26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

סוף מעשה במחשבה תחילה

מכבי חיפה חזרה מאשדוד בתחושה של פספוס. למרות שהמאמן רנה מולנסטיין ושחקניו לא הצליחו ליצור את המומנטום המתבקש בכדי להיצמד לטוענות לכתר, הירוקים מעדיפים לחשוב חיובי ופניהם כבר לעבר המחזור הבא. אז מי החוליה החלשה ומהי נקודת התורפה? כנסו, כנסו

מאת: זליג אהרונוביץ , 28 בנובמבר 2016

מכבי חיפה יצאה למשחק חוץ באשדוד בצל האירועים הקשים שהתרחשו בסוף השבוע שעבר ברחבי הכרמל. אמנם קברניטי המועדון החליטו להעתיק את ההכנות למשחק למרכז הארץ, אבל זה לא עזר לקבוצה להמשיך במומנטום החיובי וצבירת הנקודות, בכדי להיצמד להפועל באר שבע.
אפשר לומר שהקבוצה עלתה למשחק באדישות מסוימת, מה שאיפשר לצעירי אשדוד ליהנות משטח הפקר בדרך ליתרון מוקדם 1:0, משער נהדר שכבש דין דוד, כשמארק ואליינטה ודקל קינן צופים בו בועט בחופשיות אל בין חיבורי הקורות של עומרי גלזר.

נפרדנו כך. אשדוד וחיפה לא יכלו זו לזו צילום: נעם מורנו. באדיבות "one"

מרגע זה, חיפה יצאה להתקפות וסיכנה את השער של אשדוד, מה שהוביל בסופו של דבר לשער שוויון, עוד לפני השריקה למחצית, לאחר שרועי קהת הצליח לכבוש שער בנגיחה יפה, שהוריד את שתי הקבוצות להפסקה בתוצאה 1:1, דבר שאיכזב את הקהל הירוק שמילא את יציעי הי"א ב-5000 צופים נלהבים, וציפה ליותר.

תעלומת גליינור פלט: המאמן רנה מולנסטיין החליט לעלות בהרכב זהה לזה שניצח בשבוע שעבר את הפועל כפר סבא. אין ספק שהוא הגיע למשחק בקונספציה שגויה (למרות שהוא לא חושב כך) אחרת לא ניתן להסביר את אי היכולת של קבוצתו לנצח את המשחק. הצבתו של גליינור פלט כחלוץ 9 קלאסי התבקשה במשחק זה, מה שהיה מאפשר לאלירן עטר חופשיות על קו שמאל וחדירה למרכז המגרש, משם הוא גם בישל את השער לרועי קהת, שהסתנן ונגח מקרוב לפינת שערו של ג'רפי, אבל מולנסטיין בשלו ונראה כי הוא לא סופר את החלוץ ההולנדי.

הקדיש את השער לאשתו. רועי קהת צילום: נעם מורנו. באדיבות "one"

החוליה החלשה: אין ספק שמערך של שלושה קשרים הכולל את קמיל ואצק, נטע לביא וסאן מנחם, הוא אפור ואנמי. מבין השלושה, דווקא מנחם היה אפקטיבי יותר ואף סיכן את השער בבעיטות מרחוק. לביא לא מורגש כלל מבחינה התקפית (מצוין בחילוץ כדורים) ואילו ואצק עשה הרבה עבודה בכסף קטן. אפשר היה לוותר על אחד מהם, בכדי לפנות מקום בהרכב לפלט, כדי ליצור מחץ מהדקות הראשונות.

ראויים לציון: גילי ורמוט הפך לבורג המרכזי של הקבוצה ועל פיו יישק דבר. הוא קובע את קצב המשחק, משנה כיוון ומפטם את חבריו בכדורים ואף מסכן את השער. חבל שחבריו לא התעלו במשחק זה לרמתו, אז הם גם היו משכילים לנצח את המשחק. לצדו שיחק רועי קהת שהחל את המשחק בהססנות ואף הצליח להרגיז את הקהל כאשר החמיץ בשלומיאליות שער בטוח. אבל כנראה שקהת בנוי אחרת ויש לו חוסן מנטאלי. הוא הראה את זה בשער היפהפה שכבש.

משנה את קצב המשחק. גילי ורמוט צילום: נעם מורנו. באדיבות "one"

נקודת התורפה: הרבה מחמאות קיבל מולנסטיין לאחר המשחק מול הפועל אשקלון, בו הפתיע את כולם עם מערך חדשני שכלל שני שחקני הגנה, וניצול הכנפיים להתקפות מתוזמנות והגבהות לרחבה. אבל לא כל יום פורים, בטח לא כשמולך ניצב שועל ותיק כמו יוסי מזרחי, שלאורך שנים רבות מכין את קבוצותיו בצורה פנטסטית מול הירוקים. למעשה, אשדוד נתנה לחיפה את המגרש לאורך כל המחצית השניה וניסתה לצאת מפעם לפעם להתקפות מתפרצות. למרות זאת, וכנראה בגלל זה, הירוקים לא הצליחו לחדור את הגנת אשדוד, לא מהאמצע, לא מהאגפים ולא מבעיטות מרחוק.

ספסל המחליפים: שלושת החילופים שעשה מולנסטיין לא הועילו במשחק זה. עיסמאיל ריאן במשחקו החלש ביותר העונה אפילו לא הצליח להעביר כדור אחד לרחבת ה-16 והסתבך עם הכדור על קו ימין. כמו כן, גליינור פלט ושובל גוזלן לא הצליחו לסכן כלל את השער, מאחר ולא היתה תנועה מספקת והחלפת מקומות בשליש האחרון של המגרש, דבר שהקל על ההגנה החסונה של אשדוד, שהצליחה ליירט כל כדור שהגיע אליהם.

ציונים זה הכל

עומרי גלזר 5 עשה את שלו
גרי קאגלמאכר 6 מגלה יציבות
דקל קינן 5 במזל לא קיבל אדום
מארק ואליינטה 4 לא סגר את דוד
מריו מוסה 5 משחק פושר
נטע לביא 5 מחלץ כדורים בחסד
קאמיל ואצק 5 מצפים ממנו ליותר
סאן מנחם 5 משחק סביר שלו
גילי ורמוט 6 הבולט בחיפה
רועי קהת 6 רק בגלל הגול
אלירן עטר 5 בישל שער יפה

רנה מולנסטיין 5 נשאר חיובי

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>