22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

מכבי חיפה החדשה: הציגה את המאמן ההולנדי ו-7 שחקני רכש

המאמן החדש של הירוקים, רנה מולנסטיין, הוצג ב”סמי עופר” ושלח מסר לאוהדים ולתקשורת: “אני רוצה להיות חלק מהשינוי, תהיו סבלניים”. הנשיא יעקב שחר: “ הוא עבד במועדון תובעני והוא רגיל ללחץ”. מכבי חיפה תנסה לצרף את אצילי?

מאת: זליג אהרונוביץ , 11 באוגוסט 2016

מכבי חיפה הציגה ביום שלישי את המאמן החדש של הקבוצה, רנה מולנסטיין, במסיבת עיתונאים שנערכה באצטדיון סמי עופר, בה נכחו בכירי המועדון: הבעלים יעקב שחר, המנכ”ל אסף בן דב והמנהל הספורטיבי תור כריסטיאן קרלסן. הירוקים חשפו כי ההולנדי חתם לשנתיים בקבוצה. בנוסף, חיפה הציגה את שני שחקני הרכש החדשים שהצטרפו אתמול באופן רשמי למועדון: קשר נבחרת ישראל רועי קהת והקשר הצ’כי קמיל ואצק, שחתם על חוזה לשנתיים הקרובות עם אופציה לעונה נוספת.

רנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

הנשיא יעקב שחר פתח ואמר: “אנחנו תמיד מתרגשים לפני כל עונה, אבל השנה היא מאתגרת במיוחד. הבאנו תשעה ‘שחקני רכש’ כולל הצוות המקצועי ויגיעו עוד שחקנים נוספים. העונה שעברה לא הייתה מוצלחת, אבל הסתיימה עם טעם טוב. למרות העונה הלא טובה, היו אלפים של אוהדים שהמשיכו ללוות אותנו לכל משחק. אני שמח לומר שאנחנו נמצאים קרוב לאותו מספר מנויים של העונה שעברה והמכירות עדיין נמשכות. זה נותן לי את הכוח להמשיך, משום שנוצרה פה מעין תרבות שמזכירה את האצטדיונים באנגליה. בכל מדינה יש אלופה אחת, אבל נסו למצוא שם מנוי לכל הקבוצות האחרות ולא תצליחו. אנחנו מתקרבים לכך, אני מקווה שתהיה לנו שנה מוצלחת”.
שחר סיפר גם על הדרך שהובילה לבחירה במאמן הההולנדי: “תור-כריסטיאן קרלסן ראיין עשרות רבות של מועמדים ובסופו של דבר הביא לכאן את השלושה שהוא ראה לנכון כראויים. החלטנו פה אחד שמולנסטיין הכי ראוי מבחינת הישגים. זו הייתה אהבה ממבט ראשון. הוא עבד במועדון תובעני והוא רגיל ללחץ. יחד איתו ועם כל הצוות אנחנו עושים תפנית לכיוון אחר. אני מקווה שכל מי שקשורים בצורה כזו או אחרת לקבוצה יעריכו את המאמצים שעשינו. אין לי ספק שהתוצאות גם יבואו. אני לא יודע כמה זמן זה ייקח, אבל אני בטוח שזה יקרה עוד העונה”.
על הצטרפותו של רועי קהת לקבוצה, אמר שחר: “בשנה שעברה, לפני שרועי נסע לווינה, הוא היה מועמד להצטרף אלינו ואני שמח שבסופו של דבר זה עלה יפה. חשוב לי לומר כי לא נכנסנו למו”מ לפני שקיבלנו את האישור מהמועדון האוסטרי לדבר, זו הדרך שלנו”.

נסיון בנלאומי. קמיל ואצק צילום: ראובן כהן

בניגוד למה שהיה בתקופתו של רוני לוי, שהודיע מעל כל במה אפשרית שהוא לא יעבוד תחת מנהל מקצועי שיקבע לו איך תראה הקבוצה, אין ספק שהשינוי הגדול ביותר העונה הוא בגזרתו של המנהל הספורטיבי שהגיע בשלהי העונה החולפת, תור-כריסטיאן קרלסן. כבר בתחילת דבריו הדגיש הנשיא כי תור הוא המנהל המקצועי של המועדון. “החלטנו לעשות שינוי ולהביא מנהל מקצועי, תפקיד שלא היה אף פעם במועדון. הפקדנו בידי קרלסן את האחריות על הצד המקצועי, וזה אומר לכל מה שקשור בכך. ההחלטה לעשות את השינוי הייתה לא קלה, כי זו תפיסה חדשה ועלויות אחרות. זה התבשל לאט, כמו צ’ולנט. אני משוכנע שעשינו את הצעד הנכון ובגלל זה לקחנו את הזמן, התוצאות הגיעו שבועיים יותר מאוחר. אמנם העלויות של השחקנים והצוות המקצועי יקרות, אבל עשינו את זה עם רצון טוב ואני מקווה שההצלחות יגיעו”. יעקב שחר לא הסתיר מהם היעדים של קבוצתו, ואמר: “לא צריך להצהיר כל שנה מחדש שאנחנו רצים לתארים. ברור שמועדון בסדר הגודל שלנו רוצה להשיג הישגים”.
כשנשאל ע”י פרשן הכדורגל, איציק אהרונוביץ, האם הוא מתכוון לעשות הכל בכדי לרכוש את עומר אצילי מבית”ר ירושלים, כי הוא יכול להיות שובר שוויון, שחקן שיכול להצעיד את הקבוצה לאליפות, ענה הנשיא: “אני מכיר את השאלות שלך, הוא בהחלט מעניין אותנו. נצטרך להמתין עם זה. יש לנו פה שבעה שחקנים ששווים אצילי אחד”.

יביא מספרים. רועי קהת צילום: ראובן כהן

דובר המועדון, דודו בזק, הציג את מולנסטיין וסיפר לתקשורת על הרזומה שלו. אחר כך פנה אל המאמן וביקש ממנו לומר מספר מלים: “זה כבוד גדול להיות חלק ממועדון גדול, כמו מכבי חיפה אותו אני מכיר מהעבר. היו לי הזדמנויות אחרות, אבל בחרתי בזהירות דווקא בזו בזכות ההנהלה שיש פה ובגלל מה שהמועדון הזה מייצג כל כך הרבה שנים. אני רוצה להיות חלק מהשינוי הזה. זה יהיה מסע לא קל, ללא הבטחות. ההבטחה היחידה שלי היא שניתן את הכל על המגרש, כדי שנוכל להסתכל אחורה ולהגיד שבאמת נתנו את הכל”, אמר מולנסטיין.
כשנשאל ע”י פרשן הכדורגל, איציק אהרונוביץ, לגבי שיטת המשחק אותה הוא מעדיף, אמר המאמן: “כהולנדי אני בא מרקע של כדורגל התקפי, יש לי רעיונות לגבי איך צריך לשחק כדורגל. עבדתי עם המאמנים הכי מצליחים, אבל שלא תטעו, אני יודע שאנחנו נמצאים בעסק בו התוצאות מדברות וכולם רוצים לנצח. יש לנו אמונה שככל שנתאמן חזק יותר, נשחק טוב יותר והתוצאות יגיעו. זה הולך יד ביד וזה מגיע עם מחשבה התקפית, כל זאת מבלי לאבד את ההגנה. כדורגל התקפי ינצח לך משחקים, רשת נקייה תביא תארים”. מעבר לכך הוסיף המאמן כי הוא לא דוגל בשיטת משחק אחת. “אמנם יהיה לנו סגנון משחק אך מפעם לפעם נאלץ לשנות אותו בהתאם להתרחשויות על כר הדשא. אנחנו לא רוצים להפסיד, נצטרך להתאים את עצמנו גם ליריבות במטרה לנצח משחקים. ברור שאנחנו נגיע עם תכנית משחק, אבל ב-90 דקות יש משתנים וכשהמשחק משתנה, מה עושים? מפסידים או משנים תכנית? זה תלוי באופציות שיהיו לי ובמומנטום של המשחק. צריך לדעת לקרוא את המשחק ולעשות הכל כדי להוציא את התוצאות הכי טובות”.
מולנסטיין יתחיל את עבודתו מייד לאחר משחק הסופרקאפ מול הפועל באר שבע. “אוכל לשבת בנינוחות ולראות את הקבוצה מהצד. אחר כך תתחיל העבודה הקשה כי תהיה לנו תקופת ההכנה קצרה, של שבוע, עד לפתיחת העונה. כל מאמן אוהב תקופת הכנה טובה כדי להכיר את השחקנים, אבל לפעמים דברים כאלה קורים וצריך להתמודד עם הסיטואציה. חשוב שנהיה חכמים, כי אנשים חכמים לומדים מהר. זו העבודה שלי, להבין את החולשות והחוזקות של הקבוצה. אנחנו מאמינים שנשתפר, נכין את הקבוצה הכי טוב שאפשר. זו לא בעיה גדולה מבחינתי”.

מה 7 מה כמה. שחקני הרכש החדשים צילום: ראובן כהן

מולנסטיין סיפר גם על ההיכרות שלו עם המועדון: “אני זוכר את המשחק בין מכבי חיפה למנצ’סטר יונייטד, מכבי חיפה זה מועדון מוכר בכדורגל הבינלאומי, מועדון עם היסטוריה עשירה בישראל. אני רוצה להדגיש שמעבר לניצחונות, אנחנו רוצים לקחת את הכדורגל הישראלי לרמה האחרת ואני מקווה שאוכל לתרום לזה גם ברמת הנבחרת. חשוב שכולם יבינו את האחריות שלהם (שלח רמז גם לתקשורת), כשמבקרים את השחקן הישראלי, מורידים את הכדורגל הישראלי. אם רמת כדורגל בקבוצות תעלה, גם רמת הנבחרת תעלה וכולם ירוויחו מכך”.
המנהל המקצועי, תור-כריסטיאן קרלסן, שידר אופטימיות וענה בינוחות לשאלות העיתונאים. דומה כי סגנונו המלוטש, לצד זה שהוא בקיא ברזי התקשורת הבינלאומית, מדובר באדם שינסה להרדים את העיתונאים בתשובות יבשות, אחד שלא יספק סקופים ולא ישתף פעולה על מחשבותיו לגבי מה שקורה מבחינה מקצועית: “אני פה שלושה חודשים ואני המום ממה שראיתי במשחקי הליגה ובגמר הגביע. הבנתי מה המועדון רוצה להשיג, מצאתי פה אנשים נפלאים, אני מתרגש. מכבי חיפה זה מועדון גדול. אמנם ידעתי שזה מועדון גדול, אבל לא ידעתי עד כמה. מבחינתי, זה כבוד גדול לעבוד פה. אני לא יכול לחכות לתחילת העונה. אנחנו מוכנים לעונה מרגשת וצרפנו שבעה שחקנים חדשים. בנוסף להם, יש עוד שחקנים שעלו מהנוער והתאקלמו. בסופו של דבר, המאמן יעשה את ההערכה שלו”. כשנשאל לגבי צרוף שחקנים נוספים לסגל, אמר: “אנחנו מרוצים מהסגל שלנו. החלפנו את השחקנים שאיבדנו בשחקנים איכותיים, אנחנו בהחלט מצפים לצרף עוד שני אנשי צוות”.
המנכ”ל החדש אסף בן דב, שהיתה זו מסיבת העיתונאים הרשמית בה לקח חלק פעיל, אמר: “שאלו אותי בבוקר אם אני מתרגש, אבל אני חושב שלא בזה מדובר. אני מרגיש את כובד האחריות כי אנו יוצאים לדרך חדשה. יש לנו מחויבות לעשרות אלפי אוהדים בכל שבוע ולמאות אלפים בבית. אני רוצה להגיד תודה על ההזדמנות שניתנה לי, זה לא מובן מאליו. אני מקווה שנמשיך לעשות את הדברים כמו שעשינו עד עכשיו ויגיעו תוצאות. אם נהיה קבוצה טובה ונציג כדורגל טוב, האצטדיון יהיה מלא. אנחנו צריכים להציג מוצר טוב ואז הקהל יבוא, זה ישתלב ביחד. נוכיח שאנחנו הקבוצה הכי גדולה בישראל”.

מחויבות לאוהדים. בן דב צילום: ראובן כהן

האחריות עליו. קרלסן צילום: ראובן כהן

הקפטן דקל קינן: “זו גאווה גדולה לשבת פה ואני מדבר בשם כולם. אין יום שבו אנחנו השחקנים לא אומרים כמה אנחנו גאים לשחק במועדון הגדול הזה. אנו מבטיחים לתת הכל ומקווים שהקהל ימשיך לתמוך בנו בכל מקום. אנחנו כבר לא יכולים לחכות למשחק הראשון. למרות ההתחלה הלא טובה אנו בטוחים בעצמנו. אנחנו לא הקבוצה היחידה בה מאמן לא המשיך. הסיטואציה לא נעימה, אבל צריך לדעת להתמודד עם זה. ידענו שעומד להגיע מאמן זר והיינו סקרנים. בסופו של דבר, אנחנו נבחנים במבחן התוצאה. אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו. אם לא ננצח, כולנו נהיה מאוכזבים”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>