23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

מה קורא פה?

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, יציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית. קריאה במבחר ספרים מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, היא פעילות שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה. אז מהם הלהיטים שיצאו לאור לקראת שבוע הספר וחודש הקריאה? דפדפו

מאת: אדי גל , 2 ביוני 2017

מאת: זוהר נוי

חנויות הספרים התארגנו החודש על שפע של ספרים חדשים ויצאו במבצעים מיוחדים לשבוע הספר ולחודש הקריאה. ניתן אף להשאיל את הספרים בספריות הרבות הפזורות ברחבי הארץ. הסופרת אשכר ארבליך-בריפמן הוציאה ספר מרגש ראשון למבוגרים, אחרי 28 ספרים לילדים ולבני נוער, שפע של ספרי מתח חדשים, רומנים היסטוריים לצד סיפורים אישיים מרגשים. לילדים ולבני נוער נמליץ הפעם גם על ספרי פעילות וידע חדשים.

צילום: Created by Katemangostar - Freepik.com

ליצר האימהי אין גבולות

“עיני אוניקס” מאת אשכר ארבליך-בריפמן, הוא ספר עתידני, אנושי ומרגש. מאז האסון של 2040 עסוק העולם בהישרדות, כשהמטרה העיקרית של המשטר היא לשמר את המין האנושי ולסייע לבני האדם להתרבות. אוניקס, בחורה אבודה בת 26, יוצאת למסע אמיץ במטרה לאתר את ילדיה הביולוגיים, שהופרו מהביציות שנשאבו ממנה בכפייה בהיותה בת 18 בלבד, בהוראת המשטר המרכזי, כמו גם מיתר בנות גילה, כל הביציות שהצליח גופה לייצר. מביציות אלה הופרו בהמשך עוברים, גודלו ברחם מלאכותי, ונמסרו לאימוץ למקור לא ידוע. הוריה מפעילים עליה לחץ לאמץ ילד (שנולד דרך רחם מלאכותי). אך אוניקס לא מעוניינת לאמץ: היא עסוקה בחיפוש אחר צאצאיה הביולוגים וחשה כי לא תשקוט עד שלא תאתרם. היא יוצאת למסע אמיץ, יוצאת כנגד המשטר והמוסכמות ומגלה כי ליצר אמהי ראשוני אין גבולות. היא חשה כי הדרך היחידה שבה תוכל נפשה לשקוט ולהירגע היא להתמרד בממסד ולספק את הדחף הבלתי נשלט לגלות מה עלה בגורל ילדיה הביולוגיים. סיימון, קשיש בן 108 וידידה הטוב ביותר, מלווה אותה לאורך המסע, מחזק אותה, מייעץ עצות, מספר על העולם “הישן” ומתמרמר על ניסיונות הממשל החדש ליצור האחדה של העולם. הוצאת דני ספרים, 437 עמודים.

עיני אוניקס מאת אשכר ארבליך-בריפמן צילום: ארכיון "כוכב"

יש לו יכולות מיוחדות

“חיסול ממוקד” מאת בראד תור, הוא מותחן משובח בכיכובו של הסוכן סקוט הרוואת. הטרור באירופה יוצא משליטה ומאיים להגיע גם אל חופי ארצות הברית. האמריקאים מחליטים להגיב בחריפות וסקוט הרוואת ניחן בכל הכישורים שהסי-איי-איי זקוק להם. הוא חייל “אריות הים” לשעבר עם ניסיון עשיר בפעולות ריגול, הסוואה והשמדה. כעת כשהוא עובד עבור חברת מודיעין פרטית, הוא מסוגל לספק לסוכנות הביון המרכזית, ואף חשוב מכך – לנשיא ארצות הברית בעצמו – את יכולותיו המיוחדות. כשצוות ריגול אמריקני חשאי הפועל באזור סוריה נתקל במארב ומותקף, כל הסימנים מצביעים לעבר מודיע מסוכן בבריסל. סקוט מוזעק אל משימת חיסולו של המודיע, אך בעודו מחפש אחריו, הוא נתקל ביריב מסוכן וקטלני פי כמה – סוכן קווקזי בשם סשה באסייב, שכילד שרד התקפת טרור מחרידה ובעקבות הטראומה הפך למכונת הרג שמטרתה אחת ויחידה: לחסל כמה שיותר אמריקאים. ככל שמתקפות הטרור מתגברות ואף מגיעות עד לפתחו של הבית הלבן, הוא מוצא עצמו במירוץ על חייו. מווינה, בריסל וברלין, עד מלטה, ירדן וסוריה – הוא ייאלץ למתוח את יכולותיו עד הקצה כדי להתמודד מול הרשע המוחלט המאיים למוטט את עולמנו. מאנגלית: נועה מרום, הוצאת דני ספרים, 432 עמודים.

חיסול ממוקד מאת בראד תור צילום: ארכיון "כוכב"

אופטימיות היא שם המשחק

“נקמתן של העוזרות האישיות” מאת קמיל פרי, מצליח ללכוד בהומור פרוע ובהבחנה חדה כתער את הפרדוקס הקיומי של דור שלם, בעל השכלה גבוהה ושכר נמוך. הספר מעלה שאלות על מעמד, כסף והגשמה אישית, ומציע תשובות רעננות שמאפשרות להעז ולהאמין שאולי, באמת, אופטימיות היא שם המשחק. טינה פונטנה, צעירה ניו–יורקית משכילה, העוזרת האישית של אחד האנשים העשירים בעולם, לא דמיינה בחלומותיה הפרועים ביותר שתעבור אי–פעם על החוק. אבל אחרי שש שנות עבודה, שנים שבהן פסגת האתגרים הניצבים בפניה הייתה הזמנת מקומות במסעדות גורמה ומזיגת משקאות מבקבוקים שעולים יותר משכר הדירה שלה, היא מבינה שלא תצליח להחזיר את הלוואת הלימודים שלה בעשורים הקרובים. פרצה טכנית בחשבון ההוצאות של הבוס שלה מאפשרת לה לחסל את החוב, במחיר של שיתוף פעולה מפוקפק עם עוזרת אישית אחרת, דוגמנית לשעבר עם הרבה ביטחון עצמי וללא שום עכבות. כשתוכניתן המסוכנת מתחילה להשתבש, מגלות השתיים שהן מוקפות בעמיתות רבות למקצוע, עם חובות ענקיים ומצפון קטן. כך, מה שהתחיל כמעידה של רגע הופך להתארגנות נשית חתרנית שתשנה את חייהן של רבות. מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי, הוצאת כתר, 264 עמודים.

נקמתן של העוזרות האישיות מאת קמיל פרי צילום: ארכיון "כוכב"

חיים של הגשמה

“נתיבים בסערה” מאת ד”ר אילנה מאור, הוא רומן היסטורי מרתק המתאר את הסיפורים האישיים והאהבות הגדולות של ארבעה דורות של שתי משפחות מרכזיות, השזורים בהתרחשויות ההיסטוריות הגדולות של המאה, ברובן מזוויות פחות מוכרות, על רקע התמורות הקיצוניות באירופה החל ממשפט דרייפוס, שתי מלחמות העולם והקמת מדינת ישראל. האירועים רודפים זה את זה בשווייץ, פולין, איטליה, צרפת וברית המועצות. חיבור מעולמות שונים מפגיש בין אנשי המדע והרפואה, עולם הכספים והדיפלומטיה ואנשי האמנות והבוהמה וממול צאצאיהם של שושלת רבנים ידועה. המפגשים המתרחשים בין בני המשפחות בעלות הרקע השונה בשווייץ ובצרפת, בפולין ובערבות ברית המועצות, הם הדרמה המרכזית בעלילה. מארֶק הוא בן למשפחת רופאים, אשר מפגין תושייה ודמיון יוצאי דופן אל מול מכשולים הנובעים מהסערות הפוליטיות הפוקדות את אירופה בדרכו לסיום לימודיו ובניית חייו. מקס הוא קולנוען ידוע אשר סיפור חייו מלווה את התפתחות הקולנוע משלביו הראשונים ברחבי העולם. הגיבורות, שאפתניות כל אחת בדרכה וקשורות באהבות גדולות העוברות תהפוכות ענק, הן מסיבות אישיות והן מהנסיבות הסוערות. הדמויות, חלקן בהשראת בני אדם אמתיים, מוצאות נתיבים לא שגרתיים המובילים אותן כנגד כל הסיכויים לחיים של הגשמה. הוצאת אלונים, 447 עמודים.

נתיבים בסערה מאת אילנה מאור צילום: ארכיון "כוכב"

מה משמעות החיים?

“לא מבין כלום” מאת נדב קרמר נכתב בגוף ראשון. סיפור אמיתי ואישי של איש הייטק שחי בקצפת של הקפיטליזם עד שיום אחד בתוך שישה חודשים נפטרו אביו ואמו, משפחתו התפרקה והוא איבד את רוב ממונו לאחר שחברת ההזנק השנייה שהקים ובה השקיע את כספו התרסקה מול עיניו. הסיפור מתאר את המעבר מהאקזיט ומההצלחה למשבר כלכלי ומשפחתי. נדב מאבד בעקבות פרשת מיידוף את ההון שצבר, את החברה שמנהל ונקלע לתהליך גירושין. בספר מתואר ברגישות תהליך ההתמודדות שלו, ממרומי גיל חמישים, ללא בת זוג תומכת, ובעל כורחו יוצא למסע אל תוך העצמי, תוך שהוא מסתייע בכל מה שהיקום יכול להציע. מפגש עם פסיכואנליטיקאי, מפגש עם יועץ רוחני-יהודי מסתורי, טיולי התבודדות אל תוך הלילה בשדות מושב בני עטרות ודייטים עם נשים חדשות בחייו. בסוף התהליך נדב חוזר בתשובה ופותח בפרק משפחתי חדש בחייו. הספר מכיל חוויות מרגשות כמו היחסים המתחדשים עם ילדיו בעקבות הגירושין, היחסים עם כלבו סיימון וחיזוקם בעקבות הבדידות הגוברת וכן אהבה חדשה. שש שנים של מסע מסתיימות להן באותה הנקודה, אך הפעם תוך הבנה ברורה של שאלת המיליון דולר – אז מה לעזאזל משמעות החיים? הוצאת ניב, 296 עמודים.

לא מבין כלום מאת נדב קרמר צילום: ארכיון "כוכב"

סודות נחשפים

“האשם” הוא מותחן מרתק מאת דיוויד באלדאצ’י. ויל רובי הוא מתנקש מקצועי, מיומן וקר רוח בשירות הסי-איי-אי. אולם לאחר שהרג בטעות ילדה חפה מפשע באחת ממשימות החיסול שלו, הוא אינו מצליח לשוב ולתפקד. הוא מרגיש אבוד, בין היתר כי הפגיעה בילדה מעלה שדים מעברו שביקש לשכוח. הוא עזב לפני עשרים שנה את קנטרל, עיירת הולדתו, ניתק כל קשר עם אביו וביקש לשכוח את עברו שם. האב, דן רובי, שופט בקנטרל, חשוד ברצח, וויל חוזר לעיירה ומבקש לסייע לאביו ולהוציא את האמת לאור. רוב תושבי המקום בטוחים באשמתו, אך וויל יחד עם ג’סיקה, שותפתו, צריכים להתמודד גם עם העוינות ואף האלימות שלהם כלפיו, וגם עם הניכור של דן, שמסרב להיפגש עם בנו ודוחה את ניסיונות העזרה שלו. במשימותיו בשירות המדינה, הדברים ברורים לוויל ואין לו שום ספקות, אולם החקירה הזאת מעלה עוד שאלות ותהיות, השניים צריכים להתמודד עם ההשלכות הלא צפויות, המפתיעות ואף המסוכנות שלה ושל הסודות שנחשפים בעקבותיה. מאנגלית: רחלי לביא, הוצאת מודן, 478 עמודים.

צילום: ארכיון "כוכב"

חייו נתונים בסכנה

“תעתועי זיכרון” מאת אנדרס דה לה מוטה, מחבר טרילוגיית המתח “המשחק”, הוא ספר מתח מרתק, המוביל אל מעמקי עולם המודיעין המשטרתי, על הסוכנים, הסודות והבגידות שבו. השוטר דוויד סאראק נזכר בכל אירועי העבר, שניות לפני שמכוניתו התנגשה במעקב בטון, ושנייה לפני שכלי הרכב הפך לערימה מעוותת של גרוטאות. הוא נזכר בפנים, שמות, מקומות, סכומים ונזכר מדוע כולם, עד האחרון שבהם, חייבים למות. הכול בגללו, בגלל הסוד. הוא עשה משהו בלתי נסלח. כשהוא חוזר להכרה, הוא לא זוכר דבר ממה שעבר בראשו רגע לפני התאונה. למעשה, הוא זוכר מעט מאוד דברים. הוא יודע שהוא קצין ביחידת המודיעין של משטרת שטוקהולם, שהוא אחראי על גיוסם ותפעולם של מודיעים משטרתיים סמויים, ושהמודיע החשוב ביותר שלו, בכיר בעולם הפשע המאורגן, מכונה יאנוס. איש מלבד סאראק לא ידע את זהותו של יאנוס, וכעת גם סאראק לא יודע. זהותו טורדת את מנוחתם של אנשים רבים, ממפקדיו של סאראק דרך חבריו ליחידה ועד אנשי הפשע המאורגן שרוצים לתפוס ולחסל את הבוגד המסתתר בשורותיהם. חייו של סאראק הפצוע נתונים בסכנה, והוא חייב לחקור ולגלות מחדש את כל מה שידע. מאנגלית: הדסה הנדלר, הוצאת כתר, 455 עמודים.

תעתועי זיכרון מאת אנדרס דה לה מוטה צילום: ארכיון "כוכב"

נשים אמיתיות

“מחר אולי תשתני”, ספרה של סיגל בר-קובץ, קורץ ביד מכוונת אל הקהל הנשי: שלוש נשים נפגשות ב’סדנה לאנשים תקועים’ וחושפות טפח, ולעתים טפחיים, מן ההתמודדות עם הקשיים שהחיים מזמנים להן. למרות שמדובר בסוגיות שמכניסות לעיתים אגרוף בבטן הרכה, בר-קובץ מצליחה להגיש מנה ספרותית קולחת, שנונה ורבת הומור. הגיבורות שלה עוברות התמודדויות לגמרי לא פשוטות: תמי היא הרווקה שמקפצת ממיטה למיטה וזורקת ונזרקת ומסובכת עם משפחתה. דגנית, הגרושה שכלואה במערכת זוגית מתסכלת, מתקשה להתמודד עם בתה הפרועה. והדרה, הנשואה המיוסרת, מטופלת בבעל הלום קרב ומגייסת בן לצבא. במפגש ביניהן, במקום לשקוע בדכדוך ולרחם על עצמן, הן הופכות את הקשיים לדינמיקה סוחפת, מצחיקה ומעצימה. כל אחת מהן מביאה לסדנה בעיה שאותה דחוף לה לשנות, ויחד הן מקלפות את השכבות, בוכות, צוחקות ונחשפות אט, אט. למרות השוני באישיותן וברקע שממנו הן מגיעות, הן מצליחות לייצר חיבור נוגע ללב, כדי לעזור לעצמן, וגם זו לזו, להיחלץ מהתקיעות ולנשום לרווחה את השינוי. הספר עוסק בכנות ובאומץ בבעיות שמעסיקות כל אחד מאתנו. בהחלט עושה חשק לקרוא, או לפחות להיות זבוב על הקיר בסדנה כזאת, שמקלפת נשים אמיתיות מהקליפות. הוצאת כנרת זמורה, 270 עמודים.

מחר אולי תשתני מאת סיגל בר-קובץ צילום: ארכיון "כוכב"

ללמוד לאהוב את עצמך

ספר הילדים “הילד הכחול שידע הכול” מאת נורית משה הוא סיפור קסום על ילד מיוחד במינו, שנולד כולו כחול ונוסף לכך עם כשרון מיוחד: הוא יודע לקרוא מחשבות של אחרים. הסיפור כתוב בחרוזים ובשפה קלילה וזורמת. הוא עוסק בבעייתיות של ילד שנולד שונה מאוד ונאלץ לשמוע מה אנשים חושבים עליו. בין השורות אפשר להבין שהילד שקורא את מחשבותיהם של אחרים אט אט מאבד את בטחונו העצמי. בהתבגרותו הוא מגיע להבנה שאין לו צורך בזה יותר. הוא מבין שעליו לאהוב את עצמו ולהאמין בעצמו וכשהוא מגיע להבנה הזאת הוא גם מצליח להכיל את מראהו השונה ומקבל אותו באהבה. הצבע הכחול מסמל את ייחודיותו, ולכן הוא בוחר לשמוע רק מחשבות שליליות על צבעו המיוחד. הילד רוצה להיפטר מהיכולת הזאת ולגלות בעצמו מיהו ומהו. כשהוא סוף סוף מצליח להיפטר מקריאת המחשבות, קורה לו משהו מסתורי ומרגש – הוא מתחיל לאהוב את עצמו. הספר המקסים הזה פותח להורים צוהר לשוחח עם הילד לאחר קריאת הספר על ייחודו, בטחונו העצמי וקבלת עצמו מול החברה שלעתים יכולה להיות מאוד עוינת מכל מיני סיבות. מומלץ. איורים: יונת קציר. הוצאת אוריון, לגילאי 10-5.

הילד הכחול שידע הכל מאת נורית משה צילום: ארכיון "כוכב"

מסע בזמן בלתי נשכח

“אבא שלי מת פעמיים. פעם אחת כשהיה בן שלושים ותשע, ושוב ארבע שנים מאוחר יותר, כשהיה בן שתים-עשרה. אבל רק הפעם השנייה היתה באשמתי…”. כך מתחיל הספר “מסע בזמן עם אוגר” מאת רוס וולפורד, מסע הרפתקאות ופנטזיה מצחיק ומסחרר, שגיבורו הוא אל צ’ודהארי בן ה- 12. הספר זכה בפרס “ניו יורק פאבליק לייבררי” לספר הילדים של 2016. ליום הולדתו ה-12 מקבל אל מכתב מאביו המת. המכתב מפנה אותו אל מרתף ביתם הישן, שם הוא מוצא מכונת זמן המורכבת מגיגית פח ומחשב ישן. במכתב גם מוטלת עליו משימה: לחזור בזמן לשנת 1984 ולמנוע את תאונת הקרטינג שבה אביו עתיד למצוא את מותו. אבל כפי שאל מגלה במהרה, חזרה בזמן שלושים שנה דורשת יותר מדמיון ואומץ, אלא גם לשקר לאמא שלך, לגנוב טוסטוס ולהעלות את בית הספר באש – אה, וגם להציל מדי פעם מסכנה את אוגר המחמד שלך. מאנגלית: נעמה בן דור, הוצאת דני ספרים, 362 עמודים.

מסע בזמן עם אוגר מאת רוס וולפרד צילום: ארכיון "כוכב"

הילד ומשפחתו

ספר הילדים “ההפלגה לאמריקה” מאת ד”ר אירית שקדי הוא שני בסדרה מקסימה לילדים, וכולל שמונה סיפורים בחרוזים אשר עוסקים ביחסים במשפחה, בילד ומשפחתו. הסיפורים מתארים דרכים שונות באמצעותן מתמודדים ילדים עם מצבים שונים בעולמם. בסיפורים נושאים מהותיים לעולמם של הילדים והתמודדות ההורים איתם במצבים של: פרידה, געגועים, ילד נוסף במשפחה, פחדים וחרדות. בסיפור “למה” הילד שואל אין סוף שאלות “למה?” הוא מושך את הזמן כדי שאימא תמשיך להיות איתו. למעשה הוא לא מעוניין בתשובות הוא רק רוצה שאבא יחזור ויהיה איתו. הסיפור “משהו כל כך חשוב” עוסק בנושא של פרידה – כיצד אפשר להכין ילד לפרידה וכיצד ניתן להתמודד. הסיפור “ממש כמו אימא” עוסק בתפקידים במשפחה ומה באמת חשוב לילד, הסיפור “מתנה נפלאה” עוסק בקשיי התמודדות עם התמורה שמתרחשת עם לידת תינוק נוסף במשפחה. הסיפור “הפירטים ואני” עוסק בפחדים של הילד ודרכי התמודדות ההורה והילד עם הפחדים האלה. הסיפור “ההפלגה לאמריקה” עוסק בפנטזיות של ילדים והמשחק כאמצעי למימושן. הסיפור “הכפכפים של עדן” עוסק בנושא האבידה – התמודדות הילד עם התסכול וחוסר האונים מולה והתמודדות המשפחה עם התסכול וההתעקשות של הילדה ועוד. איורים: יונת קציר, הוצאת אוריון, 35 עמודים.

ההפלגה לאמריקה מאת דר אירית שקדי צילום: ארכיון "כוכב"

הכנה רגשית לכיתה א’

“מה יקרה אם… – 10 שאלות שילדים שואלים לפני כיתה א” מאת אורלי שמש, הוא ספר הכנה רגשית לכיתה א’ שנכתב בעקבות שאלות אמיתיות שילדים שאלו: “מה יקרה אם אלך לאיבוד בין הכיתות ולא אמצא את הכיתה שלי? מה יקרה אם לא אכיר חברים חדשים? מה יקרה אם אצטרך ללכת לשירותים בזמן השיעור? מה יקרה אם לא יבואו לקחת אותי בזמן?”. הפחדים והחששות שמוצגים בספר הם “פחדים מיותרים” – פחדים שנובעים מחוסר ידע או ממידע מוטעה שהופכים את המציאות למפחידה ומאיימת. דרך השאלות שבספר תוכלו לעודד את הילדים לשתף אתכם במחשבות וברגשות שלהם, תוך שיחה והסבר קצר ומרגיע. כי כשמדברים על הפחדים הם פחות מפחידים. טרם קריאת הספר רצוי לשוחח עם הילדים, לשמוע מהם על ציפיותיהם ותחושותיהם לקראת המעבר ולתת מקום למגוון הרגשות שעולים בהם. לספר מצורפת פעילות להורים וילדים: קיר משאלות + 12 פתקי משאלות לכיתה א’. איורים: מירב שדה-לביא, הוצאת ניתן באהבה.

מה יקרה אם מאת אורלי שמש צילום: ארכיון "כוכב"

גיבורים בעל כורחם

“צוללן הערפל” מאת ג’ואל רוס, הוא ראשון בסדרת ספרי פנטזיה לבני נוער המתרחש בעולם עתידי שבו החיים מתנהלים בשמים וחבורה של נערי שכונת עוני הופכים לגיבורים בעל כורחם. ערפל לבן וקטלני עוטף את כדור-הארץ כבר מאות שנים. האנושות נאחזת בפסגות ההרים הגבוהות, שם שולטות ביד רמה חמש המשפחות העשירות ביותר, בעוד האנשים שמזלם לא שפר עליהם נאבקים על קיומם בשכונות העוני ובמגרשי הגרוטאות שלמטה. בשעה שבשמים מפטרלות ספינות האוויר של הלורד קודוק, השליט האכזר הכול-יכול, צ’ס בן ה-13 וצוותו שטים ברפסודת שלל ומחפשים בין ההריסות שבערפל חפצים שיוכלו למכור כדי להתקיים. צ’ס הוא צוללן הערפל, ערמומי וקשוח יותר מכפי שהוא נראה. אתו בצוות נמצאים הייזל הקפטנית האמיצה, שוודי הטייס החסון ובי הקטנה, המכונאית הגאונה. הצוות מנסה לשרוד בכל כוחו בעולם הקשוח והמסוכן הזה, אך מכל עבר אורבות לו סכנות חדשות שמאיימות להשמידו. אבל לצ’ס יש סוד שאותו הוא שומר כל חייו – סוד שהלורד קודוק מבקש לנצל לטובתו האישית ויעשה הכול על מנת ללכוד אותו בחיים. האם יצליחו להימלט מציפורניו ובאותה עת להימנע מליפול אל תוך הערפל הקטלני? ומיהם המורדים המסתוריים? מאנגלית: נעמה בן דור, הוצאת דני ספרים, 288 עמודים.

צוללן הערפל מאת ג'ואל רוס צילום: ארכיון "כוכב"

ללמוד ערבית בקלות

“צעדים ראשונים בערבית” מאת דיקלה ספיר הוא מארז מקסים הכולל 10 ספרונים בנושאים שונים, ללימוד ערבית באמצעות ציורים ססגוניים וערבית פונטית. הספרונים מוגשים בצורה פשוטה וקלה להבנה, ומיועדים לכל שכבות הגיל החל מגילאי 5-4 ועד למבוגרים. בספרונים מילים שמשתמשים בהן מידי יום בעשרה נושאים נבחרים: צבעים, מספרים, משפחה, מקצועות, בית ספר, בעלי חיים, יום הולדת, כלי תחבורה, ביגוד והנעלה, פרות וירקות. לדוגמא: בספרון “בעלי חיים” נלמד איך אומרים בערבית אריה, ארנב, ג’ירפה, גמל, חתולה, כבש, כלב, לוויתן, נחש, נמר, סוס, עז, עכבר, פיל, פרפר, ציפור, קוף, שועל, תאו, תנין, תרנגול; בספרון “בית ספר” נלמד איך אומרים בערבית בית ספר, תלמיד, תלמידה, ילקוט/תיק, ספר, מחברת, קלמר, עט/עיפרון, מחק, מחדד, סרגל, מספרים, מורה, מורה (אישה), כיתה, לוח, הפסקה, כריך, חבר, חברה, מנהל. הוצאת המחברת, 0502286655.

צעדים ראשונים בערבית מאת דיקלה ספיר צילום: ארכיון "כוכב"

מרכיבים בתלת-ממד

2 ספרים חדשים, מקסימים ומהנים, בסדרת “מרכיבים בתלת-ממד”: “מרכיבים מכוניות מרוץ בתלת-ממד” לוקח אותנו לעולם של מרוצי מכוניות מהירים. מכיל מידע מרתק לראשית קריאה על סוגי מכוניות המרוץ השונים. בין דפי הספר הקשיחים נמצאים ארבעה דגמים פשוטים להרכבה של מכוניות מרוץ (מכונית פורמולה 1, מכונית מסוג סטוק, מכונית דרגסטר, באגי פתוח); הספר “מרכיבים מטוסים בתלת-ממד” לוקח אותנו לעולם של התעופה, מהמטוסים הראשונים ועד למטוסי הענק של ימינו. מכיל מידע מרתק לראשית קריאה על סוגי המטוסים השונים. בין דפי הספר הקשיחים נמצאים ארבעה דגמים פשוטים להרכבה של מטוסים (מטוס האחים רייט, בואינג 747, בומברדיר 415, קונקורד). אין צורך בדבק או במספרים, אלא רק להוציא את החלקים ולחבר אותם זה לזה לפי המספרים. ההרכבה בדגמים היא חלק מהלמידה והיא חשובה להורים לא פחות מגימיק ההרכבה. מאנגלית: חגי ברקת. הוצאת דני ספרים, 10 עמודים בכל ספר, טקסט מנוקד. דפים קשיחים. מומלץ לגילאי 4 ומעלה, מכיל חלקים קטנים.

מרכיבים מטוסים בתלת מימד צילום: ארכיון "כוכב"

נחל הפיראטים עומד בפני השמדה

“העיר הצמאה” מאת קארי ראיין וג’ון פארקי דיוויס הוא הספר השני בסדרת הפנטזיה המקסימה “המפה של כל המקומות”. מאריל מקבלת ביום בהיר אחד מסר מנחל הפיראטים, שממנו חזרה הביתה לאריזונה רק חודשים ספורים קודם לכן, והיא מיד מבינה שמשהו לגמרי לא בסדר. הרי כשעזבה את הנחל לאחר מסע עמוס כישוף וסכנות, נאמר לה שאם היא תפגוש בנחל במקרה – זה סימן רע מאוד. מאריל מהססת לעזוב את השגרה הנוחה, אבל ההבנה שחבריה זקוקים לה והגעגועים העזים לפין, החבר הבלתי זכיר שרק היא מצליחה לזכור, מכריעים את הכף ומאריל מחליטה לחזור אל הנחל. נחל הפיראטים הקסום עומד בפני סכנת השמדה. מאריל ופין – יחד עם חבריהם לצוות הספינה ‘המפצחת הנועזת’ וגם רמי השמרטפית שהסתפחה למסע, חייבים למצוא את מקורה של גֵאוּת הברזל, הזרם האימתני המחולל את האסון. הם מגיעים למונרבה, עולם של יצורים הזויים ומבנים מסתובבים, שעמוק בתוכו טמונה מכונה שיכולה לעצור את הגאות. אבל כדי לקבל את מבוקשם, נאלצים פין ומאריל להתמודד עם אינסוף איוּמים, ועם הסיכון שיאבדו את הדבר החשוב ביותר שיש להם: זה את זה. מאנגלית: נועה בן פורת, הוצאת מודן, 298 עמודים.

המפה של כל המקומות 2 העיר הצמאה מאת קארי ראיין וג'ון פארקי דיוויס צילום: ארכיון "כוכב"

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>