28.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

פתחו ברגל ימין

מכבי חיפה יצאה לדרך מול 30,000 צופים שראו קבוצה לוחמת, שחקנים שרצים ונלחמים. אמנם המחצית הראשונה הייתה חלשה, אך חניכיו של המאמן ההולנדי סגרו טוב את רחבת ה-16 ולא אפשרו לאדומים מתל אביב להגיע לכלל מצבי כיבוש. המחצית השנייה הייתה אופרה אחרת, בניצוחם של גרי קגלמאכר ופיראס מוגרבי המצוינים, שהובילו את הירוקים לניצחון צודק. מאמן מכבי חיפה, רנה מולנסטיין: “אני פה רק שבוע, אבל זה טוב לפתוח כך את העונה, עם ניצחון במשחק גדול”

מאת: זליג אהרונוביץ , 23 באוגוסט 2016

עידן רנה מולנסטיין בירוק יצא לדרך באצטדיון “סמי עופר”. 30,000 צופים נלהבים שהיו צמאים לכדורגל, לאחר שלעסו וטחנו אולימפיאדה בשלושת השבועות האחרונים, חיכו רק לשריקת הפתיחה.
הירוקים שעברו קיץ סוער עלו על כר הדשא במטרה ברורה, לשכוח מהביזיון של מוקדמות הליגה האירופית, במטרה לחזור לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי.

שער ניצחון. גליינור פלט צילום: ראובן כהן

המאמן ההולנדי הפתיע כאשר לא כלל בסגל למשחק את גילי ורמוט. כמו כן, בסיפסולו של הקשר הצעיר נטע לביא, שהפתיע את כולם והציב לא מעט סימני שאלה לגבי עתידו העונה, במיוחד לאור העובדה כי שלושה קשרים חדשים: קגלמאכר, ואצק וקהת, מאיישים עמדה זו והם אלה שאמורים להוות את הכח המניע של הקבוצה. מולנסטיין ביצע גם שינויים בעמדת המגנים: אבו עביד (חלש מאוד) במקום אייל משומר ויונתן לוי (לא רע) במקום סאן מנחם.
אין ספק כי מדובר בשני מגינים צעירים, שהחלו את דרכם כבלמים, אך די צפוי כי כבר בקרוב הם יחזרו לספסל ויאיישו את הסגל המלא.

רנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

ייאמר מייד, מכבי חיפה הציגה יכול חלשה במחצית הראשונה. הקבוצה הייתה חסרת תשוקה לזכות בכדור וויתרה על משחק הלחץ, כמו כן, המעבר מהגנה להתקפה התבסס בעיקר על כדורים ארוכים.
המאמן ההולנדי הסביר במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, כי יש הבדל בין שיטת משחק לאסטרטגיה. ולכן, בתחילת המשחק הוא העדיף ששחקניו ישחקו על כדורים ארוכים (אסטרטגיה) בכדי להעביר את כובד המשחק לשטח של הפועל תל אביב.

ניצל שטחים. פיראס מוגרבי צילום: ראובן כהן

מולנסטיין אמר אחרי הניצחון: “אני פה רק שבוע, אבל זה טוב לפתוח כך את העונה, עם ניצחון במשחק גדול. בחצי הראשון לא היינו מאורגנים אבל במחצית השנייה השתפרנו וכבשנו. היו לנו מספר נוסף של הזדמנויות לכבוש ולהרוג את המשחק מוקדם יותר. במחצית השנייה ראיתי את מכבי חיפה שאני רוצה לראות, בשאיפה להשתפר בעתיד, כי כפי שכבר ציינתי זאת רק ההתחלה”.

הצגה ביציעים. אוהדי מכבי חיפה בפעולה צילום: ראובן כהן

על האווירה והאוהדים בסמי עופר, אמר מולנסטיין: “זה מדהים. ראיתי הרבה קהלים בעולם והיה לי העונג ליהנות מהקהל באולד טראפורד, אבל היום היה פה משהו מיוחד, אמרתי לשחקנים שיש להם את הקהל הכי טוב בארץ”.

צילום: ארכיון "כוכב"

“שתי מחציות שונות היו אתמול בסמי עופר. בראשונה ראינו שליטה אבסולוטית של האדומים מתל אביב, אך הם לא הגיעו לכלל סכנה על שער מכבי חיפה. אבל יש לציין, שלמרות החולשה של הירוקים, הם נלחמו ולא הפסיקו לרוץ, וזה מה שהוריד את חיפה בתוצאה מאופסת למחצית. במחצית השנייה הדברים נראו אחרת, מכיוון שהקבוצה ניסתה להניע את הכדור מרגל לרגל בראשותו של קגלמאכר שהיה מצוין, ואצק התחיל להיכנס לעניינים וגם רועי קהת תרם את שלו, כל עוד כוחו היה לו. ברגע שהאדומים הפקירו את משחק ההגנה הקבוצתי, מוגרבי נכנס טוב יותר למשחק וקיבל שטחים נרחבים להתקפות מתפרצות קטלניות, שרק בנס התוצאה נשארה רק 1:0 בסיום”.

מצטיין במשחק. גרי קגלמאכר צילום: ראובן כהן

ציונים

לויטה: 6 אף טעות.
אבו עביד: 5 כמעט ולא תומך בהתקפה ותהמוני בהגנה.
קינן: 6 יציב ובאנקר.
וליינטה: 7 משחק נהדר שלו ושמירה מצויינת על ארון שיינפלד.
לוי: 6 הופעת בכורה מוצלחת בליגת העל.
קגלמאכר: 8 שחקן גדול ואישיות.
ואצק: 6 עבר את המבחן בהצלחה.
קהת: 6 עוד יהיה גדול העונה.
מוגרבי: 7 תנו לו את השטח והמרחב, שם הוא בא לידי ביטוי. אחראי ישיר לניצחון.
רקוביצה: 5 חלש מאוד.
פלט: 6 שער ניצחון חשוב, לא נשארו לי מילים.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>