20.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

פרשנו כך: לאחר שהגשימו את חלום העליה לליגה הלאומית, היור”ם אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ פרשו

אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ שותפו במשחק הניצחון 1:2 בחוץ, נגד הפועל בית שאן. “ זה היה מאוד מרגש, כי אנחנו פורשים סופית”, אמרו שני היו”רים, שהתפנו להכין את העונה הבאה. יפתח דריי כבש צמד שערים

מאת: בוריס שולקין , 4 במאי 2016

לאחר שהבטיחו את אליפות ליגה א’ צפון ועליה לליגה הלאומית, יצאה עירוני נשר למשחק חוץ מול הפועל בית שאן, במסגרת מחזור הנעילה. המשחק הסתיים בניצחון האלופה 2:1 מצמד שערים שכבש יפתח דרי.
פרט פיקנטי במשחק זה היה, כאשר במהלך המחצית השנייה עלו שני היו”רים של הקבוצה, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ על כר הדשא, בהופעת פרישה ממשחק פעיל.
למשחק שהיה לפרוטוקול בלבד, מאחר ובית שאן לא הצליחה להשתלב בפליאוף העלייה, הגיעו למשחק כ– 300 צופים. טרם המשחק התנהל טקס הוקרה מיוחד של מנהלי הקבוצה המארחת, שאיחלו ברכות הצלחה לעירוני נשר בליגה הלאומית, ולעומר בוארון, ששיחק בשורות בית שאן בעונה הקודמת.

יפתח דריי כבש צמד צילום: באדיבות אתר גולר 1

המאמן אלדד שביט עלה שוב עם הרכב של שחקנים צעירים, שלא קיבלו דקות במהלך העונה. בנוסף, מי שענד את סרט הקפטן, היה ערן סספורטס, במקומו של יוני אוחיון, לאחר שנעדר בעקבות הולדת שני ילדיו בשבוע שעבר.
חניכיו של שביט פתחו את המשחק בשליטה שבאה לידי ביטוי בהבקעת שער, לאחר שהמגן אופק להב שלח כדור מדויק ליפתח דריי, שקבע 1:0. בדקה ה- 38’ נשר עלתה ל-0:2, לאחר שעידן דוד מצא את יפתח דריי חופשי, והאחרון הכניע את דור לוי והשלים צמד פרטי.
בדקה ה-59’ הגיע הרגע המרגש של המשחק, כאשר שני היו”רים, אמיל יוסיפוב ושלומי פרץ, עלו אל כר הדשא להשתתפות אחרונה במשחק פעיל. בתוספת הזמן נשרק כדור עונשין מ-11 מטרים לזכות הקבוצה הביתית, לאחר עבירה ברחבה. אל הבעיטה ניגש שלומי מראד, שהכניע את קאופמן וצימק ל-2:1.
יפתח דרי, כובש צמד השערים, אמר בסיום לספורט “כוכב” כי: “זו הרגשה אדירה לשתף פעולה עם חברי הצעירים בקבוצה, אנחנו מאוד מאוחדים וחברים טובים. אין הרגשה עילאית מלכבוש צמד, ככה צריך לסיים עונה ואני מאושר שעשיתי את זה”.
המאמן אלדד שביט: “ היה חשוב לנו לסיים בטעם טוב. השגנו ארבעה ניצחונות רצופים וזה קישט את העונה, שגם כך נחשבת לסיפור הצלחה. במשחקים האחרונים שולבו שחקנים שלא זכו לקרדיט ודקות משחק מרובות, וזה היה לי חשוב מאוד לתת להם את הבמה, כדי שכולם יהיו חלק בלתי נפרד מהעונה הזאת. כמו במחזור הקודם, הקבוצה עשתה עבודה טובה והשיגה ניצחון, אפילו בהתמודדות שלא קבעה דבר לשתי הקבוצות. ניצחון הוא ניצחון וכספורטאים אנו תמיד שואפים לצאת כשידנו על העליונה”.

שלומי פרץ ואמיל יוסיפוב צילום: סיזאר ראשד באדיבות אתר גולר 1

יו”ר הקבוצה, שלומי פרץ: “הסתיימה לה העונה הקשה עם הרבה רגעים של מתח, של התרגשות, של שמחה. אפשר לסכם במשפט אחד – עונה גדולה, עונה שעמדנו במטרות שלנו. האמת שבתחילת העונה חשבנו שיהיה יותר צמוד עד הסוף. אמנם לקראת סוף העונה הכנסנו את עצמנו למתח מיותר, אך סיימנו את העונה בטעם מתוק של ניצחון. מה שמעודד יותר, שראינו כמה שחקנים צעירים אצלנו שעלו בהרכב”.
על ההערכות לעונה הבאה, אמר פרץ: “מה שבטוח, חופש לא יהיה לי ולאמיל, כי הזמן קצר והעבודה מרובה. אנחנו נתחיל את ההכנות לעונה הבאה על מנת להעמיד קבוצה טובה, שתתבסס בליגה הלאומית. נקווה שגם בנושא העבודות במגרש יעבירו הילוך, כדי שנוכל לפתוח את העונה בנשר”.
אמיל יוסיפוב, התייחס למשחק הפרישה, ואמר: “היה מרגש לחזור לשחק. לא היה קל, אנחנו לא בכושר משחק או כושר גופני מספיק, אך נתנו מה שאנחנו יכולים והיינו שותפים לניצחון. למרות שפרשנו מזמן, בכל שנה דאגנו לחדש כרטיס שחקן והודענו למאמן שכחלק מההסכם, שאם נבטיח את העלייה, אז במחזור האחרון נשחק. אין מאמן שלא הסכים לזה, העיקר לעלות. עשינו את זה גם לפני שנתיים עם ברוך סער, כשעלינו מליגה ב’ ושיחקנו נגד רמות מנשה, אבל היום זה היה מאוד מרגש, כי אנחנו פורשים סופית. עשינו היסטוריה והגשמנו חלום כשהקמנו את הקבוצה, לעלות לליגה של הגדולות. אפילו הקהל של בית שאן כיבד אותנו ועודד אותנו. הם שרו לנו ואמרו שהם רוצים שנבוא לנהל את בית שאן. זה מאוד מרגש, שאפילו בקבוצות אחרות רואים את העבודה שאנחנו עושים”.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>