21.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

פגרה זה רע?

הפועל חיפה שנוצחה בנתניה לראשונה העונה, יצאה מהמשחק הזה מתוסכלת, בעיקר בגלל טעויות שיפוט. האדומים חייבים להבין שבסופו של דבר זה מתקזז, כך שכדאי להם לנצל את הפגרה כדי לאגור כוחות ולחזור עם אנרגיות חיוביות, כי מכבי תל אביב לא תעשה להם הנחות

מאת: אלי לונטל , 8 בנובמבר 2017

אלי לונטל צילום: ארכיון "כוכב"

הפגרה הגיעה בזמן עבור הפועל חיפה. מי שעוקב אחרי הקבוצה, בוודאי שם לב שבשני המשחקים האחרונים ניכרת עייפות מנטאלית אצל השחקנים. הקצב ירד, אין אנרגיות, השחקנים ככל הנראה לא עומדים בעומס, במיוחד לאור העובדה שהמאמן ניר קלינגר מעדיף להשתמש רק ב-13 שחקנים ברוטציה, כאשר שאר השחקנים לא רואים דשא, אולי דקות בודדות.

מעוז ההגנה. גבריאל תמאש צילום: ארכיון "כוכב"

אין לי ספק שהמנוחה ממשחקים רשמיים בשלושת השבועות הקרובים תעשה טוב לאדומים, שיצאו השבוע לחופשת סוף שבוע, כדי למלא את המצברים.
בשבוע שעבר כבר כתבתי שההפסד הראשון מתדפק על הדלת, ואני לא מתפלא שכך קרה. צריך לומר את האמת: מכבי נתניה קבוצה נהדרת ותוססת, שמשחקת כדורגל יצירתי, אטרקטיבי והתקפי, להנאת הקהל. אמנם היו טעויות שיפוט קשות, אך הקבוצה הטובה ביותר על כר הדשא ניצחה בצדק.
למרות כל האמור לעיל, עד לשריקת השופט לכדור עונשין המפוקפק מ-11 מטרים, הנתנייתים לא הגיעו למצבים מסוכנים ולשטקוס לא היתה כלל עבודה. למעשה, תוכנית המשחק של קלינגר עבדה היטב, חניכיו חיכו מאחור ונתנו את השטח למקומיים ששלטו בקצב המשחק, שלא הצליחו לתרגם את זה להתקפות מסוכנות ואיומים על השער.
לאחר שהאדומים נקלעו לפיגור הם יצאו קדימה בניסיון לסכן את השער, אך נשארו חשופים מאחור, מה שבסופו של דבר היה בעוכריהם. בנס התוצאה לא היתה גבוהה יותר, במיוחד לאור העובדה שהפועל חיפה שיחקה עם עשרה שחקנים, לאחר שעדן בן בסט הורחק בהחלטת שיפוט גרועה ולא מוצדקת.
לדעתי, החלק האחורי של הקבוצה היה סביר, למרות שהשער השני נכבש מסגירות לא טובות בהגנה, במיוחד של שני המגינים. דווקא מרכז השדה היה פחות טוב, כאשר הקשרים היצירתיים לא הגיעו כלל למשחק, במיוחד מקסים פלקושצ’נקו ורוסלן ברסקי. כמו כן, ראדו גינסארי שמתופקד באגף שמאל, שאינו מצליח לספק מספרים, למרות שהוא משקיע המון.
מי שנפגע מחוסר היכולת של האדומים לצאת להתקפות מעבר מתוכננות, שאפיינו את הקבוצה עד למשחק זה, היה אלון תורג’מן שנותר בודד בחוד. גם לחנן ממן יש ירידה ביכולת ועדן בן בסט לא נכנס טוב למשחק.
אבל מה שלי הפריע במשחק זה, שחניכיו של קלינגר לא הצליחו ליישם את האג’נדה שלהם עד כה העונה. משמע, יתרון מספרי בהגנה ויתרון מספרי בהתקפה. על חוסר אנרגיה כבר כתבתי?
רבות דובר לאחר המשחק על טעויות השיפוט, שבהחלט הותירו טעם לא טוב מהמשחק הזה. אני מבין ללבם של השחקנים, של הצוות המקצועי, של הנשיא יואב כץ. המלצתי אליכם: תתעסקו פחות בתיאוריה מה היה קורה אם וכאשר, תנתחו את היכולת של הקבוצה בכדי להבין מה לא עבד ומה צריך לתקן. נשארו עוד הרבה משחקים עד סוף הליגה וטעויות שיפוט מתקזזות בסופו של דבר. לכן, צריך לחזור לפוקוס, על מנת להחדיר בשחקנים את האמונה שמה שהיה עד כה הוא מה שיהיה עד סוף העונה, ואני מתכוון לסגנון המשחק, לשיטה, לדרך בה הלכתם עד כה, שהוכחה כי היא מתאימה כמו כפפה ליד של הפועל חיפה.
אל תשכחו שגם הקהל אתכם העונה ואתם חייבים לשמור על המומנטום. אני לא זוכר מתי ליוו את הקבוצה למעלה מ-2500 צופים למשחק חוץ. שמעתי שגם חלקם נותרו מחוץ לאצטדיון וזה אומר הכל לגבי המשך העונה. יכולת טובה, נחישות ורצון, לצד תוצאות טובות, והשמים הם הגבול.
ועכשיו, אחרי שהסתיימו להם עשרה מחזורים, אפשר לסכם את השליש הראשון, שמבחינת הפועל חיפה היה מצוין. בל נשכח שחניכיו של קלינגר מוליכים את ליגת העל. לקבוצה יש אחוזי הצלחה גבוהים, היא הוכיחה שמקומה בפסגת הטבלה מוצדק. אז אחרי שהקוף ירד מהגב של הקבוצה לאחר ההפסד הראשון העונה, נשאלת השאלה: איך זה ישפיע החל מהמחזור הבא, כאשר לאדומים מצפה משחק קשה מאוד מול הטוענת לכתר, מכבי תל אביב?
לתפיסתי, האדומים חייבים להבין שזה משחק קשה מאוד עבור שתי הקבוצות, כי הפועל חיפה זו קבוצת צמרת לכל דבר, ואם היא רוצה להישאר שם עד הסוף, אז הצהובים חייבים להרגיש את זה בכל דקה במשחק.

ציונים זה הכל:

ארנסטס שטקוס 6 לא אשם בשערים
דור מלול 5 פחות מרמתו הרגילה
ניסו קפילוטו 6 עשה עבודה טובה
גבריאל תמאש 6 יציב בהגנה
שמואל שיימן 5 לא תקף באגף
רסמוס סוייסטד 6 שומר על יציבות
רוסלן ברסקי 5 רץ ללא תכלית
מקסים פלקושצ’נקו 5 משחק חלש
ראדו גינסארי 5 לא מביא מספרים
חנן ממן 5 משחק שירצה לשכוח
אלון תורג’מן 5 לא בא לידי ביטוי
——–על ספסל המחליפים——–
עדן בן בסט הורחק
———————————
מאמן: ניר קלינגר 6 עשה מה שצריך

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>