24.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

מי הסיר את השלט שלי?!

עם הכניסה לישורת האחרונה של הבחירות המאבק בין 4 המתמודדים -עולה מדרגה

מאת: מערכת "כוכב" , 5 ביולי 2018

הבחירות לראשות מועצת עמק חפר יתקיימו ב-30 באוקטובר 2018 ובכל העמק אנו כבר רואים שילוט של המתמודדים השונים: חיזקי סיבק, תושב אביחיל, עו”ד וחבר מליאה והנהלת המועצה. גלית שאול, תושבת כפר חוגלה מנכ”לית מרכז רקמן באוניברסיטת בר אילן, עו”ד וד”ר לקרימינולוגיה, שהובילה פרוייקטים לאומיים ברשויות המקומיות ועפרה ברק תושבת כפר מונאש שבעבר הייתה העוזרת האישית של רני אידן ומנכ”לית המועצה. המתמודד הרביעי הוא רני אידן, שפתח רשמית את הקמפיין שלו ב-17 ביוני והכריז כי לאחר 12 וחצי שנים בתפקיד הוא מתכוון להתמודד שוב.

נתלה על אילן גבוה צילום: ארכיון "כוכב"

חיזקי, גלית ועפרה חוו מספר פעמים הורדת שלטים בכל רחבי העמק, כאשר התגלה כי פעם הייתה זו הוראה של המועצה לפיקוח, מדי פעם הופנו ככל הנראה הוראות מועצה למע”צ וייתכן כי יד נעלמה היא זו שאחראית לניקוי השטח.
חשוב לציין כי חוק העזר נגד שילוט החדש שהגדירה המועצה לפני מספר חודשים אינו תקף לגבי בחירות וכי למרות זאת לפי הנראה בשטח, מע”צ והפיקוח המועצתי הסירו רק שלטים של בחירות והשאירו את הפרסומות של אירועי מועצה, עסקים וכיוצא בזה. לכן הנושא עורר סערה ומהומה כאשר תושבים העלו פוסטים ברשתות החברתיות המנסים להבין מי מוריד למי ולמה.
בתגובה, ראינו פוסטים עם התייחסויות של המתמודדים, ראשון היה חיזקי אשר אנשי המטה שלו הסכימו לספר לעיתון כוכב שחשו ממש סיכול ממוקד כאשר כל העמק נוקה מהשלטים שלהם במספר הזדמנויות וחיזקי פרסם פוסט בדף הפייסבוק והזכיר כי: “תקופת בחירות כמו זו שבה אנו נמצאים כעת, היא הזדמנות לתפיסתי, להאיר את הדמוקרטיה ולחגוג את זכותנו המשותפת לשינוי, להצגת תוכניות פעולה ולהיכרות הדדית הן עם המתמודדים והן עם תושבים. אבל בכדי שנוכל לחגוג את שמחת הבחירה עלינו לכבד זה את זה ואת תושבי עמק חפר!!”. אחריו גלית פרסמה פוסט וכתבה: “כשאתם מתקשרים אלי להודיע לי שנעלמו שלטים שלנו כמעט בכל נקודה בעמק, כשאתם שולחים למטה שלי הודעות שתיעדתם מישהו מוריד שלטים מבית חרות או מכפר מונאש ושואלים האם לעשות פעולה דומה ולהוריד שלטים של אחרים, אני אומרת ואמשיך לומר – לא!”.
בנוסף הוסיפו אנשי המטה של גלית,כי הורדת השלטים אינה שמורה אך ורק למועצה וכי השלטים של גלית הורדו באופן מגמתי במקומות שבהם נשארו שלטים של מועמדים אחרים.
גם עפרה ברק התייחסה לנושא וכתבה אצלה “בימים האחרונים הסירה יד נעלמה שלטים שלנו בכמה אזורים בעמק, זו הפעם השנייה שמתקיימת סדרה של הסרה סלקטיבית של שלטים – בשבוע שעבר זכו לכך גלית וחיזקי – בכל פעם מסירים שלטים של אחד המתמודדים ומשאירים את האחרים. מי שעושה זאת רוצה ליצור מתיחות ביני לבין גלית וחיזקי, רוצה אבל לא יצליח”.
מהמטה של עפרה ברק נמסר בתגובה: “שלטים אינם מנצחים בחירות, הם בהחלט מייצרים אווירה ומשמשים כלי להעברת מסרים. כאשר מסירים באזור מסוים רק את השלטים של חיזקי וגלית ומשאירים את שלנו, ברור מי עושה זאת ומה היא מטרתו. בתגובה, ראש המטה שלנו נפגש עם ראש המטה של חיזקי, והיתה לנו גם שיחה עם נציגים של גלית. יש בינינו הרבה כבוד והבנה. קבענו בינינו כללים ברורים לגבי השילוט ואנחנו פועלים בתיאום. בסופו של דבר כולנו חיים כאן בעמק ורוצים בטובת העמק. ברור לכל מאות הפעילים של עפרה שאנו מקיימים מערכת בחירות נקיה והוגנת וכולם מחייבים לכך. יום לאחר שהבחירות יסתיימו נדאג לנקות את כל העמק כפי שפעלנו גם בעבר ולא נשאיר זכר לשלטים”.
פנינו לדובר המועצה לקבלת תגובה וזו הסתפקה בתגובה קצרה כפי שהועברה על ידי הדובר אלעד ווינגרד: “פקחי המועצה לא הורידו אף שלט של מועמדים בבחירות”. אז כפי שאנו מבינים מהכתבה איש אינו לוקח אחריות על הסרת השלטים אבל בטח עוד נשמע בעניין זה, ככל שינקפו הימים ומועד הבחירות יתקרב.
בינתיים מחפשים המתמודדים דרכים יצירתיות שיש בהם גם מן ההומור וחשיבה מחוץ לקופסא כפי שניתן לראות בתמונה, הם עלו לגובה ומקווים שהיד הנעלמה לא תגיע לשם עד ה-30 באוקטובר. בכדי להתמודד עם הורדת השלטים הסדרתית.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>