29.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

מריה שראפובה הישראלית

אלונה אליוחין, בת 19 מיקנעם עילית, מתמודדת בתחרות מלכת היופי הכי נחשבת בישראל, של שבועון “לאישה”. בניגוד לעבר, אז נבחרה המלכה רק בידי חבר השופטים, כעת גם הציבור יוכל להצביע ולהשפיע באמצעות אתר YNET. רגע לפני התחרות, בה היא מקווה לזכות ולפרוץ בגדול אל עולם הזוהר. אדי גל פגש אותה השבוע לריאיון בלעדי וניסה להבין למה ויתרה בגיל צעיר על חלומה להיות אלופת ישראל בטניס, איך היא רואה את השתלבותה בעולם הזוהר. וגם, איך היא תוכל להגשים את חלומה להשתתף באולימפיאדה

מאת: אדי גל , 30 במאי 2016

אלונה אליוחין מיקנעם עילית כבר ילדה גדולה. לא מזמן מלאו לה 19 וקוראי העיתון אולי יבחנו כי מדובר באותה ילדה שחלמה בגדול להיות טניסאית מובילה בישראל, וזאת לאחר שמגיל 6 היא עוסקת בספורט הלבן.
ייאמר מייד, אלונה הייתה ספורטאית מצטיינת, הגיעה לנבחרת ישראל, והשתתפה בהצלחה לא מבוטלת בתחרויות בארץ ובחו”ל. היא רצתה יותר מכל להיות אלופה, והיא עבדה קשה כדי להגיע ליעד הזה: התאמנה קשה והשתתפה בתחרויות. כמו כן, ויתרה על הנאות החיים שבני גילה אפילו לא חשבו לוותר עליהם. גם בשל הדמיון הפיזי, הגובה והשיער הבלונדיני היפיפה, היו רבים שאף כינו אותה בשם מריה שראפובה הישראלית.

פציעה חוזרת בכתף

אבל אז קרה מה שקורה לספורטאים רבים: בגיל 16 היא נפצעה פעם נוספת והקריירה המבטיחה נעלמה ביום אחד. וזה ממש לא קל. אבל היום, אלונה מנסה להגשים חלום אחר: היא אחת המתחרות בתחרות מלכת היופי של ישראל, של שבועון “לאישה”. תחרות היופי הכי יוקרתית בישראל שהוציאה לאוויר העולם אין ספור יפות, שגם עשו קריירות מפוארות. אז אם לא אלופת טניס, היום אלונה רוצה להיות מלכה. מלכת היופי של ישראל, תואר שיפתח עבורה אין ספור דלתות.

צילום: קובי פלשמן

אלונה: “נפצעתי כמה פעמים בכתף, היה לי שם גם קרע וגם דלקת. למרות זאת, המשכתי לשחק ולהתאמן וזה רק החמיר את המצב. שיחקתי עם כאבים חזקים, לקחתי כדורים ומרחתי כל משחה אפשרית. אבל זה לא ממש עזר והדלקת לא עברה. רציתי כל כך להמשיך בקריירה, להיות הכי טובה שאפשר. ואז אמרו לי שאני חייבת לעבור ניתוח וכי תקופת ההחלמה לוקחת לפחות חצי שנה. באותו רגע הבנתי שאני לא יכולה להמשיך. וגם, שאם הניתוח יצליח זה לא מבטיח שאוכל להמשיך בקריירה, אז ויתרתי”.
אבל לא לגמרי: אלונה המשיכה לאמן טניס ועברה לענף חדש, טניס חופים, תחום שהיא מסוגלת להתחרות בו למרות בעיות הכתף.
מה זה, סוג של מטקות?
“ממש, ממש לא. זה טניס, אבל קצת שונה. משחקים בזוגות, הכללים הם כמו טניס בזוגות. הרשת גבוהה יותר, משתמשים במחבט אחר, תנועת היד הנדרשת קצרה יותר. ולכן, אני כן יכולה להשתתף בתחרויות האלה, למרות הבעיות בכתף”.
היא כבר הגיעה לאליפות העולם ויש לה עדיין חלום שהיא רוצה להגשים. “נכון להיום, טניס חופים לא מוכר כענף אולימפי ועדיין לא מתחרים בו באולימפיאדות. אבל מדברים שזה יקרה, ולי אין ספק שברגע שזה יקרה, אני אייצג את ישראל בתחרות. זה עוד חלום שלי שאני מקווה להגשים”, אומרת לי אלונה כשאנחנו יושבים ומשוחחים במשרדי העיתון. ספורט, אגב, אצלה זה בגנים: אבא שלה היה אלוף רוסיה ברכיבה על אופניים.

קיבלה חוזה דוגמנות

אלונה נולדה ברוסיה ועלתה לארץ בגיל שנתיים וחצי. היא הבת הגדולה במשפחה ויש לה עוד אח, היום בן עשר. הוריה, לידמילה ויבגני התיישבו ביקנעם עילית, ומאז המשפחה גרה בעיר. בבית הספר התיכון היא למדה בתיכון אורט אלון, במגמת מכונאות רכב, כולל מכניקה הנדסית ורובוטיקה. היא הייתה הבת היחידה בכיתה שהורכבה מבנים בלבד, כיוון שהתחום נחשב לגברי. כמה בנות ראיתם במוסך שלכם, עובדות מתחת לרכבים? אלונה, 1.81, שיער בלונדיני טבעי גולש ועיניים ירוקות, היא הכי רחוקה שאפשר מהסטריאוטיפ של הבלונדינית הממוצעת. “אני ממש לא הבלונדינית כפי שהיא מצטיירת בקלישאות. עבדתי במוסך, עם בנים, היו שם שתי מכוניות שעבדנו כל הזמן עליהן. זו הייתה מגמה נחשבת ועבדתי קשה שם. וגם הייתי טובה בלימודים”, מספרת לי אלונה.

צילום: איתן טל

מאז שהיא זוכרת את עצמה, היא קיבלה מחמאות על המראה שלה. על הגובה, השיער, העיניים. אבל בגיל 14, המחמאות התגברו. אלונה: “לא חשבתי שאני יפה במיוחד, למרות שאנשים מסביב אמרו לי שאני יפה. האמת שמחמיאים על השיער, על הגובה”, אומרת אלונה ומציינת כי בגיל די צעיר היא כבר קיבלה חוזה דוגמנות. “זה היה ממש במקרה. הייתי בשדה תעופה עם ההורים שלי ופנתה אלי סוכנת דוגמניות ואמרה לי שאני מתאימה להיות דוגמנית. בגלל הגובה, בגלל השיער, בגלל המראה. היא אמרה שאני ממש מתאימה לזה. לאחר שחשבתי על זה הגעתי למסקנה שזה יכול להתאים לי, אחר כך הגיעו עוד הצעות, מסוכנויות אחרות”.
בגיל 14 השתתפה אלונה, בפעם הראשונה, בתחרות יופי, נערת השנה של חיפה והצפון, בגרנד קניון חיפה. אלונה: “לא רציתי ללכת לתחרות, אבל חברה שלי הכריחה אותי בכח. היא נרשמה ולא רצתה ללכת לבד, אז רשמה גם אותי. היא לא ויתרה עד שאמרתי כן. אמנם בתחרות עצמה לא זכיתי בתואר כלשהו, אבל בסוף התחרות היו שתי בנות שקיבלו חוזה. הזוכה בתחרות ואני. הייתי בת 14, החברה שלי לא זכתה בכלום וזה היה ממש לא נעים, אבל זה מה שקרה”.
ואז חייה השתנו מקצה לקצה. אלונה חיה חיים של כמעט טירוף, כשהיא משלבת בין קריירת דוגמנות, בארץ ובחו”ל, תחרויות טניס, גם כן בארץ ובחו”ל, וגם לימודים די אינטנסיבים בבית הספר התיכון. לא פשוט בכלל, וזה בלשון המעטה.

צילום: ארכיון "כוכב"

אלונה: “זה מאוד קשה. בבוקר לימודים, אחר כך אימון, והיו גם ימים שהייתה עבודה בדוגמנות. צריך לצאת מוקדם בבוקר, יש נסיעות רבות. זה עומס מטורף ואת הכל שילבתי עם הטניס, כי כל זה היה בתקופה שעוד שיחקתי. אבל עם כל הקושי הכרוך בכל זה, זו הייתה חוייה, נהניתי מאוד. ראיתי הרבה דברים, טסתי לחו”ל, השתתפתי בתחרויות טניס, הכל היה מאוד אינטנסיבי. היה מאוד קשה, בקושי יצאתי עם חברים. אבל בשורה התחתונה, זו הייתה חוויה שאין כמותה”.
נסעת בעולם, ילדה בת 15- 16, לבד. לא מפחיד?
“קודם כל זה לא היה ממש לבד, הייתי במשלחות. דבר שני, ההורים חינכו אותי להיות עצמאית מגיל צעיר, והתקופה הזו רק חיזקה אותי”
איך שילבת בין כל הפעילות הזו לבין הלימודים?
“מגיל 15 התחלתי לדגמן ובבית הספר היה לי מאוד קשה. תמיד השלמתי חומר, היה לי קשה אבל לא וויתרתי וסיימתי את הלימודים. תראה, גם היום אני בקצב די דומה: מדגמנת, משחקת טניס חופים. רק שהיום אין לימודים”.

בקרוב תתגייס לצה”ל

לאלונה יש עוד תחביבים חוץ מטניס ודוגמנות: יש לה גם צד מוסיקלי והיא למדה לנגן על פסנתר, גיטרה וחליל צד. ויש עוד אהבה גדולה בחייה, חיות. החיבור הכי גדול שלה למותגי יוקרה הוא דרך שאנל וגוצ’י, שתי החתולות שהיא מגדלת. היא חולה על חיות, כמעט הכל, כלבים, חתולים, הכל. אלונה: “אני מאוד אוהבת חיות, את כל החיות, אבל במיוחד כלבים”.
בקיץ הקרוב אלונה עומדת להתגייס לצה”ל. היא לא חשבה לרגע לוותר על השירות, למצוא תירוץ כזה או אחר, או לעשות טריק כזה או אחר, כמו כמה מפורסמות מהתחום, שהצליחו להתחמק משירות צבאי. היא עדיין לא יודעת היכן תשרת, אבל מקווה שימצאו עבורה מקום מתאים בו תוכל להמשיך גם בקריירה שלה.
כאמור, בימים אלה משתתפת אלונה בתחרות מלכה היופי של לאישה, התחרות הכי נחשבת בארץ. אלונה: “אימא שלי רצתה מאוד שאשתתף. כל הזמן היא אמרה לי: ‘זה הזמן שלך להשתתף בתחרת הזו’. והאמת, גם אני חושבת כך מאחר וזו באמת התחרות הכי נחשבת בתחום. אגב, מאז התחרות בגיל 14, לא השתתפתי בכלל בתחרויות יופי. אז נרשמתי ועברתי אודישנים, עד שהגעתי לשלב הסופי, בו יש 16 בנות. עברתי כמה וכמה שלבים”.

את יודעת מה מחפשים אצל הבנות בתחרות, חוץ מגובה?
“אני לא יודעת, אבל ברור שלא מחפשים רק יופי. גובה זה ברור, מינימום 1.70. זה גם בכלל הסטנדרטיים של מיס עולם ומיס יוניברס, התחרויות הבינלאומיות שהזוכות כאן נשלחות אליהן ושם יש גובה מינימום”.
יש הימורים לגבי הזוכה בתחרות?
“אין לי מושג, באמת שלא יודעת. אפילו לא יכולה לחשוב על זה. בשבילי זו חוויה, הכרתי ואני מכירה הרבה חברות. אני עוברת הרבה דברים חדשים. גם טסנו לחו”ל והיה ממש כייף. זה נמשך כבר כמה חודשים, יש לנו לו”ז וכמה פעמים בשבוע מתכוננים לתחרות”.
את חושבת שיש לך סיכוי לזכות בתחרות?
“ברור, אני מאמינה ומקווה שיש לי גם סיכוי לזכות”.
חשבת מה זכייה תעשה לחיים שלך?
“זה ישנה הרבה דברים וברור שאנסה לנצל את זה כמה שיותר, לטובת קריירה. אבל, גם לטובת דברים שאוכל לקדם, לחוות את זה עד כמה שאפשר”.
חשבת על היום של אחרי קריירת הדוגמנות? או שזה מוקדם מידי עבורך.
“חשבתי לא פעם. אולי אהיה מאמנת טניס, אולי מעצבת ואולי רופאה. אני חושבת על הרבה אופציות, אבל לא סגורה על משהו מיוחד. וזה גם משתנה מעת לעת”.
לפני כמה שנים היא גילתה, באופן מקרי לגמרי, כי יש עוד מלכה, די ידועה נאמר כך, שחוגגת את יום הולדתה בדיוק ביום שהיא עצמה נולדה. קוראים למלכה ההיא אליזבט, והיא מלכת אנגליה. אלונה: “בטעות גיליתי, כי ראיתי תוכנית בטלויזיה שהיא חוגגת יום הולדת 90. זה היה ב-21 באפריל ואז נפל לי האסימון, כי זה גם היה יום ההולדת שלי. זה מדליק ששתינו נולדנו באותו יום. אני גם חולמת כמותה, גם לי יהיה כתר ותואר. קצת שונה, אבל עדיין מלכה עם כתר”.
איפה את רואה עצמך בעוד עשר שנים?
“אני מקווה שאצעד במסלולי דוגמנות הכי גדולים בעולם. אני מקווה להמשיך בתחום הדוגמנות אחרי שאכיר את כל הצדדים שבו. כמו כן, אני רואה עצמי עם ילד קטן. אבל החיים דינמיים, קשה לתכנן”.
אגב, יש לך חבר?
“לא, ואני לא רוצה לדבר על זה”.

צילום: איתן טל

גם אתם יכולים לבחור

תחרות “מלכת היופי של ישראל” 2016 יוצאת לדרך. ב-29 במאי יפתח מתחם ההצבעה באתר ynet. במתחם הכי יפה בארץ, יוכלו הגולשים להכיר את 16 המועמדות, להתרשם מהצילומים וגם להצביע עבור המועמדת שהם הכי אוהבים, עד להכרזה על המלכה החדשה שתיערך ב-6.6.16.
המועמדות הסופיות מככבות על השער הנפתח של “לאשה”. בצילום הקבוצתי הן מציגות את הדגמים החדשים של לימור בן יוסף, מעצבת שמלות הכלה והערב של התחרות.
להלן השמות של המועמדות, מימין לשמאל: רינת ג’אן, אורטל חדאד, נעמי פיסחוב, שי ברקוביץ’, בקי וסטפריד, צליל רובין, טניה קיטין, סטפני חנטיס, ים קספרס אנשל, נעמה דויטש, אלונה אליוחין, חן גולצמן, רומי נסט, קארין עליה, פולינה טרובין, ורומי לוי.

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>