23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

משחקים בדרך שלו

שתי הקבוצות שמובילות את הטבלה שיחקו כדורגל משובח, יצירתי והתקפי. מה אפשר לבקש אחרי הבקעת 6 שערים. למעשה זה מה שאנחנו מייחלים לו בכל משחק, הן כאנשי כדורגל ואין כאוהדים

מאת: אלי לונטל , 19 בספטמבר 2017

אלי לונטל צילום: ארכיון "כוכב"

ראינו שתי קבוצות שמצדיקות את המיקום שלהן בטבלה. הפועל חיפה ובית”ר ירושלים הוכיחו שהן שמחות, וזה ניכר בכל רגע על כר הדשא.
אפשר לומר על האדומים שחורים שהמזל הולך עם הטובים, ולמה אני מתכוון: אין ספק שתוצאת התיקו וצבירת הנקודה במשחק חוץ, בזמן פציעות, היה אקט של מזל.

המצטיין. עדן בן בסט צילום: ראובן כהן

צריך לומר את האמת: הצהובים שחורים היו טובים ביותר. בבית שלהם, אל מול קהל של כ-15000 צופים, הם נתנו את הטון בשדה והיו כפסע מצבירת 3 נקודות למאזן שלהם, עד שהגיע עדן בן בסט, שבטיל קרקע אוויר, היישר אל בין החיבורים של בוריס קליימן, איזן את התוצאה ושלח את המאמן ניר קלינגר לריצת אמוק של שמחה.
אחרי משחק הניצחון מול בני יהודה ב”סמי עופר” אמרתי שלמרות הניצחון הנאה, הדרך לא פחות חשובה. לתפיסתי, הקבוצה עלתה על דרך המלך ומפגינה יכולת טובה בכל משחק, מה שמלמד כל חובב כדורגל שכאשר יש סגנון משחק והשחקנים מיישמים את ההוראות, רואים תבנית של קבוצה, ואת זה הפועל חיפה מראה לקהל אוהדיה.
אמנם בית”ר ירושלים נמצאת בכושר יוצא מהכלל, אבל ראינו את הפועל חיפה נלחמת, יוזמת ויוצאת להתקפות מעבר טובות ומגיעה למצבים. שיתוף הפעולה בין כל המערכים שובה עין ויש גם מי שמוציא לפועל. שחקנים דוגמת עדן בן בסט (כבש שלושער), חנן ממן ואלון תורג’מן, יעשו צרות לכל קבוצה בליגה. כמו כן, מקסים פלקושצ’נקו שמצטרף מאחור ומהווה סכנה לשער היריב. לתפיסתי, האדומים שחורים יכולים להבקיע נגד כל קבוצה בכל רגע נתון.
אהבתי לראות שקלינגר עלה עם אותו הרכב ששיחק במשחק הקודם. זה מראה שהוא מרוצה מחניכיו, שמחזירים לו על המגרש בגדול. למעשה, קלינגר לא מתאים את ההרכב ליריבה וגורם לכך שהיריבה תנסה להתאים את עצמה לסגנון המשחק של קבוצתו. מגיע שאפו ענק למאמן שהחדיר בשחקנים את האמונה, כי הם לא נופלים מחבריהם בליגת העל.
אבל צריך לומר את האמת: יש גם פגמים שעליהם קלינגר צריך לשים את הדעת. בשנים עברו נקודת התורפה היתה החלק האחורי. דומה כי אין חדש תחת השמש. סגירות לא טובות של דור מלול, ניסו קפילוטו וגבריאל תמאש, הובילו לכיבוש השערים של הירושלמים. למעשה, על כל טעות שהאדומים עשו הם נענשו מיידית. אמנם טעויות הן חלק מהמשחק, אבל קלינגר חייב לקחת את זה לתשומת ליבו ולתרגל את הרביעייה האחורית בהתאם.
אפשר לומר גם שהקישור לוקה בחסר בכל מה שקשור למשחק ההגנה, מאחר ושחקני הקישור הם יותר אופנסיביים באופים, דוגמת רוסלן ברסקי (רץ הכי הרבה על המגרש) ופלקושצ’נקו, שיש להם איכויות טכניות בחלק הקדמי והם מניעים את הכדור בצורה חכמה ולעומק.
אני בטוח שיהיו משחקים שהפועל חיפה תשלם על כך ותספוג שערים, אבל מצד שני אני שמח שסוף כל סוף יש כאן קבוצה עם שחקנים איכותיים, ולאורך זמן זה יפעל לטובת קלינגר ושחקניו.

ציונים זה הכל:

סטקוס ארנאטאס 5 אשם בשלישי
דור מלול 5 שיחק חלש בהגנה
ניסו קפילוטו 5 לא היה כהרגלו
גבריאל תמאש 5 אשם בראשון
שמואל שיימן 6 יציב ובטוח
סחוסטדט ראסמוס 6 נותן נשמה
רוסלן ברסקי 6 שורף שטחים
מקסים פלקושצ’נקו 6 מניע כדור
חנן ממן 5 השתדל ולא יותר
אלון תורגמן 6 פעלתן ומסוכן
עדן בן בסט 8 משחק חלומי
—– על ספסל המחליפים —–
ראדו גינסאר 6 נותן עבודה
—————————-
מאמן: ניר קלינגר 6 בנה קבוצה שמחה

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>