26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

מקום טוב באמצע

עירוני נשר גברה 0:1 על הפועל פתח תקווה במשחק חלש. לעולה החדשה יש כבר 15 נקודות בקופה, דליבור פנדג'ה כבש שער נפלא. המאמן אלדד שביט: "ניצחון חשוב". הקפטן אביב חדד: "אנחנו כבר עם הפנים קדימה לעבר המשחק מול הפועל עכו, במטרה לנצח"

מאת: זליג אהרונוביץ , 22 בנובמבר 2016

עירוני נשר בישרה השבוע לקבוצות הליגה הלאומית, כי ביתה הוא מבצרה. חניכיו של המאמן אלדד שביט השיגו בשני משחקי הבית האחרונים, מאז חזרו לאצטדיון העירוני בנשר, 6 נקודות חשובות, מה שממקם אותם נכון לעכשיו במקום ה-8 המכובד, עם 15 נקודות ליגה יקרות.
ייאמר מייד, נשר לא הציגה כדורגל טוב, רחוק מזה. הקבוצה גילתה יכולת חלשה מאוד במחצית הראשונה, ולמזלה, הפועל פתח תקווה האורחת שהשתלטה על מרכז המגרש והניעה כדור בחופשיות, לא הצליחה לתרגם את זה לשפת השערים. אגב, המצב הטוב ביותר להבקעת שער היה מרגלי אביעד בורלא, שמצא את עצמו חופשי מול השוער טל בומשטיין, אך בעט את הכדור החוצה.
גם לנשר היתה הזדמנות מצוינת לכבוש שער, דקה לפני שריקת הסיום למחצית, אך שחקנה הזר של הקבוצה, הבוסני דליבור פנדג'ה (אליו נגיע בהמשך) בעט בשלומיאליות והכדור הורחק לקרן.

צילום: ראובן כהן

נקודת התורפה: המאמן אלדד שביט עלה במערך של שלושה קשרים שהיו אמורים להחזיק את האמצע: עמית אמזלג, עמיר אלבס ונאור עבודי, שמתופקד 50/50, אך הם לא סיפקו את הסחורה. הם היו רחוקים אחד מהשני, איבדו המון כדורים ובכל קרב מגע הפסידו את הכדור לאורחים. במיוחד אמורים הדברים לגבי עמית אמזלג, שהציג במחצית הראשונה יכולת ירודה ונראה היה כסהרורי ולא מצא את מקומו, למרות הערות חוזרות ונשנות של מאמנו, שניסה לכוון אותו היכן לעמוד, או לרוץ. למעשה, הקשרים עשו הרבה עבודה בכסף קטן, לעומת כובש השער, שעשה מעט עבודה בכסף גדול. נקודה למחשבה עבור המאמן אלדד שביט.

הבולט במגרש. אביב חדד צילום: ראובן כהן

השחקן המצטיין: רביעיית ההגנה של עירוני נשר הציגה משחק טוב מאוד ומתואם. הסגירות האלכסוניות היו בזמן, המגינים לוהב כיאל ואחמד שעבן לא התפתו לעלות בכל התקפה, הבלם שי מימון ביצע את העבודה שלו ללא דפי וסיכל כל ניסיון של התקפת פתח תקווה, אבל מעל כולם בלט הקפטן אביב חדד, הבלם שהציג יכולת גבוהה ונסך ביטחון על כלל מערכי הקבוצה. הוא ניווט את משחק ההגנה מאחור, בשקט ובשכל, יצא קדימה והרוויח שטח כשהיה צריך, ואפילו עלה פעם אחת להתקפה לאחר שיצא עם הכדור כברת דרך ארוכה, בדרך להתקפה שיכלה להסתיים בשער נוסף לנשר, אם רק שחקני ההתקפה היו מרוכזים יותר בפעולות האחרונות ליד השער.

0:1 לכחולים: עירוני נשר יצאה למחצית השניה במטרה לנסות ולעצור את השליטה של האורחים במרכז המגרש. המאמן אלדד שביט ביצע חילוף והכניס לשדה המשחק את הבלם דניאל טויזר, במקומו של הקשר האחורי עמיר אלבס. אט אט החלה הקבוצה לחזור לעניינים והחלה גם לייצר מספר התקפות, במיוחד על כדורים ארוכים, שאחד מהם גם הוביל לשער הניצחון מרגלי דליבור פנדג'ה, בדקה ה-53. אחמד שעבן התנהל עם הכדור באגף שמאל ושלח כדור ארוך לעבר רחבת ה-16 של פתח תקווה, שם השתלט על הכדור שחקנה הזר של הקבוצה, שהקפיץ פעם אחת מעל הבלם יואב זיו ופעם נוספת מעל ידיו המושטות של השוער אבי איבגי, עד שהכדור נשק לרשת וקבע יתרון למקומיים, שנשמר עד לסוף המשחק.
יצוין כי, השופט אלדד זיו, שהעביר את המשחק בצורה טובה, פסל שער לזכותה של נשר, בגלל הנפת דגל של הקוון לנבדל (שער שנוי במחלוקת).

כובש שער הניצחון. דליבור פנדג'ה צילום: ראובן כהן

ציונים זה הכל:

טל בומשטיין 6 עשה את שלו
לוהב כיאל 6 מגלה יציבות
אביב חדד 7 מנהיג מאחור
שי מימון 6 נעל את הרחבה
אחמד שעבן 6 פעיל באגף
עמיר אלבס 4 התקשה באמצע
עמית אמזלג 4 איבד כדורים
נאור עבודי 5 השתפר בחצי השני
רן רול 4 לא בא לידי ביטוי
דליבור פנדג'ה 6 שער לפנתיאון
דניס צ'ין 4 מסתבך עם הכדור
————————-
דניאל טויזר 5 נכנס טוב למשחק
ברק דניאל 5 הוסיף מימד טכני
דיויד גומז אין ציון

אלדד שביט 6 זיהה את הבעיות

 

 

יש לו עוד הרבה עבודה. אלדד שביט צילום: ראובן כהן

העבודה קשה ומשתלמת / בוריס שולקין

כ-500 אוהדים של עירוני נשר חיכו לשריקת הסיום של השופט אלדד זיו, שהובילה לשמחת הניצחון. המאמן אלדד שביט התחבק עם הצוות המקצועי שלו ועם חברי ההנהלה, כך גם עם השחקנים, שנראו עייפים אך מרוצים מאוד, לאחר שהשיגו ניצחון שני רצוף בבית האמיתי שלהם.
הקולות השמחים שבקעו מחדר ההלבשה בסיום המשחק מסבירים את הכל, לקבוצה הזו יש מטרות ואתגרים לעמוד בהם, ועד כה הם עושים זאת דרך עבודה קשה ומשתלמת.
"היתה לנו מחצית ראשונה לא טובה", הודה שביט בסיום המשחק, "סגנון המשחק שניסינו לפתח לא היה נכון והמשחק הלך פחות לכדורגל ויותר למאבקים, ואנחנו לא היינו שם". שביט הוסיף עוד: "במחצית השניה היה שינוי דרסטי. התגוננו טוב יותר וגם יצרנו מצבי הבקעה טובים, כולל גול חוקי שפסלו לנו. החשוב ביותר הוא הניצחון, ואני שמח מאד".
הקפטן אביב חדד, שהיה הבולט בשדה, אמר בסיום המשחק לספורט "כוכב" כי: "זו הרגשה טובה לנצח במגרש הביתי שלנו קבוצה חזקה כמו הפועל פתח תקווה. אני מקווה שנמשיך בצבירת הנקודות שלנו בליגה". חדד ציין לטובה את מערכת היחסים בתוך הקבוצה, והוסיף: "ההרגשה בחדר ההלבשה טובה מאוד, האווירה נהדרת, השמחה של כולנו. אנחנו כבר עם הפנים קדימה לעבר המשחק מול הפועל עכו, במטרה לנצח".
גם המאמן אלדד שביט התייחס למשחק החוץ הקשה הצפוי לקבוצה במחזור הבא, ואמר: "עכו היא קבוצה במומנטום הטוב בליגה ומצפה לנו התמודדות קשה מאד. נתכונן אליהם בהתאם וננסה להוציא תוצאה טובה".
יו"ר הקבוצה, שלומי פרץ: "שוב הוכחנו שאנחנו קבוצה חזקה ומאומנת, שבנויה טוב וקשה לנצח אותנו. אין כמו הבית, האווירה שונה וזה מקנה ביטחון לשחקנים. אנחנו מקווים להפוך אותו למבצר, מה גם שמגיע יותר קהל שנותן הרגשה ביתית, מה שלא היה לנו במשחקים הביתיים שערכנו מחוץ לבית".

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>