23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

מכבי חיפה יכולה לזכות באליפות

לירוקים יש קבוצה מצוינת העונה, עם סגל נהדר: שחקנים מהירים בהגנה, שחקני כישור מוכשרים וחלוצים שיבקיעו הרבה שערים. אז מה נדרש מהמאמן גיא לוזון? לחבר את כולם לתלכיד מנצח. וגם: מי הפתיע, מי רקד על המגרש, מי הקצין הבכיר ביחידה, ולמה גילי ורמוט ועוד עשר. אני לא מודאג

מאת: איציק אהרונוביץ , 30 באוגוסט 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

המאמן גיא לוזון הגיע למשחק מול הפועל באר שבע מוכן ומפוקס. ההרכב איתו בחר לעלות, שכלל רביעייה אחורית, הוכיח כי מערך של 3 בלמים אינו מתאים לקבוצתו. הסגירה המושלמת בהגנה, לצד כל משחק ההגנה הקבוצתי, ביטל את חניכיו של המאמן ברק בכר, שנראו חסרי אונים לאורך כל דקות המשחק.

חזר לעצמו. ניקולה רוקאביצה צילום: ארכיון "כוכב"

ארנסט מאבוקה היה פנטסטי באגף ימין, ולדעתי מדובר במגן שיוסיף המון לקבוצה, פתרון נהדר לירוקים מאז עזיבתו של אייל משומר. גם לעומרי בן הרוש היה משחק טוב באגף שמאל. כבר אמרתי שלא כדאי לסתום עליו את הגולל ולחרוץ את דינו אחרי המשחק מול בני יהודה, ואני שמח שהוא חזר לעצמו. בל נשכח שהוא היה מגן נבחרת ישראל, וגם הוא יתרום רבות לקבוצה.
מעל כולם בלט אליסון דוס סנטוס, שנתן הצגה איך בלם מודרני צריך לשחק. אם קראתי למיגל ויטור לוחם אש, אז דוס סנטוס הוא קצין בכיר ביחידה שלו. אי אפשר היה להתעלם מהסגירות, מההשתלטות על כדורי הגובה, הגליצ’ים והיציאה קדימה ל-50 מטר, כדי להגיע לכדור ראשון. שחקן שחקן.

גם לדקל קינן היה משחק טוב, ואני חוזר ואומר שוב. כאשר יש צפיפות בהגנה, הפלייסינג שלו מסייע לו להיות אחד הטובים בתפקידו. אבל לתפיסתי, כאשר רמי גרשון יתחיל לקבל דקות משחק, הקפטן ייאלץ להעביר את הסרט לגל אלברמן, מאחר והוא יצפה בהרבה משחקים מהספסל במהלך העונה.
אם נגד האלופה הירוקים לא נתפסו אפילו פעם אחת במתפרצת, זה אומר את הכל על ההכנה למשחק של המאמן גיא לוזון, שניהל את המשחק בתבונה רבה ועל זה אני מפרגן לו בגדול.
ונעבור למרכז השדה: במחצית הראשונה אלברמן שיחק נהדר, היה בעל הבית באמצע. אולם, לצידו שיחק גיאורגי קוסטדינוב, שהיה חלש מאוד והוחלף בצדק במחצית. אני שולף לבולגרי כרטיס צהוב, בתקווה שיציג במשחקים הבאים יכולת משופרת, כנדרש משחקן נבחרת בולגריה.

צריך לומר את האמת: למעט 10 הדקות הראשונות בהן לחצו הירוקים את האדומים אל תוך רחבת ה-16 של באר שבע, האורחים הניעו את הכדור בחופשיות ותמיד היה להם שחקן חופשי שבא לקבל את הכדור, במיוחד דן אינבינדר שעשה זאת היטב.
לא אהבתי את תפקודו של גילי ורמוט באגף הימני, כי הוא נעלם מהמשחק במחצית הראשונה. אולם, עם תחילת המחצית השניה הוא הוסט אל מתחת לחלוץ, כאשר נטע לביא (הרוויח את מקומו בהרכב ביושר) החליף את קוסטדינוב והביא לבלאנס המתבקש, דבר שהוריד מהלחץ על אלברמן וסייע רבות לורמוט לנווט את מהלכי הקבוצה להתקפות מעבר נהדרות, מהן נכבשו גם שערים נוספים. מבחינתי, גילי ועוד 10, כך מכבי חיפה יצירתית ומסוכנת.
מי שהפתיע לטובה היה סלליך, שהצטרף לאחרונה לשורות הירוקים. ראוי לציין את עבודת הלחץ שעשה על הוגו, על ההצטרפות המהירה שלו לאזור הרחבה ועל העבודה הטקטית שביצע. השער המהיר שהבקיע עם תחילת המחצית השניה היה בונוס שבהחלט הגיע לו.
בשבוע שעבר קטלתי את ניקיטה רוקאביצה, אבל השבוע אני חייב להחמיא לו. מדובר בשחקן עם מהירות סילונית, שאם יתופקד במקום בו הוא צריך לשחק ולא כמגן, הוא יעשה עונה נהדרת. תנו לו את השטח והוא כבר יעשה את השאר. ראו ערך השער הראשון והפנדל שסחט. רק חבל שהחטיא את כדור העונשין מ-11 מטר, מה שיכול היה להוביל לתבוסה משפילה לאלופה.
ובחזרה ללוזון: יש לך קבוצה נהדרת עם סגל שחקנים מעולה. לדעתי, פחות מאליפות העונה זה ייחשב לכישלון גדול, במיוחד לאור העובדה שבאר שבע ומכבי תל אביב כבר לא כל כך מאיימות, והסגלים שלהם לא יותר טובים משל מכבי חיפה.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>