאלות שעונה המיקרוביולוגית ג’וליה אנדרס בספרה “תחושת בטן”. אתם מוזמנים להיכנס לעולם אפל וקסום שאורכו מתקרב לעשרה מטרים, שטחו מאתיים עד חמש מאות מטרים רבועים, ובו המוני סיסים וסיסונים, וכמאה טריליון חיידקים, שרובם עוזרים לנו ומקצתם ממלאים את תפקיד המפלצות בסיפור הזה. בשפה בהירה ומלאת הומור אנדרס מסירה את הלוט מעל מערכת העיכול. היא לוקחת אותנו לסיור מהפה ועד פי הטבעת, מציגה לנו את כל האיברים והאורגניזמים המשתתפים בתהליך העיכול, מסבירה כיצד איברינו משנעים מזון, עוסקת בנושאים כמו מחלות מעיים, עצירות והקאה (מדוע אנו מקיאים וכיצד אפשר למנוע), השפעת מערכת העיכול על המוח, מסבירה על תפקידה של אוכלוסיית המעיים, ובתוך כך פותרת תעלומות גדולות וקטנות הקשורות לעולם הזה: איך לשבת נכון בשירותים, מה ההבדל בין פרוביוטיקה ופרה-ביוטיקה, למה האכילה אכן מנחמת, מהי אי-סבילות ללקטוז, למה הבטן שלנו מקרקרת, האם התוספתן אכן מיותר, כיצד החיידקים עשויים לגרום לנו להשמין, ועוד ועוד. (תרגום: יכין אונא, איורים: ג’יל אנדרס, הוצאת כנרת זמורה, 302 עמ’)

צילום: ארכיון "כוכב"

מדריך לשינוי והצלחה

לא תאמינו – כאב הוא דבר טוב! לא כל כך נעים, אבל טוב! זהו אור אדום שנדלק ומעורר את תשומת ליבנו לכך שאנו מזיקים לעצמנו. זוהי השפה של הגוף לדבר איתנו ואנחנו – עלינו להקשיב! הידעתם שכאב עשוי להיות מנוף לשינוי, לגילוי עצמי, לצמיחה ולהתפתחות אישית ובסופו של דבר להצלחה? הספר “מכאב לצמיחה: מדריך לשינוי והצלחה” מאת אתי סהר, מתאר את ההתפתחות של המחברת בעקבות התובנות אליהן הגיעה, אותן היא מתארת בספרה הראשון “מפריצת דיסק לפריצת דרך: ממשבר להתחלות חדשות” ואת הגישה החדשה שפיתחה של שילוב שיטת אלכסנדר עם האימון האישי “הדרך אל השינוי”. זהו ספר אימון והדרכה, ספר לימוד לעזרה עצמית, ספר פילוסופיה וספר קריאה שעוסק בסיפורי חיים של תלמידים ומתאמנים שנטלו על עצמם את האחריות לחייהם ועזרו לעצמם להתמודד עם הכאב, לצמוח ולהתפתח. יש בו הרבה מאד כלים לשיפור החיים. המחברת מעבירה מסרים ורעיונות ומאפשרת לקוראים ולקורא שהוא מורה, מאמן או מטפל, להשתמש בהם להתפתחותם האישית והמקצועית. הספר מתאים לכל אדם שאוהב את עצמו ואוהב ללמוד, למי שכואב, מרגיש שחייו הם לא מה שהיה רוצה ומוכן ללמוד מניסיונם של אחרים ולשנות. (הוצאת אדוואנס, 486 עמודים,ettysahar8@walla.com )

צילום: ארכיון "כוכב"

שבוע הספר וחודש הקריאה – כך נערכו הרשויות לאירועים

יקנעם עילית: מופעים ופעילויות
ביקנעם ציינו ומציינים את חודש הקריאה ושבוע הספר העברי בשורה ארוכה של אירועים. במסגרתם, בספרייה העירונית התקיים מפגש עם הסופרת דורית רביניאן, שסיפרה על תהליכי היצירה ועל מסעותיה הספרותיים. כמו כן, מפגש לתלמידי בתי הספר עם הסופרת ליאת רוטנר. בנוסף, נערך בספרייה הפנינג חוצות ססגוני לילדים ולכל המשפחה, שכלל יריד ספרים, משחקים גדולים לקטנים, מופע “אגדות מרקדות” ועוד. בהפנינג השתתפו כ- 700 תושבים.

צילום: ארכיון "כוכב"

יצוין כי, ביום שלישי השבוע עלה מופע התיאטרון “זכר ונקבה ברא אותם”. בספרייה התקיימו ומתקיימים בחודש זה אירועי “שעת סיפור לילדים”, במסגרתם מספרי הסיפורים מספרים סיפורים, וביניהם: “הברווזון המכוער”, “הבגד הרעב”, “שדון הזבל”, “אפשר להשאיר הודעה”, “ארץ הצלילים”, ועוד. כמדי שנה נערכו בבתי החינוך ביישוב אירועי שבוע הספר העברי. ראוי לציין כי, ראש העיר, סימון אלפסי, מגיע מדי שנה לבתי הספר והגנים, בכדי להקריא לילדים סיפור. השנה הוא יעשה זאת בבית חינוך “דליות”.
קרית טבעון: יריד והצגות
שבוע הספר יתקיים בספרייה במרכז ההנצחה בין התאריכים 15 – 22 ביוני. במקום יערך יריד ספרים בשיתוף עם רשת צומת ספרים, שיתקיים מדי יום בין השעות 10:00 – 20:00. במהלך השבוע יוצעו שפע פעילויות ומפגשים חווייתיים לילדים, ביניהם: רותי תמיר, מביאה את הצגת היחיד המופלאה שלה, “ארבעה משלים ומלכה”, המתאימה לגילאי 6 – 10. כמו כן, אלעד נאמן, יצא עם הילדים למסע מוזיקאלי בסדנה “תו הטבע”, אשר במסגרתו יפגשו הילדים עם צלילים, מילים וסיפורים מאפריקה, ברזיל וספרד. בנוסף, אירנה פרידלנד, במסע מוזיקלי של צבע וצליל, “מעשה בשתי דמויות”, מתאים לגילאי 6 ומעלה. יצירה בעקבות ספרים, כל יום בספריית הילדים החל מהשעה 16:00. יוכי המועצה המקומית מציעה עוד שלל פעילויות ומופעים: ברנדס שבה לספרייה עם הרצאה בנושא: “שבע אימהות – הסיפורים הסודיים של נשות התנ”ך”. כמו כן, תיאטרון הקופסה בבימוי רינה חנוך יציג את “דמנציה אהובתי”. בנוסף, טרום בכורה לסרטו של רפאל לוין: “הפשע הקרוי אדם” – מסע בתחנות חייו האישיות של חנוך לוין.
מוא”ז עמק יזרעאל: סדנאות והצגות
חודש של אירועים לכבוד חודש הקריאה בספרייה האזורית וביישובים יתקיימו ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל. תחילה עלתה הצגת הילדים “המחרוזת המופלאה” של תיאטרון הרחוק. בהמשך התקיים הפנינג פעילויות על הדשא, בו נהנו הילדים ממגוון של סדנאות יצירה, כמו: אוריגמי, יצירת מוביילים ועוד. לקינוח: הצגת ילדים נהדרת “שבת הזהב” מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת. כמו כן, בישוב גבעת אלה התקיים הפנינג נוסף לילדים והסופרת אורה אחימאיר שהתארחה בישוב דיברה על ספרה המרתק “כלה”. אתמול (16.6) עלתה הצגת הילדים “בת האיכר והאריה”, של תיאטרון עולם הדמיון. לסיכום חודש הקריאה, יתקיים מפגש וארוחת בוקר על טהרת הנשים, “כותבות בשישי”, בו ידונו האם יש כתיבה נשית, מה כותבות נשים וכל משוררת וסופרת תקריא מיצירותיה ותספר על עבודתה.
רמת ישי: מפגש עם סופר ילדים
במסגרת אירועי שבוע הספר התקיים ברמת ישי, בשבוע שעבר, מפגש עם סופר הילדים ינץ לוי, מחבר סדרת הספרים הפופולארית “הדוד אריה”. עשרות ילדים והוריהם השתתפו במפגש שנערך בבית הנוער. הם נהנו מהמפגש עם הסופר. יצוין כי,  יהודית סיון שמנהלת את הספריה ועמדה מאחורי ההפקה, זכתה לביקורות מצוינות.
אדי גל

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>