26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

ניצחון לפעילי ים חופשי: חוף בית ינאי נפתח חינם לציבור

שנתיים וחצי של מחאה עיקשת והתמדה הובילו לניצחון לתנועת “ים חופשי עמק חפר” ובערב פסח חגג הציבור חירות אמיתית

מאת: ניר אהרוני , 11 באפריל 2018

פעילי ים חופשי טענו מתחילת הדרך כי עיקר הפעילות בגן הלאומי חוף בית ינאי היא חוף רחצה ולכן צריכה רשות הטבע והגנים המנהלת את החוף, לפעול על פי חוק הסדרת מקומות רחצה ולאפשר חניה חינם לכל באי החוף. גישה זו זכתה לתמיכה משר הפנים הרב אריה דרעי, יו”ר ועדת פנים וסביבה וכיום יו”ר הקואליציה ח”כ דוד אמסלם ומהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה מר ארז קמיניץ, אשר חייבו את רשות הטבע והגנים להפסיק את הגביה ודאגו לתקצוב וסיוע במימון תפעול החוף ממשרד האוצר. לאחר פרסום ההודעה על ים חופשי בית ינאי, נכתבו אלפי תגובות ומאות שיתופים בפייסבוק והשמחה רבה.

ים חופשי צילום: ארכיון "כוכב"

ד”ר הדר פרנקו גלאור, ממייסדי התנועה ומובילת המחאה סיפרה: “עבורנו זה ניצחון חשוב לציבור בכל הארץ, שמחים שמעמק חפר יצאה הבשורה והמדינה חוזרת לקחת אחראיות על מימון ותפעול חופים. מהפכה שהתחלנו בשנה שעברה כאשר פתחנו חלקי חניונים חינמיים זכתה לעוד חיזוק וכעת נמשיך ונפעל עד שכל החופים ברחבי הארץ יהיו נגישים וחופשיים”.
עוד ציינה הדר כי: “נפנה לראש המועצה המכהן ונדרוש שני דברים בכדי שהשמחה תהייה גדולה עוד יותר ונשמע בשורות ליום העצמאות טרם פתיחת עונת הרחצה. האחד, נדרוש כי יפנה למשרד האוצר ויבקש תקציבים בכדי לפתוח את כל חניון חוף הבננה ביץ’ אותו העביר בזכיינות זמנית במכמורת ובנעורים. השני, עד אשר ישיג התקדמות בקבלת תקציבים אנו דורשים ים חופשי לתושבי העמק באופן מיידי. לא סבסוד מגוחך למנויים תושבי העמק, אלא חופשי כי שילמנו בארנונה מהגבוהות בארץ וכי הוא היה צריך לפעול למען התושבים כבר מזמן. אנחנו במקביל נמשיך לעבוד בכדי להשיג עוד תקציבים מרשויות המדינה, וזאת אחרי שכבר הצלחנו להפנות מיליוני שקלים לטובת מימון החופים”.
פרנקו ביקשה להודות לרבים שסייעו ותמכו, וציינה כי מדובר בהסכמה גורפת מצד נציגי ציבור מכל המפלגות, ח”כ יעל גרמן והצוות המסור והנדיב שלה, ח”כ תמר זנדברג, ח”כ דב חנין, יו”ר המחנה הציוני אבי גבאי, ח”כ שרן השכל, ח”כ נחמן שי ועוד רבים. “תודה גם לתקשורת המקומית והארצית, לעיתון כוכב על תמיכה לאורך כל הדרך, לרותי ברמן מחדשות נתניה, לאלי לוי מחדשות ערוץ 10, לעמיר בן דוד מידיעות אחרונות ועוד ועוד. וכמובן לעשרות אלפי הפעילים ברחבי הארץ ובעיקר לתושבי עמק חפר. נשמור על החופים שלנו נקיים וחופשיים כי זה הים של כולנו ואני מאד נרגשת מההצלחה ובעיקר כי צדק האיר לנו פניו”.
תגובת המועצה האזורית עמק חפר: “ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, פועל לאורך זמן רב מול משרדי הממשלה על מנת שיוקצו תקציבים לתפעול ולתחזוקת חופי הים – והוא ימשיך לעשות זאת ככל הנדרש. מדיניות המועצה האזורית עמק חפר הובילה לכך שחופי הים המוכרזים בעמק חפר מפותחים ומתוחזקים ברמה הגבוהה ביותר, לרווחת כל המבקרים בהם. בנוסף, גם בחוף נעורים וגם בחוף מכמורת ישנם חניונים בחינם לרשות הציבור.  במידה ויתקבלו ממשרד האוצר תקציבים בסדר גודל דומה לזה שהוקצב לחוף בית ינאי, לצורך תפעול ותחזוקת החופים, ניתן יהיה לפתוח ללא עלות את כלל החניונים לכלל הציבור. יצוין גם כי מחיר החנייה השנתי לתושבי עמק חפר הינו בהנחה ניכרת, וניתן לעשות מנוי משותף ומוזל לשני החופים – נעורים ומכמורת”.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>