19.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

עונה פיננסית: עירוני נשר יוצאת לדרך בגביע הטוטו

החלוץ בריאן ג’ונס, ששיחק בעברו בבית”ר ירושלים, הצטרף לקבוצה. אמיר (פיצי) אבלס עושה קולות של קאמבק. היו”ר שלומי פרץ: “אם נסתדר כספית, זה יסלול את דרכו חזרה לסגל”. ביום שלישי תארח הקבוצה בר”ג

מאת: אלון בן דוד , 2 באוגוסט 2017

אחרי קיץ של חוסר ודאות, עירוני נשר פותחת עונה בתקציב מינימאלי. הנשרים יקוו לשרוד עונה נוספת בליגה הלאומית.
ביום חמישי החלה הקבוצה את דרכה בגביע הטוטו (לאחר סגירת הגיליון, א.ב”ד), כשאירחה את הפועל נצרת עילית באצטדיון העירוני בלוד. ביום שלישי הקרוב, תארח הקבוצה באצטדיון רמת גן את הפועל עפולה.

אמיר (פיצי) אבלס צילום: ראובן כהן

יצוין כי, בקבוצה עמלו רבות על מנת להשלים את הסגל, שלמרות הכנה קצרה מאוד, נראה לא רע במשחקי האימון, בהם ניצחה הקבוצה את הפועל נצרת עילית ואת בית”ר תל אביב-רמלה, אך הפסידה להפועל חיפה, מליגת העל.
מספר שחקנים חדשים הצטרפו לקבוצה בימים האחרונים, כשהבולט שבהם הוא החלוץ בריאן ג’ונס, ששיחק בעברו בבית”ר ירושלים.
גם השוער דניאל מכלוף, החלוצים בר שם טוב וטימור אביטן, הקשר המוכשר אור חביביאן שהגיע בהשאלה מהפועל באר שבע, ועוד מספר שחקנים צעירים, הצטרפו לקבוצה.
הסגל אם כך מונה לא מעט פרצופים חדשים, לצד שחקנים ששיחקו בעונה שעברה, כמו: הקפטן החדש שי מימון, עמית אמזלג, נאור עבודי, בר איבגי, דיוויד גומז, דניאל טוויזר ועלי כנאנה.
לעומת זאת, אמיר (פיצי) אבלס, הקשר המוכשר ששיחק בעונה החולפת בקבוצה, עדיין לא סיכם לעונה נוספת בשורות נשר. לספורט “כוכב” נודע, כי אבלס החל להתאמן בתחילת העונה במועדון ספורט עירוני אשדוד, ואף הותיר רושם טוב על המאמן רן בן שמעון. אבל, מאז שהאחרון מונה למאמן נבחרת קפריסין, אבלס הבין כי חוסר הוודאות לגבי המאמן המחליף עלול להוות מבחינתו שינוי כיוון, ולכן החל לחפש קבוצה חלופית.
היו”ר שלומי פרץ, אמר השבוע בשיחה לספורט “כוכב”, כי הוא מעוניין שאבלס ימשיך בקבוצה. אבל, ציין כי במסגרת התקציב הנמוך שיש למועדון העונה, כמו גם ניסיונותיו של אבלס להשתלב בקבוצה מליגת העל, יצר פער ביניהם. “מדובר בשחקן טוב וחשוב לקבוצה, שהראה את יכולותיו דווקא במשחקים הקריטיים של סוף העונה החולפת. אין ספק שיכולותיו לשחק לעומק הן דבר חשוב ביותר לכל קבוצה, והיינו רוצים שימשיך איתנו. אבל, בתקציב הדל שלנו השנה, כמו כן מה שנשאר לנו ממנו, אין לנו יכולת לעמוד בדרישות הכספיות שלו. אם נסתדר כספית, זה יסלול את דרכו חזרה לסגל”, אמר פרץ.
אפרופו תקציב, עדיין לא ידוע כמה כסף תעביר עיריית נשר לקבוצה. כידוע, תקציב התמיכות לספורט, אותו מחלקת העירייה לעמותות השונות ולמועדונים, מאושר לקראת סוף חודש דצמבר. כמו כן, הכספים מחולקים לגורמים השונים רק בתחילת ינואר. אולם, מאחר וראש העיר נשר, אבי בינמו, פיטר לאחרונה את סגנו יחיאל אדרי, שמוביל את סיעתו יחד עם עוד שני חברי מועצה, אישור התקציב הכללי הופך להיות קשה שבעתיים. למעשה, לראש העיר יש נכון לעכשיו בעיה קשה במועצת העיר, כך שברור לגמרי ששני היו”רים של עירוני נשר, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ, נערכים לעונה הקרובה כעונה פיננסית לכל דבר, ומתנהלים תחת תקציב נמוך, אך אחראי.
אגב, למרות התקציב הדל והבעיות הרבות המרחפות סביב הקבוצה, המאמן צחי טיאר אינו מנמיך ציפיות. לקראת פתיחת העונה, הוא אמר לספורט “כוכב” כי: “המטרה היא להיות בחלק העליון של הטבלה. למרות המצב, אנחנו נילחם עם כולם ראש בראש”.
על ההכנה הלקויה של הקבוצה הוסיף טיאר כי: “אנחנו לא מוכנים. התאמנו רק שלושה שבועות, וייקח לנו לפחות עשרה שבועות כדי לחבר את הקבוצה. הסגל יהיה מורכב משחקנים צעירים וגם שחקנים בעלי ניסיון, נייצר קבוצה מאוזנת בהגנה ובהתקפה”.
ייאמר מייד, לנשרים יש עוד זמן להתחבר, שכן הליגה תחל רק ב-18 באוגוסט, כשהקבוצה תחל במשחק חוץ מול הפועל בני לוד.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>