25.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

עירוני נשר מרימה ידיים? הפסידה בבית 0:3 לבני לוד, במועדון שחררו מספר שחקני מפתח

עמית אמזלג, דיויד גומז, בראיין ג’ונס (זר), ספואן זועבי, ניב אנטמן, דניאל טוויזר, בר גלילי, ליעד מרדכי, נאור עבודי ושי מימון, שוחררו מהקבוצה. היו”ר שלומי פרץ: “הם היו יקרים וגם אכזבו מקצועית”

מאת: יובל צימרמן , 3 בינואר 2018

עירוני נשר ארחה השבוע את בני לוד למשחק על 6 נקודות, כאשר מבחינת המקומיים כל תוצאה זולת ניצחון מסבכת עוד יותר את הקבוצה שנאבקת על חייה בליגה.
במחצית הראשונה לא נרשמו אירועים מיוחדים ליד שני השערים, למעט בדקה ה-28, כאשר ספואן זועבי הכניס כדור לרחבה, אך שוער האורחים היה במקום ועצר את הכדור.

שלומי פרץ צילום: ארכיון "כוכב"

שתי הקבוצות ירדו לחדרי הלבשה בתוצאה 0:0 וחזרו למחצית השניה בתקווה להשיג את השער המיוחל. אבל, חניכיו של המאמן עידן בראון לא הגיעו כלל למחצית השנייה, ואילו בני לוד פתחו בנחישות והגיעו למספר מצבי הבקעה.
בדקה 55 עלו האורחים ליתרון ראשון משער עצמי שכבש מגן עירוני נשר, דניאל טוויזר. נשר לא הראתה סימני התאוששות ושחקניה לא היו מדויקים, מה שהוביל את לוד לעלות ליתרון 2-0 משערו של ויקטור מרעי, חמש דקות בלבד לאחר השער הראשון.
מבחינת נשר, שהיו מפורקים לגמרי אחרי השער השני, המשחק היה נראה גמור לגמרי. השחקנים הפסיקו להילחם ובדקה ה- 80 הם ספגו את השער השלישי, אותו הבקיע רז שביט, שקבע את תוצאת המשחק 0:3 לבני לוד.
הקפטן עמית אמזלג אמר בסיום המשחק לספורט “כוכב” כי: “זה רגע עצוב שמסכם חצי עונה. קיבלנו גולים הזויים שלא קשורים למציאות, חוסר יכולת וחוסר מזל. אבל זה הכדורגל וצריך להתמודד גם עם הרגעים הקשים האלה, ולא רק כשהכל טוב. פתחנו את המשחק מצוין והתוצאה הייתה 0-0 במחצית. אפשר לומר שלא עלינו למחצית השניה, ספגנו שערים קלים מדי ולוד השתלטו על המשחק לחלוטין”.
בר איבגי, שנפצע במהלך המחצית הראשונה, הוחלף ולא היה שותף במחצית השניה, הוסיף: “אין לי יותר מדי מה להגיד, אף פעם לא נעים להפסיד, במיוחד 3:0. במחצית הראשונה עלינו ונתנו את הכל, לא היינו רחוקים גם מלכבוש שער ראשון. אבל המחצית השנייה משקפת את העונה שלנו, כאשר אנו סופגים שערים מטעויות והרבה חוסר ניסיון. לצערי גם נפצעתי במחצית הראשונה ולא לקחתי חלק בשנייה, אבל זה הפסד של כולנו ללא יוצא מן הכלל. ננסה לתקן כבר במשחק הקרוב”.
ביום ראשון השבוע, מספר שחקנים של עירוני נשר התבשרו כי הם משוחררים מהקבוצה. מדובר בעמית אמזלג, דיויד גומז, בראיין ג’ונס (זר), ספואן זועבי, ניב אנטמן, דניאל טוויזר, בר גלילי, ליעד מרדכי, נאור עבודי ושי מימון, שעקב פציעה שחרורו מתעכב. מי שיישארו במועדון הם אותם שחקנים ששכרם לא גבוה במיוחד, והמועדון יכול לעמוד בתקציב שלהם.
“כל השחקנים הבכירים שוחררו ואין לנו שום טענה למועדון, כי שלומי ואמיל עושים את זה אך ורק מכיוון שמפחדים שהמועדון יתפרק. הם חושבים על העתיד ולא על הווה, ובצדק, משום שהעירייה לא מאשרת את התקציב וכך אי אפשר לשרוד. לכן, זה מהלך שהוא בלתי נמנע. לעירוני נשר תמיד תהיה פינה חמה בליבי”, אמר אמזלג.
יו”ר המועדון, שלומי פרץ, התייחס לשינויים שהקבוצה עוברת בימים אלה, ואמר לספורט “כוכב” כי: “מינינו מאמן לעונה וחצי במטרה לא לוותר על העונה, אבל במקביל לבנות קבוצה לעונה הבאה ולא משנה באיזה ליגה. אנחנו מודעים לזה שיהיה מאוד קשה לשרוד בליגה. אם נגזר עלינו לרדת, לפחות נרד חזקים ללא חובות או גירעונות, זו תהיה ההצלחה שלנו, כדי שבשנה הבאה נבנה קבוצה חזקה וננסה לחזור מהר”.
על התקציב שלא הגיע מעירית נשר, אמר פרץ: “אף אחד מחברי העירייה האינטרסנטים האלה לא יצליח להרוס את מפעל החיים שלי ושל אמיל, אותו אנו עושים בהתנדבות מלאה, על חשבון המשפחות והעסקים שלנו, כאשר הכל יוצא מהכיס שלנו”.
פרץ הוסיף עוד כי: “שמנו את נשר על המפה והמיתוג שהעיר קיבלה בגללנו זה לא מובן מאליו. במקום שנקבל את תואר יקירי העיר, אנחנו מקבלים קנאה והסתה. הם לא מבינים שבהתעלמות שלהם מהכדורגל, הם פוגעים בצורה ישירה במחלקת הנוער ובילדים של נשר. עד שהם שיבינו מה שהם עשו יהיה מאוחר או שיצטרכו להוציא מיליונים כדי להחזיר את נשר לרמות הגבוהות. כדאי שיבררו אצל הערים השכנות שלנו כמה מיליונים מוציאים במשך שנים ולא מצליחים להגיע למה שהגענו בזמן קצר, בהרבה פחות השקעה”.
פרץ ציין כי כבר בתחילת העונה הוא ושותפו אמיל יוסיפוב הבינו שתקציב לא יהיה. “כך התנהלנו ועבדנו, כך בנינו את הקבוצה ב-0 תקציב עירייה. עובדה שאף אחד מהעירייה, במשך כל החודשים האלה עד עתה, אפילו שראו את המצב שלנו, לא דאג להרגיע אותנו שכן יהיה תקציב ב-2018 ושכן נבנה קבוצה טובה. זה אומר שחיזקו את מה שחשבנו. ולכן, בנינו קבוצה בתקציב מינימום עם כספי הטוטו והטלויזיה, עם ספונסרים וכסף שהבאנו מהבית. וכידוע, עם זה קשה להתמודד בליגה הזאת. הירידה הזו לליגה א’ תהיה אות קין על מצחם של חברי העירייה, שגרמו בצורה ישירה לירידת הקבוצה”, אמר פרץ.
לגבי השחרור המאסיבי של השחקנים, הוסיף פרץ: “שחררנו מספר שחקנים לא דווקא כמכירת חיסול. השחקנים ששוחררו היו יקרים וגם אכזבו מקצועית”.
פרץ ציין כי מחודש יולי קבוצתו מועמדת מספר 1 לירידה: “אנחנו אנשים ריאליים ומאוד אחראים, בגלל זה יש שם טוב לעירוני נשר על מוסר תשלומים מצוין ותנאים טובים. אנו רוצים להישאר עם השם הזה, גם עם נרד ליגה”.
ובמחלקת הנוער: הנוער של עירוני נשר יצאו למשחק חוץ נגד בית”ר טוברוק. השתיים נפרדו לאחר 90 דקות של מאבק בתוצאת תיקו 0-0.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>