23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

מי מה מו

רגע לפני שמכבי חיפה יצאה לפגרה של שלושה שבועות, רגע לפני שמונה מנהל טכני חדש, הצליח המאמן גיא לוזון לחבר תלכיד לשיטת משחק 4-4-1-1 שהביאה את הירוקים להציג את היכולת הכי טובה העונה במשחק רשמי, בניצחון על בני סכנין 0:2. מוחמד אלאך ישאיר אותו בתפקיד?

מאת: איציק אהרונוביץ , 8 בנובמבר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

מכבי חיפה הגיעה למשחק מול בני סכנין בידיעה שכל תוצאה אחרת מלבד ניצחון תוציא אותם לפגרה בכאוס גדול. בסופו של דבר, הירוקים יכולים לסמן וי מבלי שהתכוונו לכך, ולמה אני מתכוון.

חזר לעצמו. עומר דמארי צילום: ראובן כהן

עוד לפני המשחק אמרתי בתוכנית “פליימייקר” המשודרת לייב בפייסבוק, באפליקציה ובאתר של רדיו חיפה, כי לוזון חייב לשנות את שיטת המשחק ולעלות במערך של 4-4-1-1, שלדעתי הכי מתאים לסגל שיש לירוקים.
ההרכב שלי כלל בחוליה האחורית את עומרי גלזר בשער, מאבוקה כמגן ימני, אליסון דוסנטוס ודקל קינן כבלמים, ורמי גרשון כמגן שמאלי. קשר אחורי גיורגי קוסטדינוב, לצדו רועי קהת כ-50/50, בכנפיים סנטיהו סלליך וקאיו אלבס, כשגילי ורמוט מתחת לחלוץ עומר דמארי. אגב, הצעתי גם שעומרי בן הרוש יעלה ליציע, אבל אליו עוד נגיע בהמשך.
ומה קרה בפועל? לוזון עלה לשחק בדיוק באותה שיטה שהצעתי, אבל לא בגלל שכך הוא תכנן באימונים, אלא בגלל שהחלוץ היווני המכונה קלאוס, הודיע לו כי הוא פצוע ואינו כשיר לשחק. המאמן שהזמין במקומו את מוחמד עוואד, הפתיע את כולם כשלבסוף החליט להרכיב את גילי ורמוט מתחת לחלוץ. מבחינתי, זה היה מהלך מצוין והייתי בטוח בניצחון.

עומרי בן הרוש. חוגג עם חבריו צילום: ראובן כהן

הירוקים פתחו טוב את המשחק, היה סדר, ראינו קבוצה רצה ושולטת בכל שלבי המשחק. כל אחד ידע מה נדרש ממנו, השחקנים נעו בהתאמה, תוך כדי חילופי מסירות והנעת כדור שובה עיין, כשקוסטדינוב ודמארי מעל כולם.
היחידים שלא הביאו את עצמם לידי ביטוי היו הוינגרים, סלליך וקאיו, שהיוו את נקודת התורפה. לי ברור שברגע שמאור בוזגלו וניקיטה רוקאביצה יחזרו להרכב, גם הבעיה הזו תיפטר ונראה קבוצה מאוזנת, אם היא תמשיך לשחק בשיטה זו.
לצד הניצחון שהמתיק את הגלולה המרה שאוהדי הקבוצה וקברניטי המועדון בלעו לאחרונה, צריך לומר את האמת: לוזון נכשל כישלון גדול במכבי חיפה. אני לא מתרשם מהניצחון על בני סכנין החלשה והאנמית.
כששאלתי אותו במסיבת העיתונאים למה לקח לו כל כך הרבה זמן להבין שזו שיטת המשחק שמתאימה לסגל השחקנים שיש בקבוצה, הוא ענה: “צרפנו 13-14 שחקנים חדשים לסגל וזה לוקח זמן”. אז אני אומר לך לוזון, אם זו התשובה שלך, אתה לא מתאים לאמן את מכבי חיפה.
ועכשיו, שמוחמד אלאך מונה למנהל הטכני של המועדון, אני מקווה שהוא יעשה סדר ויודיע למאמן ולכל הצוות המקצועי אותו הוא הביא למועדון, שהם לא בתוכניות שלו.

סוף סוף נחת לקהל צילום: ראובן כהן

אלאך חייב להביא איתו צוות אימון חדש, שיעבוד על פי הסטנדרטים שלו, בלי שיערבבו אותו. המועדון הזה חייב ארגון מקצועי חדש, שיהיה סדר ומעל הכל מקצועיות. למו יש סגל טוב, הליגה לא ברחה. לדעתי, אפשר להיאבק על מקום למפעל אירופי, אולי לזכות שוב בגביע המדינה. אם חיזוק נכון בחלון העברות בינואר, אפשר לעשות את זה.
ובחזרה לעומרי בן הרוש: נכון שסתמתי עליו את הגולל ואמרתי שצריך לשחרר אותו בינואר ולהביא במקומו מגן שמאלי, אבל מודה ועוזב ירוחם. נגד סכנין הוא הוכיח שאפשר לסמוך עליו, למרות שהיו בקיעים באגף שלו במחצית הראשונה. לדעתי זה עניין של ביטחון והכוונה של הצוות המקצועי, כדי להחזיר אותו ליכולת מהעבר שהובילה אותו לשורות מכבי תל אביב. מה אפשר לבקש ממגן שהבקיע פעמיים העונה, שערים יפים בנגיחות מכדורי קרן. זה נתון שחייבים להתייחס אליו, מה עוד שיש לו גם בעיטה טובה מחוץ לרחבה.
הקבוצה יצאה לפגרה של כמה ימים ותחזור לאימונים בתחילת השבוע הבא, כולי תקווה שזה יקרה גם עם צוות אימון חדש. כך יהיה להם מספיק זמן לעבוד עם השחקנים במחנה אימונים סגור, על מנת לתהות על קנקנן, להכיר מקרוב את הנפשות הפועלות, להחזיר את בוזגלו, מזרחי ומאבוקה מהפציעות, כדי שהירוקים יצאו לדרך חדשה בתקווה לעתיד טוב יותר.

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 6.5 הציל שער בטוח
ארנסט מאבוקה 7 בישל פעמיים
רמי גרשון 6 דקל קינן סייע לו
דקל קינן 6 עשה את המוטל עליו
גיורגי קוסטדינוב 7 בעל הבית
רועי קהת 6.5 במגמת שיפור
סניטיהו סלליך 5 משחק מפוזר
קאיו אלבס 5 עדיין לא הופיע
גילי ורמוט 7.5 קסם של שחקן
עומר דמארי 8 כוכב המשחק
———–על ספסל המחליפים———
ניקיטה רוקאביצה 4 חלש מאוד
———————————
מאמן: גיא לוזון 7 הגיע הזמן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>