21.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

מרוץ יקנעם ה-1: כ-2500 משתתפים רצו לזכרו של תושב העיר, מוטי ברקוביץ

אשתו וילדיו השתתפו במרוץ, עוגניה ברקוביץ: “יום של סערת רגשות”. ראש העיר, סימון אלפסי: “הטוב של מוטי מבטא את ההצלחה הגדולה של המרוץ”

מאת: זליג אהרונוביץ , 20 בדצמבר 2017

במזג אוויר מושלם יצא לדרך ביום שישי שעבר, מרוץ יקנעם ה- 1, שהוקדש לזכרו של תושב העיר, מוטי ברקוביץ ז”ל, בהשתתפות כ- 2500 רצות ורצים שהתחרו בקטגוריות רבות. המרוץ היה הפנינג גדול והמשתתפים נהנו מחגיגת ספורט גדולה, דוכני ספורט ובריאות, ועוד.

ראש העיר סימון אלפסי הזניק את המרוץ צילום: ארכיון "כוכב"

לפני ההזנקה הראשונה, נערכה פעילות לכל המקצים, בהובלת אלי אוחנה ופרויקט ההרזיה 647. המרוץ כלל שלושה מקצים מרכזיים. ראשון יצא לדרך המקצה התחרותי של 10 קילומטרים, אותו הזניק ראש העיר, אשר התקיים בהשתתפות מאות רצים. לאחריו ובהפרש של כרבע שעה, הזניק סימון אלפסי את המקצה התחרותי השני של 5 קילומטרים, שגם הוא נערך בהשתתפות מאות רבות של רצים. המקצה האחרון שיצא לדרך היה המרוץ העממי, לשני קילומטרים. כאלף רצים נטלו חלק במסלול זה, וביניהם אשתו של מוטי ברקוביץ, עוגניה, ובנו הקטן איתי. הדובדבן שבקצפת היה מרוץ האפרוחים. מאות ילדים לקחו בו חלק ונהנו מהחוויה ביחד עם הוריהם.
המרוץ כלל קטגוריות רבות ובכל קטגוריה חולקו גביעים לשלושת המקומות הראשונים: במסלול התחרותי ל- 10 ק”מ גברים, גילאי 20-39, זכה יוחאי עבו. למקום הראשון בגילאי 16-19 הגיע יובל בנטל, ולגילאי 40-49 הגיע כוכב ביטאו. רונן הר נוף הגיע למקום הראשון בגילאי 50-59, ויורם עמיר זכה במקצה לגילאי 60 ומעלה.
במרוץ נשים לגילאי 20-39 הגיעה למקום הראשון היקנעמית שיר הורנונג. זהר ישראלי הגיעה ראשונה בקבוצת הגילאים 40-49 ואנה שרייבר בקבוצת 50 ומעלה. למקום השני במקצה לקבוצה זו הגיעה היקנעמית ליאורה חי. בין המשתתפים למרוץ ה- 10 ק”מ היה גם עדי, בנו של מוטי ברקוביץ’.
במסלול התחרותי של 5 ק”מ גברים, לגילאי 20-39, זכה אילן גולדמן. באותו המסלול לגילאי 40-49 זכה ראיד חגאזי, ובגילאי 50 ומעלה זכה אודי שטמר. בין הנשים בגילאי 20-39 הגיעה ראשונה גל ינון, ובגילאי 40-49 ג’סיקה ספקטור.
בתום המרוצים ולאחר מנוחה קצרה שכללה כיבוד אנרגטי, נערך טקס חלוקת הגביעים. במהלך הטקס העניק ראש העיר אות הוקרה לסגן מנהל מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, אבי בנבנישטי, על תרומתו ותרומת השרה ומשרדה לקידום הספורט ביקנעם ולמרוץ עצמו.
ראש העיר שהיה נרגש מאוד לנוכח האלפים שהגיעו למרוץ כבר בשנתו הראשונה, בירך את הרצות והרצים הרבים, ואמר: “היום הזה הוא יום מיוחד במינו עם כ- 600 רצים מקצוענים ועוד מאות ילדים, בני נוער וחובבים. אלפסי סיפר על מוטי ברקוביץ ז”ל, ואמר: “הוא היה איש רב פעלים, שבמגוון התפקידים שמילא עזר וסייע לכל אחד”.
סגן מנהל מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט, אבי בנבנישתי, אמר: “היום מתחילה מסורת ביקנעם”. בנבנישתי ציין שהוא עוקב מקרוב על הנעשה ביקנעם בכלל ובתחום הספורט בפרט. כמו כן, שהוא מלא גאווה מהעשייה בעיר למען הקהילה.
רעייתו של מוטי, עוגניה, סיפרה לקהל על בעלה המנוח, ואמרה: “קשה לדבר עליו בזמן עבר, המשפחה מלאת געגועים”. עוגניה סיפרה שהמוטו של מוטי אותו הנחיל למשפחה, הוא שהיכן שניתן לתרום תמיד תהיו שם. עוגניה סיפרה שבעלה היה אוהב אדם מלא כרימון, והוסיפה: “כמו חנוכה, הוא מסמל אור וגבורה”. בתו הבכורה, ליאור, סיפרה על אביה ואמרה: “להמשיך בלעדיך זה הדבר הכי קשה שאני עושה”.
אלפסי: “יקנעם התחילה במסורת ספורטיבית עם קיומו של המרוץ הראשון, שהיה הצלחה גדולה בכל קנה מידה. אנו גאים להנציח את מוטי ברקוביץ’, ואין לי ספק שאישיותו המיוחדת תרמה רבות להצלחת המרוץ. בכל המקצים השתתפו רצים מקצועיים וחובבנים, והמרוץ היה חגיגה גדולה. הרצים נהנו, בנוסף לתחרות, גם מיופייה של העיר ומנופי העמק. אני מודה למנהל התפעול ליאור גרשי ולמנהל הספורט צור לביא, לקב”ט היישובי חיים ביטון ולמשטרת ישראל, ולכל מי שתרם להצלחתו הגדולה של המרוץ”.
רעייתו של מוטי, עוגניה ברקוביץ’: “מבחינתנו, המרוץ היה מורכב ולא פשוט. יום של סערת רגשות. עצם ההנצחה של מוטי, שמאוד לא פשוטה ומאוד מדגישה את החסר, לצד הרצון שלי שיכירו את מוטי על הייחודיות שלו ועל פועליו הרבים, יכולת הנתינה והאכפתיות האין סופית. כמויות האנשים והחברים שהגיעו כדי לכבד את מוטי הייתה מדהימה ומעוררת התפעלות. אני רוצה שוב להודות למשפחה הקרובה, הרחוקה, ולחברים שמלווים אותנו לאורך כל הדרך”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>