21.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

נחנכה ביקנעם: מרפאה מקצועית רב תחומית של שירותי בריאות כללית

במבנה יש מרפאה ראשונית, מתחם רפואת ילדים, טיפת חלב, מכון חדיש ומרווח להתפתחות הילד ומרפאה ייחודית לטיפול בהשמנת ילדים, כולל מחלקת נשים

מאת: אדי גל , 2 בינואר 2017

בטכס רב משתתפים נגזר ביום שני השבוע הסרט וצוינה פתיחתה הרשמית של המרפאה החדשה הרב תחומית, שהקימה כללית בעמק השלום, ביקנעם.
הטכס נפתח בהדלקת נר שלישי של חנוכה, על ידי רב העיר, מיכאל ועקנין. בהמשך, הודתה מנהלת המרחב, פרופ’ מ”ק חן שפירא, לרבים שאפשרו את מימוש החזון של הקמת מרפאה בסטנדרטים גבוהים כל כך ביקנעם. היא הדגישה במיוחד את תרומתו של ראש העיר, סימון אלפסי, שסייע ודחף לא מעט לקראת מימוש הפרויקט, שהצעיד קדימה את הרפואה ביקנעם והסביבה, על אף קשיים רבים שהתעוררו בדרך.

צילום: ארכיון "כוכב"

פרופ’ שפירא הדגישה, כי המרפאה החדשה היא מימוש החזון בכללית לסגירת פערים ברמת שרותי הבריאות, מתוך השקפה שתושבי הפריפריה זכאים לשרות ברמה ובתנאים שאינם נופלים מזו הניתנת במרכז הארץ. ואכן, המרפאה הרב תחומית מעניקה למבוטחי כללית ביקנעם ובסביבתה רפואה ברמה גבוהה, ועם מגוון שירותים גדול ואיכותי.
מנהל מחוז חיפה לשעבר, אינג’ינר שלמה פרי, שיחד עם ראש העיר פעל ללא לאות, אמר שבכללית מחוז הצפון חרטו על דגלם להיות טובים יותר. פרי אמר שהקמת המרכז היא ההוכחה שנחישות ועקביות גוברות על הבירוקרטיה. הוא הודה לראש העיר על פועלו הרב בעניין ואמר: “על משרד הפנים לתת לסימון אלפסי מינוי להיות חונך לראשי ערים”. עוד הוא הוסיף כי דרכו וחזונו לא יסולאו בפז.
ראש העיר, סימון אלפסי, ציין כי המרפאה החדשה היא נדבך משמעותי לרפואה ולבריאות בעיר שמובילה את נושא קידום הבריאות, והוא שמח על כי תרם למימוש החלום והחזון. בהקשר זה, הוא ציין גם את שיתוף הפעולה הטוב עם אינג’ שלמה פרי, מנהל המחוז בכללית עד לפני שנה, שהגיע אף הוא לברך בטכס וסקר את הקשיים הרבים שנערמו בדרך עד להקמת המרפאה.
אלפסי הוסיף כי הוא פועל לכך שתושבי יקנעם יקבלו את מירב השירותים הציבוריים והאזרחים בסמוך למקום מגוריהם. הוא שמח ומוקיר את כללית על כך, שמעתה תושבי יקנעם לא יאלצו לנסוע עד לחיפה או זבולון בקריות, לקבלת מיטב שירותי הבריאות, להם הם זקוקים. הוא סיכם את דבריו ואמר: “אין דבר העומד בפני החלום”.
ראוי לציין כי, המרפאה החדשה כוללת מרפאה ראשונית, מתחם רפואת ילדים עם ארבע מומחיות ברפואת ילדים, להן תת התמחויות, טיפת חלב, מכון חדיש ומרווח להתפתחות הילד ומרפאה ייחודית באזור לטיפול בהשמנת ילדים. כמו כן, מופעלת במרפאה רפואה יועצת עם מיטב המומחים במגוון מקצועות הרפואה, כולל מחלקת נשים, שבה יש גם שירות ייחודי לגינקולוגית ילדות ונערות. אגב, בתוך זמן קצר יופעל במקום מכון הדמיה חדיש ויפתח מוקד לילה של ביקור רופא.
פרופ’ שפירא ציינה גם, שהמרפאה הוכנה עם תשתית ממוגנת להפעלת שירות גם בשעת חירום, וכי היא נבנתה בתפיסה ידידותית לסביבה, גם בחומרי הבניה וגם בתכנונה כמרפאה ירוקה.
ברכות נשאו גם על ידי ד”ר סוניה כרכבי, מנהלת מינהלת כרמל האחראית על האיזור בכללית וד”ר דקלה אגור, מנהלת המרפאה, שהדגישה את התפיסה של צוות המרפאה כמקדמת בריאות. ועל כן, פועל בה מרכז סדנאות בריאות מגוונות ויתקיימו תהליכים בתחום הקניית אורח חיים בריא. ד”א אגור גם שותפה בוועדת הבריאות בעירית יקנעם.
יצחק מרום, סמנכ”ל כללית וראש חטיבת הלוגיסטיקה והתשתיות בכללית, ציין כי כללית גאה על כך שהקימה לראשונה מרכז רפואי עבור יישוב של כ-30,000 איש בלבד, מרפאה עם מגוון שירותים ותשתיות כה גדול, מתוך ראייה לעתיד ואמונה שגם תושבי אזורים מרוחקים זכאים לקבל את מיטב השירות הרפואי.
ראש העיר, סימון אלפסי: “שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. אני מחובר לתושבים וזיהיתי את הצורך של מרכז כזה כבר לפני שני עשורים, ואני שמח שהחלום התגשם. תושבי יקנעם ייהנו כאן בבית משירותי רפואה מתקדמים וברמות הגבוהות ביותר. תודה לקופת חולים כללית על שבחרה להקים מרפאה רב תחומית בתחומינו, ולשלמה פרי על כל פועלו לקידום המטרה. אמשיך לפעול ולהנגיש את כל השירותים ליקנעמים ביקנעם”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>