23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

ניצחון על בני יהודה והפועל תגיע לגמר הגביע במומנטום חיובי עם התלהבות גדולה יותר

אלי לונטל מקווה שהפועל חיפה תצליח להביא את השחקנים שלה לרמת מוכנות של מאה אחוז. זה תלוי בניר קלינגר

מאת: אלי לונטל , 2 במאי 2018

אלי לונטל צילום: ארכיון "כוכב"

במשחק מול מכבי תל אביב בתחילת השבוע, הפועל חיפה פתחה את המשחק בצורה לא טובה, היא נשארה במחצית המגרש שלה וסגרה בשני קווים. מכבי תל אביב הניעה את הכדור בצורה מצויינת. וראינו כי בחצי הראשון שלהפועל חיפה היה קשה לעשות התקפות מעבר.

עדן בן בסט כובש שני השערים צילום: ארכיון "כוכב"

כאשר תורג’מן הוא זה שמחזיק את הכדור ומאפשר לשחקנים בקו האחורי להגיע קדימה, גינסארי הוא זה שמעביר את משחק המעבר מהקישור להתקפה בצורה הטובה ביותר, ברגע ששניהם לא שיחקו, הפועל חיפה כמעט ולא הגיעה למצב הבקעה ומכבי תל אביב במחצית הראשונה עשתה כל מה שהיא רוצה.
קשה מאד לקבוצה כמו הפועל חיפה להגיע להישגים כאשר טמאש, שהוא אחד השחקנים הבולטים, משחק הרבה פחות מרמתו, על אחת כמה וכמה קפילוטו ושני המגינים שלא תומכים לחלוטין בהתקפה, דור מלול בגלל פציעתו ושיינמן שנמצא בתקופה האחרונה בכושר פחות טוב ממה שהיה בתחילת העונה.
אנחנו רואים כי הקבוצה לא מביאה דברים מיוחדים, הכל שבלוני. קשה מאד היה במחצית הראשונה לצאת קדימה והפועל נראתה צל של עצמה. כדי לנצח במשחקים, הפועל צריכה להביא תשעה ועשרה שחקנים בכושר שיא, כאשר ארבעה וחמישה משחקים פחות מרמתם, לקבוצה הזאת יהיה קשה, בכל ארבעת המשחקים האחרונים, כולל משחק גמר הגביע בעוד מספר ימים.
אני חושב כי זה בגלל שתורג’מן לא שיחק מאחר והוא פחד לקבל כרטיס צהוב ושלא יופיע בגמר. ואולי גם גינסארי אותו דבר ושניהם לא קיבלו צהובים. אני מאמין באמונה שלמה שבשביל להגיע לאירופה, הפועל חיפה חייבת לנצח את בני יהודה, שהוא לדעתי משחק שונה, אך לא פחות חשוב מגמר הגביע. המשחק של מכבי נתניה נגד מכבי תל אביב לא מעניין, כי הפועל חיפה תהיה  במקום שלישי או במקום רביעי, עם פער של 4 או 6 נקודות ממכבי נתניה וזה יקנה לה לדעתי את האפשרות ללכת לאירופה. הפועל חיפה צריכה לחשוב על  המשחק עם בני יהודה ולא על הגמר. משבת עד יום רביעי יש ארבעה ימים שיחשבו רק על גמר הגביע, אם יצליחו לעשות את ההפרדה- ינצחו את בני יהודה, אם כל הזמן ידברו רק על גמר הגביע תהיה להם בעיה ויכולים לצאת מהשנה המדהימה שהייתה להם קרחים מזה ומזה, לא בליגה להגיע לאירופה וחס וחלילה לא מהגביע להגיע לאירופה. אני חושב שניר קלינגר צריך להשתמש בשני המשחקים האחרונים עם כל הכוח. אני רוצה לגעת בנקודה מנטאלית שהיא לא פחות חשובה, הפועל חיפה השנה הוכיחה שמבחינה מנטאלית היא עומדת ביעדים של עצמה אני חושב כי ניצחון על בני יהודה ביום שבת והפועל חיפה תגיע לגמר הגביע במומנטום חיובי עם התלהבות הרבה יותר גדולה. חס וחלילה תיקו או הפסד לצמצום הפער של מכבי תל אביב או מכבי נתניה ויכולת להפסיד את אירופה, יביא את השחקנים במצב מנטאלי לא טוב. לכן אני חושב שההכנה השבוע המנטאלית היא החשובה ביותר. לא התרגול בדשא, לא האימונים, כי את זה הם עושים באופן קבוע לאורך כל השנה ברוטינה, אני חושב שהעבודה המנטאלית היא לדעת שבשני משחקים, הראשון, שבו חייבים לנצח בשביל לקרב את אירופה ולהגיע עם מונמטום חיובי לגמר הגביע והשני, הוא גמר הגביע. ואני חושב שזה אפשרי. הפועל חיפה, יש כאלה שאומרים שעשתה רק ניצחון אחד בחמישה שישה משחקים אחרונים, אני לא מקבל את זה. לא צריך להסתכל רק על ניצחונות, אני חושב שכל מי שמבין קצת בכדורגל רואה שהפלייאוף העליון השנה, בכל יום נתון כל קבוצה יכולה לנצח קבוצה. עובדה בני יהודה ניצחה 3-0  את הפועל חיפה, הפועל חיפה בבאר שבע הובילה 2-0 ורק חוסר מזל מנע ממנה ניצחון, נתניה מפסידה לבאר שבע 5-1 ונראית זוועה, שבוע אחרי מנצחת ביתר ירושלים 4-1. כנ”ל עם ביתר ירושלים שמפסידה ומנצחת ותיקו. הכל אפשרי תלוי באיזה יום מגיעים או באיזו רמת יכולת ומידת מוכנות מגיעים. אני מקווה שהפועל חיפה תצליח להביא את השחקנים שלה לרמת מוכנות של מאה אחוז וזה כמובן, תלוי בניר קלינגר. אם זה יקרה, העונה הזאת תהיה עונה מופלאה, עונה שמשמחת את האוהדים, עונה שנותנת תקווה שהמועדון הזה אולי יצליח להתמקד במשך שנתיים שלוש בצמרת העליונה ולחזור לתקופה בה הוא היה מועדון גדול, אחד מששת המועדונים הגדולים בארץ. אני כולי תקווה שהימים הקרובים יהיו ימים  חיוביים, אין שום מצב שאפשר יהיה להפסיד גם את הגביע וגם את אירופה ביחד, אני לא חולם על כזה דבר, לא נראה לי באופק ואני מאוד מאוד מקווה שנוכל השנה ללוות את הפועל חיפה לאירופה וליהנות גם ממשחקים באירופה.

ציונים זה הכל:  

ארנסטאס שטקוס 6 כרגיל יציב ובטוח
דור מלול 5 הורגש שעלה פצוע
גבריאל טמאש 5 משחק שלא אופייני לו
ניסו קפילוטו 4 החלש בהגנה
שמואל שיימן 5 לא מספיק טוב
ריסטו מיטרבסקי 5 פשוט בינוני
גל הראל 6 משחק הקרבה
מקסים פלקושנקו 7 הבולט בקישור
גיל וורמוט 4 חלש מאד
עדן בן בסט 8 מאה אחוז לב ונשמה
יוסיף איבאנצ’יץ’ 5 ניסה בלי הצלחה
אלון תורג’מן 6 הביא תנופה
ראדו גינסארי 6 חייב לפתוח
ניר קלינגר 6 קבוצה בדמותו ובצלמו

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>