23.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מגזין

ספרים זה כל הסיפור

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, יציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית. קריאה במבחר ספרים מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, היא פעילות שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה. רגע לפני שיום הכיפורים נכנס, מערכת “כוכב” מציגה בפניכם את הלהיטים שלא כדאי לכם להחמיץ. דפדפו

מאת: מערכת "כוכב" , 26 בספטמבר 2017

מאת: זוהר נוי – www.readbooks.co.il

 

לקראת חגי תשרי בכלל ויום הכיפורים בפרט, חנויות הספרים התארגנו החודש על שפע של ספרים חדשים, ויצאו במבצעים מיוחדים. כמו כן, ניתן אף להשאיל את הספרים בספריות הרבות הפזורות ברחבי הארץ.
אז מה חדש על המדף? שפע של ספרי מתח חדשים, רומנים לצד דרמות וסיפורים אישיים מרגשים, בהם סיפורה האישי והמרגש של אישה שהתמודדה פעמיים עם מחלה ממארת, החליטה לאמץ ילדה ולהפוך למרצה מבוקשת, המגוללת את סיפור חייה המדהים, או הסיפור של שלמה בורלא, שעשה “בית ספר לחיים”, ולקינוח: ספר “שוקולד”, שכולל מבחר מתכונים מגוון שיספקו לכם שוקולד לכל זמן ועניין.

צילום: ארכיון "כוכב"

נסיעה בלתי נשכחת

“קרוואן בשניים” מאת מייקל זדוריאן, מביא את סיפורם של אלה וג’ון רובינה, הנשואים באושר כבר יותר משישים שנה. שניהם בשנות השמונים שלהם, אלה חולה בסרטן וג’ון סובל מאלצהיימר מתקדם. סיפור מסעם הוא סיפור מריר-מתוק, כתוב בהומור, בחיבה ובנגיעת אירוניה. הם אמנם נמצאים בסתיו חייהם, אך הם נחושים להוכיח שכאשר מדובר בחיים עצמם, אדם יכול לבקש לעצמו עוד תוספת זמן קטנה בחברת אהוביו – גם אם כולם מסביבו חושבים אחרת. במשך שנים רבות מדי הרגישו חנוקים תחת השגחתם של ילדיהם הבוגרים ושל הרופאים שלהם, שמנהלים את חייהם. כעת הם משתוקקים לצאת להרפתקה אחת אחרונה. הם חומקים מביתם שבפרברי דטרויט בקרוואן הישן שלהם, עולים על כביש 66 המיתולוגי, ויוצאים למסע חסר גבולות, מצחיק וקורע לב בדרכיה האבודות והאינסופיות של אמריקה כשהכיוון – דיסנילנד. במהלך המסע חווים השניים חוויות והרפתקאות שונות ומשונות ונפגשים עם אנשים מכול השכבות של אמריקה. במשך היום הם עוצרים באתרי תיירות שאבד עליהם הכלח ובלילות הם צופים בשקופיות מחופשות שערכו בעבר. במסעם הם מקבלים עזרה בלתי צפויה מנער מתבגר מרדן, מצליחים להתחמק מטיפוסים אפלים ומפוקפקים ואפילו נעצרים על ידי המשטרה. (מאנגלית: ימימה עברון, הוצאת דני ספרים, 256 עמודים)

קרוואן בשנים מאת מייקל זדוריאן צילום: ארכיון "כוכב"

מה אתם הייתם עושים?

“צעד גדול קטן” מאת ג’ודי פיקו היא דרמת בית משפט מותחת המתאר דילמה מוסרית שתגרום לכם לפקפק בעצמכם. רות ג’פרסון היא אחות עם עשרים שנות ניסיון במחלקת יולדות בבית חולים בקונטיקט. במסגרת המשמרת שלה רות מבצעת בדיקה שגרתית בתינוק בן יומו, אך כעבור דקות ספורות מגלה שהטיפול בתינוק הזה נלקח ממנה. ההורים דוגלים בעליונות הגזע הלבן ואינם רוצים שרות האפרו-אמריקנית תיגע בבנם. בית החולים נעתר לבקשה. אלא שלמחרת התינוק נכנס לדום נשימה בחדר שרק רות נמצאת בו. האם היא תציית להוראה או תתערב? רות מהססת לפני ביצוע ההחייאה ועקב כך מואשמת בפשע חמור. סנגורית ציבורית לבנה מקבלת על עצמה את התיק אך מעלה גישה מפתיעה – לא להעלות את נושא הגזע בבית המשפט במסגרת קו ההגנה. בזמן שרות מנסה לשמור על חיים תקינים ככל האפשר, במיוחד למען בנה המתבגר, התיק הופך לסנסציה תקשורתית. ובעוד המשפט מתקדם, רות והסנגורית נאלצות להילחם זו על אמונה של זו ומגלות שכל מה שלמדו בחייהן על אחרים, ועל עצמן, עשוי להיות שגוי. (מאנגלית: קטיה בנוביץ’, הוצאת כנרת, 464 עמודים)

 

צילום: ארכיון "כוכב"

הכמיהה לאהבת אמת

“לב מקוון” מאת סטלה גריי הוא יומן מסע אישי של היכרויות דרך הרשת המבוסס על שיחות ואירועים אמיתיים לחלוטין, שנפרשו על פני תקופה של שנתיים ויותר. הוא מתאר את חייה של סטלה גריי כשבעלה נטש אותה בפתאומיות לטובת אישה אחרת “קץ נישואי היה אירוע פתאומי ובלתי צפוי”. היא שוקעת באבל עמוק שכולל בעיקר רביצה מול הטלוויזיה בחברת הרבה וודקה ודליים של גלידה. אבל כשהרחמים העצמיים ממצים את עצמם, היא מבינה שרק היא יכולה לעזור לעצמה ומחליטה לתת לחיים הזדמנות שנייה. חמושה בקסם אישי ולשון מושחזת היא מסתערת על עולם הדייטים המקוון, ומזדעזעת מהשינויים שעבר עולם החיזור במהלך שנות נישואיה. היא מגלה כמה מגוונות יכולות להיות ההגדרות למילה פשוטה כמו זוגיות, כמה כואבת חווית הדחייה וכמה עמוקה כמיהתה לאהבת אמת. היא מגששת את דרכה בעולם חדש ותובעני ונאלצת להתמודד עם שאלות מהותיות הנוגעות לאישיותה ולנשיותה. הספר מתאר את 693 ימי מסעה במדבריות האינטרנט. בכנות נוגעת ללב ובאופטימיות מדבקת היא פורשת את סיפורה ומזמינה אותנו למצוא בו את עצמנו. (מאנגלית: אינגה מיכאלי, הוצאת מודן, 295 עמודים)

לב מקוון מאת סטלה גריי צילום: ארכיון "כוכב"

סודות משפחתיים

“האמת שלנו” מאת אנני ברוז הוא סיפור חכם, שנון ושופע חיוניות, המאיר את כוחן של הנאמנות והסליחה, הזיכרון והאמת, והאומץ הנדרש כדי לעשות את הדבר הנכון. בעקבות סירובה של לילה בק להינשא לבחור רכרוכי אך עשיר שייעד לה אביה הסנטור, היא מנושלת מקצבתה ונשלחת לעבוד בעיירה שכוחת אל במערב וירג’יניה. מנותקת ממשפחתה ורחוקה מחיי המותרות שלהם הורגלה, לילה מעבירה את הקיץ של שנת 1938 בחדר שכור בבית משפחת רומיין. היא לומדת להכיר את ג’וטי הרווקה המגדלת בעצב את בנותיה של פליקס, אחיה הגרוש, וכשהיא פוגשת אותו היא נכבשת בקסמו בסערה. גם וילה רומיין, בתו בת ה-12 של פליקס, מנסה להתקרב אל אביה. היא עוקבת אחריו במטרה לחשוף את החיים הסודיים שהוא מנהל, אבל אינה מצליחה לפענח את שברי המידע שהיא אוספת. היא משערת שהכול קשור לאסון הנורא שקרה לפני שנים, כשבית החרושת המשפחתי נשדד ונשרף, אבל לא ברור לה איך. בחושיה הילדותיים היא מבינה שסבך הסודות המשפחתיים מסתיר אמת מורכבת שמסוכן לחשוף. (מאנגלית: טל ארצי, הוצאת כתר, 511 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

הקשיים לא עוצרים אותה

“חואניטה איילת” מאת יונית קמחי, הוא סיפורה האישי והמרגש של אישה שהתמודדה פעמיים עם מחלה ממארת, החליטה לאמץ ילדה ולהפוך למרצה מבוקשת ומדריכת טיולים בדרום אמריקה ובאירופה, המגוללת את סיפור חייה המדהים, רגעים של אושר טבולים במאמצים, חרדות, קשיים וסקרנות ענקית. בסיפור שלה תמצאו הכול: חיים במקומות שונים בעולם, תשוקה לריקוד ולספורט, התמודדות עם מחלת הסרטן, שהשביתה, בגיל שלושים, את תקוותה להיות לאם ביולוגית, החלטה להיות אימא בגיל ארבעים, מסע אימוץ בת בגואטמאלה, התמודדות חוזרת עם סרטן נוסף במעי הגס וקבלת נכות קבועה כחלק משגרת-החיים. כל אלה לא עצרו אותה מלטייל מסביב לעולם, לגדל ילדה לבד, להתמודד עם מחלה שחזרה, כשהילדה הייתה בת חמש, ‘להמציא’ את עצמה מחדש ולהתחיל שוב מהתחלה: מקצוע חדש לקראת גיל חמישים, כשרוב חבריה מתחילים לחשוב על פרישה ופנסיה. ועכשיו, בגיל ששים, היא מוכיחה לכם שהכול אפשרי. הקשיים לא עוצרים אותה. זוהי “טלנובלה” פרטית ואישית שכל מי שמתחבר אליה בקריאה מוצא נקודות משיקות לחיים, לקשיים ולהתמודדויות שאליהם אנחנו כולנו נדרשים. עלילה פרטית שנוגעת ברגש ומחברת אנשים ברגעים משותפים של שמחה, הצלחה, דאגה ובעיקר אנרגיה חיובית, אופטימיות ושמחת חיים. (הוצאת מדיה 10, 243 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

שוקולד…

“מגישה שוקולד” מאת השף-קונדיטורית אפרת ליבפרוינד, כולל מבחר מתכונים מגוון שיספקו לכם שוקולד לכל זמן ועניין ויאפשר לכם להתאים מתכון שוקולד לכל מטרה ומצב רוח. תמצאו בו מתכונים קלים לצד מתכונים מורכבים ומאתגרים, וכולם כוללים הוראות ברורות ומדויקות, כדי שכל אחד יוכל להצליח להכינם. תמצאו בו מתכונים קלים של בראוניז ועוגות בחושות בהם כדורי בראוניז בקישוט פופקורן שוקולד מלוח, בלונדיז שוקולד לבן ולוטוס, עוגת שוקולד בלי קמח, טבעת שמרים במילוי פתיתי שוקולד; של קינוחים במגוון דרגות קושי, בהם מעדן שוקולד-קפה בציפוי פירורי עוגיות שוקולד צ’יפס, ‘קוקילידה’ אקסטרה; קינוחים קלים ומקסימים תמצאו גם בפרק קינוחי כוסות בהם כוסות מוס שוקולד לבן מקורמל, כוסות מוס לימון-גבינה; ממתקי השוקולד המגוונים שבפרק שוקולד בקטנה בהם דאבל קרמבו שוקולד-לוז, פטיפור שוקולד ג’אנדויה ולוזים או חטיף ‘טעמי’ תוצרת בית; ופרק שוקולד למתקדמים יענה על הצורך של אלו שכבר עשו כמה צעדים קדימה ומחפשים אתגרים חדשים בהם מוס שוקולד-פטל בציפוי אדום בוהק, טארט גבינה ושוקולד לבן. במבוא של הספר יש תמצית מידע וכללי יסוד חשובים מעולמו של השוקולד, כדי שתוכלו להפיק את המרב והמיטב מכל מתכון ומתכון. כשר (הוצאת דני ספרים, 144 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

האיש שעשה בית ספר לחיים

“חי בסרט יווני” מאת שלמה בורלא, יועץ ארגוני ומנחה קבוצות, מספר את סיפורו של האיש שעשה בית ספר לחיים, בשפה קלילה ואמיצה. הספר בנוי מקובץ פרקים אוטוביוגרפיים חושפניים לצד טעימות תאורטיות נבחרות בנושאי התפתחות אישית וכולל אירועים אשר עיצבו את חייו. הספר, שיוצר שילוב מרתק בין ידע תאורטי ממוקד לבין כלים מעשיים, פותח צוהר לעולמו הפנימי, דרכו אנו למדים כיצד ניתן לצמוח ולהתפתח מכל חוויה שאנו עוברים. הספר פורש בפנינו תובנות אותן אסף ופיתח במהלך חייו, לצד הרגעים המשמחים והעצובים אותם חווה. שלמה, אשר במשך שנים ראה את עצמו כשמן דחוי ונכשל, מדגים כיצד ניתן לשבור פרדיגמות ואמונות מגבילות אשר מנחות אותנו כל חיינו, על ידי השימוש באותם הכלים פרקטיים אותם מביא בספרו בפתיחות מפליאה. שלמה מראה לקוראיו כיצד ניתן להיות מאושרים, גם כאשר נדמה שהחיים פחות מחייכים אלינו ומפילים אותנו לתהום עמוקה פעם אחר פעם, ממנה קשה להביט אל האור. הכתיבה האמיצה והאמתית, אשר מאפשרת מבט אל נבכי נפשו של הכותב מביאה לתחושה כי כמעט ניתן לגעת בו ולעמוד לצדו באותם אירועים משמעותיים אשר עיצבו את חייו, אותם חושף בכנות מפתיעה. (הוצאת מדיה 10, 185 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

דרך אפשרית ליצירת שינוי

הספר “ואהבת” מאת אילן ארבל, משרטט דרך אפשרית ליצירת שינוי, מתאר את התנאים הדרושים לנו כדי לקבל את הכוח לשנות ומספר את סיפורם של מטפל גוף-נפש ומטופלים שחיים בעיצומו של תהליך שינוי בחייהם. בספר מודגש מאד תפקידה של האהבה ככוח מרפא עיקרי והכרחי. תקראו על הדלתות הנפתחות אל ליבם של שני האנשים שיושבים בחדר הסגור שבוע אחרי שבוע ומנהלים יחסים – מטפל ומטופל. מה באמת מתרחש מאחורי הדלת הסגורה בחדר הטיפול של מטפל גוף-נפש? מתרחש שם קשר ועדיף שיהיה זה קשר טוב. הספר מבוסס על מקרים אמיתיים ועוקב אחרי הסיפור של ארבעה מטופלים שונים בהם ענת, נשואה + 2, מוצפת בחרדה מבלי להיות מודעת לכך שאירועים מודחקים מעברה הרחוק מחכים להתייחסותה; אפרת ואריאל, זוג נשוי דתי אשר לו ילדים שמתקשה למצוא את מקומו האישי בעולם וגם לשמור על יחסים זוגיים; נטלי, גרושה עם ילד, זמרת מפורסמת ומצליחה והיא נאבקת למצוא זוגיות שנייה; מוטי הוא רווק בן 40 שלא מבין מדוע הוא לא מצליח בחיים. מתועדות חמש פגישות עם כל אחד מהמטופלים ומשובצים בספר גם פרקים אוטוביוגרפיים שעוסקים בחוויה האישית של אילן כמטפל גוף-נפש. (הוצאת ניב, 194 עמודים)

ואהבת מאת אילן ארבל צילום: ארכיון "כוכב"

צילום: ארכיון "כוכב"

עליהם להקריב את הקורבן הסופי

“הקצה של הכול” מאת ג’ף גיילס, הוא ספר לבני נוער, המשלב אופל, הומור והרבה רגש, המביא את סיפורה של זואי בת השבע-עשרה שעברה שנה מטלטלת. היא עדיין מתאוששת ממותו הפתאומי של אביה חוקר המערות בתאונה מזעזעת, מהרצח האכזרי של שכניה ומאותו לילה קפוא אחד ביערות מונטנה, שבו היא יצאה לחפש אחר אחיה בן השמונה והצילה אותו מקיפאון מוחלט. שניהם מצאו מחסה בבית הנטוש של השכנים שנרצחו. שם מצא אותם אותו פושע שרצח את בני הזוג השכנים, קודם לכן. למזלם, צייד ראשים מסתורי המכונה איקס הגיע, והוא מציל אותם. הוא נשלח מעולם התחתית, עולם המתים, כדי לקחת את נשמתו של האיש שתקף את זואי ואחיה, ואת נשמתם של אנשים מרושעים כמוהו. חוקי עולם התחתית אוסרים עליו להתגלות בפני כל אדם פרט לקורבנו, אך הוא מוכן למרוד בחוקים אלה עבור זואי. ככל שהשניים מגלים יותר על עולמותיהם המקבילים, הם מתחילים לשאול שאלות על עברם, על גורלם ועל עתידם. אבל על מנת להימלט מכבלי העולם האפל שמתחת, יהיה עליהם להקריב את הקורבן הסופי. האם הם מוכנים לכך? (מאנגלית: שרון פרמינגר, הוצאת דני ספרים , 380 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

מסע של גילויים

“נתראה בקוסמוס” מאת ג’ק צ’אנג, הוא רומן התבגרות מרגש ומשעשע, בלתי צפוי, עצוב וגם שמח. כשאלכס בן האחת–העשרה מחליט לנסוע למפגש של פורום הטילים שהוא משתתף בו, אין מי שיעצור בעדו: אביו מת כשהיה בן שלוש, אמא שלו שוב עוברת ימים שקטים ולא יוצאת מהמיטה. רוני, אחיו הגדול, חי בלוס אנג’לס – וכך אלכס וקארל סייגן, הכלב שלו, עולים על רכבת ויוצאים למה שיהפוך למסע של גילויים. הוא מחליט לתעד את המסע על האייפוד שלו ואז לשגר אותו לחלל לטובת חייזרים שאולי חיים שם. הוא רוצה להשמיע להם קולות מן העולם שלנו. אבל במסעו אלכס שומע וגם משמיע קולות שלא התכוון להקליט, ושלא חשב שקיימים כלל. כשאלכס מגיע למפגש הוא מקבל הודעה מאתר חיפוש שורשים על בית שרשום על שמו של אדם שפרטיו זהים לאלו של אביו המת. הוא מחליט לנסוע ללאס וגאס ולבדוק מי האדם הזה, ואם זה באמת אביו. הוא משכנע שניים מחברי פורום הטילים לקחת אותו לשם, וביחד הם יוצאים להרפתקה נוספת. אלא שכשהם מגיעים ליעדם בעקבות ההודעה – הם מגלים שמשהו קרה גם לאמו של אלכס. (מאנגלית: עמיחי שלו, הוצאת מודן, 286 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

בין חברים

גילי קאופמן, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מצאה עצמה מתערבת פעם אחר פעם במריבות של בתה עם חבריה עד שהגיעה למסקנה שעליה לצייד את ילדיה בכלים שיאפשרו להם להתמודד בעצמם עם דילמות חברתיות. הספר “בין חברים” מורכב מ-6 סיפורים קצרים ובהם דוגמאות למריבות שכיחות בחיי היום יום של ילדי הגן: לא משתפים אותי במשחק, “בלי כיבודים”, מתי תורי?, מעליבים אותי, לא  נותנים לי לגעת ו-מרימים עלי יד. הספר עוקב אחרי 5 ילדים ב’גן ישראלה’, אשר לצד היותם חברים טובים נקלעים מדי פעם למריבות. יחד אתם לומדים הקוראים הצעירים איך לפתור בעיות כשהן מתעוררות. מי שמסייעת לילדים לפתור אותן היא כוכבית, המתגוררת על כוכב בשמים ולומדת ב’גן ירח’ לפתור בעיות שלילדים קשה להתמודד איתן לבד. כשכוכבית נתקלת במריבות של הילדים על פני כדור הארץ היא משוחחת אתם ויחד הם מוצאים להן פתרונות. מדובר בספר נפלא הפונה לילדים בגובה העיניים ויכול לשמש בסיס לדיון עם ילדים במסגרת הגן ובבית, ולעודד אותם למצוא לבד פתרונות לבעיות חברתיות שונות המתעוררות בחייהם. את הספר מלווים איוריה הנפלאים של ורדה ארנולד שנעשו בטכניקת גזירה והדבקה מגזרי עיתונים. (הוצאת אוריון, 29 עמודים)

צילום: ארכיון "כוכב"

המגרות של סבא

“המגרות של סבא” מאת שמואל צור, שופט תעבורה בדימוס, מכיל עשרה סיפורים ושירים קצרים העוסקים בחיי היום יום של ילדים וילדות. בספר שנכתב מנקודת ראותו של סבא שמואל באה לידי ביטוי התקשורת הבין דורית אשר מתנהלת בקצב שונה מזה המתקיים בין הורים וילדיהם, ומביאה לידי ביטוי צדדים נוספים בעולמן של הדמויות הפועלות, אשר לא תמיד באים לידי ביטוי בתקשורת שלהם עם בני דור הביניים.  מועברים בקריאה מסרים וערכים של חברות ושיתוף, אהבה ואכפתיות, דאגה לזולת ועוד. הספר נפתח בהקדמה קצרה וקסומה שנדמה שילדים ימהרו להזדהות עם תוכנה ומתארת את חדרו של הסבא ומתמקדת במקום ממנו מגיעים כל הסודות שהוא מכיר: ארון המגירות בחדרו. בתוך ארון ישן וכבד, שוכנות מגירות בגדלים שונים המכילות קסמים שרק סבא מכיר ויכולים להפוך לסיפור או לשיר, לצעצוע, חיית מחמד, חלום או זיכרון ישן. סבא פותח תשע מגירות שונות המכילות שירים, סיפורים וזיכרונות ומציג את תוכנן לקוראים הצעירים. בין הסיפורים “כולם שווים” על יוני שמלמד את אלון המלך הכיתה לקח שלא יישכח והסיפור על ה”ניצחון” של יואב והזיכרון של סבא שמואל. מתאים לילדי הגן והכיתות הנמוכות. (איורים ססגוניים: דני קרמן, הוצאת טפר, 80 עמודים, מנוקד)

מאת: זוהר נוי

www.readbooks.co.il

צילום: ארכיון "כוכב"

עוד כתבות בתחום מגזין

לכל הכתבות בקטגוריית מגזין >>>