23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

סופר גננת: אסנת בוזגלו הוכתרה על ידי משרד החינוך ל’מורת המאה’

הישג מרשים ביותר לגננת גן ‘מורן’ של החינוך הממלכתי דתי, אוסנת בוזגלו, ולמערכת החינוך בעיריית יקנעם עם הכתרתה של הגננת על ידי משרד החינוך בתואר ‘מורת המאה’

מאת: זליג אהרונוביץ , 17 בינואר 2018

בוזגלו זכתה בתואר במסגרת פרויקט של משרד החינוך למורת המאה על חשיבה מחוץ לקופסא, השקעת שעות נוספות מעבר לנדרש, הבאת רעיונות פורצי דרך, וסידור סביבת הגן על מנת שתהיה נגישה לילדים ולהורים, ועל שהגתה והובילה את היוזמה החינוכית “חונך, חניך”. יוזמה זו הומצאה על ידה מתוך מטרה להקל על קליטתם של הילדים הצעירים בגן, ומתוך כוונה להעצים את הבוגרים. היוזמה המבורכת שגשגה בקרב הילדים והמשפחות, והיא באה בין היתר לידי ביטוי בכך שהורי הילדים הזמינו את החניכים/חונכים אליהם הביתה.

אסנת בוזלו והצוות עם ילדי הגן צילום: ארכיון "כוכב"

כפועל יוצא של היוזמה, כל זוג ילדים בוגרים מסייעים אחד לשני בתחומים שבהם הם חזקים. המטרה היא שהילדים בין היתר ילמדו ויישמו את מצוות “ואהבת לרעך כמוך”, הילדים יועצמו הן כחונכים והן כחניכים, הילדים יתאקלמו בקלות רבה יותר בגן, והילדים החונכים ילמדו להיות אחראיים. במסגרת התכנית הילדים עוזרים אחד לשני במגוון הפעילויות בגן, הן החברתיות והן הלימודיות, למשל: הם מלמדים אחד את השני אותיות, מספרים, צורות וכלים להתמצאות במחשב. עוזרים אחד לשני לבטא את עצמם הן בריקוד, הן בשירה ובשיח משותף בעזרת מגוון רחב של משחקים ושיתופי פעולה. כמו כן ראוי לציין כי הילדים נפגשים גם לאחר שעות הגן ויוצרים חברויות לטווח הארוך.
בוזגלו משמשת כשלושה עשורים כגננת במשרד החינוך. בהתחלה הייתה גננת משלימה ולאחר מכן גננת ראשית. עקב ריבוי הנרשמים לגן שלה נפתח גן דתי נוסף בצמוד אליו ותפקידה היה ללוות אותו ולעזור לו, והיא הובילה וקידמה שיתופי פעולה וקשר בין הצוותים לילדים.
מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד”ר סימה ניסלבאום בירכה את בוזגלו ואמרה ש”אסנת היא אשת חינוך מהזן האיכותי ביותר. בחירתה היא כבוד גדול לנו ולמערכת החינוך ביקנעם”.
“נבחרת מורי המאה” הינה קבוצה ייחודית של  מאה עובדי הוראה הנבחרים מידי שנה, ומקבלים אות הוקרה על עבודה חינוכית מסורה, על יוזמה, על חידוש או פריצת דרך שיזמו במסגרת עבודתם ואשר נמצאים בהלימה ליעדי החמ”ד (חינוך ממלכתי דתי). מפקחים ומנהלים מתבקשים לאתר  עובדי הוראה מצטיינים, מנהיגים בעלי חזון ונפש גדולה, שהצליחו לדלות ממעיין נפשם ולתרגם את חזונם לעשייה חינוכית – ערכית המבטאת את יעדי החמ”ד וערכיו, ועל כן ראויים הם להוקרה ולהצדעה במסגרת נבחרת מורי המאה. הוועדה הבוחנת מקבלת טפסים והמלצות מכל הארץ, וכך נבחרים 100 אנשי חינוך בחמ”ד (מורים  גננות מדריכים וכו’), וזאת מתוך כ- 40 אלף מורים בחינוך הממלכתי דתי ברחבי הארץ.
ראש העיר, מר סימון אלפסי: “כל הכבוד לאסנת היקרה על ההישג המרשים. זכייתה של אסנת היא מקור לגאווה למערכת החינוך היישובית, למערך גני הילדים, ולעיר כולה. עבודת החינוך היא עבודת קודש ואסנת ממלאת אותה במקצועיות וביצירתיות, ומבצעת אותה בצורה נפלאה. בביקוריי בגן אני נפעם כל פעם מחדש מהעבודה המצוינת של אסנת, ואני מצדיע לה. אשרי העיר שאלו הם מחנכיה”.
מורת המאה וגננת גן ‘מורן’, הגב’ אסנת בוזגלו:
“גם לאחר שלושה עשורים במקצוע, האהבה שלי למקצוע ולילדים לא פחתה. אני שמחה להגיע לגן בכל בוקר עם רעיונות חדשים והתרגשות לראות את הילדים. החזון שלי הוא לראות את עבודתי מניבה פירות ולעזור לילדים להצליח בכל תחום שהתקשו ללמוד אותו וליישמו. אני פוגשת בוגרים שלי מהגן, בשנות העשרים- שלושים לחייהם שמזהים אותי בשמחה ונרגשים לראותי. הדבר גורם לי לשמחה רבה ואושר”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>