17.10.18

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

נשר

מכת יתושים: מי יסייע להורים שמתלוננים על המפגע הסביבתי שפוגע בילדיהם?

ההורים כתבו פוסטים בפייסבוק על הזנחה בגן הילדים. לדבריהם, מכת היתושים פוגעת באיכות חייהם. סגן ראש העיר, יחיאל אדרי: “צריך מבוגר אחראי“. עיריית נשר סירבה להגיב

מאת: זליג אהרונוביץ , 22 בנובמבר 2017

הורים בעיר נשר התלוננו השבוע על הזנחה בגן ילדים ועל בעיה של חולדות ויתושים שמסכנים את בריאותם. לדבריהם, למרות הפניות הרבות לעירייה, טרם קיבלו מענה וטיפול ראוי.

עזובה ליד גן הילדים מהווה מקור ליתושים? צילום: ארכיון "כוכב"

לעיתון “כוכב” נודע, כי ההורים כתבו על כך בקבוצת הפייסבוק “בורים בנשר”, שם פרקו את תסכולם וביקשו את התערבותם של גורמים בעירייה על מנת שילדיהם יפסיקו לסבול מהבעיה הסביבתית.
אמא לילדה בגן בנשר כתבה השבוע: “בעיה חמורה ורצינית אצלנו בגן זמירים”. לדבריה, לא מתייחסים אליהם למרות שיש מכת יתושים, פרעושים וחולדות. “למה לא מטפלים בעניין ובאים לעשות ריסוס? כל פעם תירוץ אחר, אין אישור ממשרד הבריאות. תמיד יש פתרונות אם זה אחר הצהריים כשנגמר הצהרון או ביום שישי, שזה יום קצר. כל מדביר שמגיע ממציא תירוץ אחר. הילדים שלנו פשוט סובלים. חוזרים הביתה מלאים בעקיצות נוראיות, גירוד בלתי חולף, עד שכבר נהיה מוגלה מכל הגירודים. צוות הגנים מתלונן ולא יכולים להוציא את הילדים לחצר לשחק בזמן הקצר שנותר לפני הגשם הקרב ובא. אנחנו כהורים שבאים להוציא את ילדנו מהגן נעקצים בעצמנו בזמן ההמתנה להוצאת הילדים מהגן. זה פשוט לא יכול להימשך כך, לא נירגע עד שזה יטופל”, כתבה האם.
אם נוספת כתבה: “יש לי שני ילדים שנמצאים בגן הזה כבר שנתיים. הגדולה שלי היתה לפני שנתיים שם, גם מגיל 3. פשוט לא ייאמן איך משרד הבריאות לא מעורב בנושא ולא מוציאים צו פינויי למזבלה הזאת מסביב לגן. המלחמה שלנו נמשכת כבר יותר מחמש שנים, אצלי לפחות, ואף אחד לא באמת אכפת לו בעירייה שלנו. לצערי, זה מה שיש כרגע ואני מקווה שהזעקה שלנו כהורים תישמע בקרוב מאוד באוזני מי שצריך. חיזקו ואימצו הורים יקרים, ביד אחת אנחנו חייבים לנצח את המאבק הזה”.
סגן ראש העיר, יחיאל אדרי: “אני לא אוהב שהעיר שלי, נשר, מופיעה בתקשורת בהקשרים שלילים. לא אהבתי שהנושא של גן זמירים תפס כותרות שרק פוגעות בנשר, אך גם בגני הילדים. במקום שנשמח בהצלחה של בית הספר גלילות וזכייתו בפרס חינוך, עסקנו ביתושים ועכברים. אז קודם שיהיה ברור, גן זמירים הוא גן נפלא עם צוות הוראה מעולה, הבעיה היא לא בגן אלא בשכנים של הגן. ישנה בעיה עם אחד השכנים שהוא אגרן, והאגרנות שלו מהווה מטרד סביבתי חוזר ונשנה. אבל, וזה אבל גדול, יש בנשר חוק עזר לנשר (שמירת הסדר והנקיון), התשנ”א1991, שבמסגרתו יכול ראש העיר להוציא הודעה לאותו תושב לפנות את הפסולת, ואם הוא מסרב, אז בסמכות ראש העיר לבצע ניקיון בשטח הפרטי ולחייב את התושב בהוצאות הפינוי. מאוד פשוט, מאוד יעיל. אמנם בעניינו של התושב יש צורך בטיפול מערכתי, אך אין בכך כדי למנוע טיפול יעיל”.
אדרי הוסיף עוד כי: “כאן נכנס נושא ‘תשומת הלב’ שנדרש מנבחרי הציבור, לנקוט לטובת תושבי העיר. לא יעלה על הדעת, שבמשך יום שלם הרשת גועשת וראש העיר לא עושה פעולה אחת שמראה על תשומת לב. במינימום להוציא מכתב דרישה לתושב שיניע את גלגלי סילוק המטרד כפי שמפורט בחוק. אבל, אפילו לא מילה בנושא. היום שהתחיל בבוקר עם פקקים ברמות יצחק, הצפות בגני ילדים ומפגעים, גרם רק לנו לחברי המועצה לפעול. מי שכן צריך לפעול, קולו נדם. אפילו מקהלת ‘צפון קוריאה’ של ראש העיר השתתקה. אני רוצה שנשר תופיע רק בהקשרים חיובים. לגופו של עניין, אני מתכוון להעלות את הנושא בישיבת מועצת העיר, לחייב את ראש העיר לפעול בהתאם לסמכות שלו. צריך מבוגר אחראי”.
עיריית נשר סירבה להגיב.

עוד כתבות בתחום נשר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>