20.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורסל

פתחו עצומה: משפחתו של הכדורסלן עידו סגל מבקשים מהציבור לחתום

כדי שבנם ישוחרר ויוכל להתקדם לרמות הגבוהות. מועדון הכדורסל “מרנין” טבעון מסרב לשחרר אותו. ההנהלה: “לא הועברה פניה מאגודת גלבוע/המעיינות בנושא השחקן”

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 4 ביולי 2017

משפחתו של הכדורסלן עידו סגל, כוכב קבוצת הנערים של “מרנין” טבעון, מבקשת את סיוע הציבור כדי שיחתום על עצומה בעניין שחרורו לאלתר המועדון.

עידו סגל צילום: מאיה לוגשי

לעיתון “כוכב” נודע, כי העצומה נפתחה השבוע לטובת שחרורו לחופשי של עידו והעברתו למועדון “גלבוע מעיינות”. כמו כן, למתן פתרון קבוע לכל ילד, ילדה, נער ונערה, שעשויים להיתקל בבעיה דומה בעתיד, ומבלי שיצטרכו לפנות לבית משפט, כדי שיתאפשר להם לשחק כדורסל באופן חופשי, במקום בו הם רוצים. על מנת לחתום על העצומה יש להיכנס לקישור: https://www.atzuma.co.il/idokadursal ולחתום, כדי שהכדורסלן הצעיר, יליד יולי 2001, שהחל את דרכו ב”מרנין” טבעון מגיל 6 ומשחק בו כבר כ- 10 שנים, יוכל להשתחרר מהכבלים של המועדון.
לספורט “כוכב” נודע, כי מדובר בשחקן מוכשר מאוד, שקבוצות רבות לוטשות אליו עיניים, לאחר שזיהו את הפוטנציאל שלו להתקדם בענף. ראוי לציין כי, עידו שייך לסגל הרחב של נבחרת הקדטים של ישראל, עד גיל 16.
יצוין כי, סגל שיחק בעונה האחרונה בשתי מסגרות של מועדון הכדורסל “מרנין טבעון”: בקבוצת נערים א’ לאומית ובקבוצת הנוער, אשר ירדה לליגה הלאומית. סגל מעוניין להמשיך להתקדם ולהתפתח, כדי לממש באופן מיטבי את הפוטנציאל הטמון בו. ולכן, הדרך בה בחר לעשות זאת, היא לעבור למסגרת מקצוענית, הכוללת מעטפת מקצועית מלאה. לדברי משפחתו, מסגרת כזו לא קיימת ב”מרנין” טבעון, והם מבקשים שבנם יתאמן וישחק ברמה הגבוהה ביותר בישראל כיום.
הוריו של עידו סיפרו השבוע, כי המהלך כולל מעבר מגורים ומעבר בית ספר. “עידו מוכן להקריב הרבה לטובת ההתפתחות שלו במקצוע הכדורסל”, סיפרה אמו קמליה, שציינה כי: “העברנו להנהלת ‘מרנין’ טבעון בקשה לשחרור של עידו והעברתו למועדון הכדורסל ‘גלבוע מעיינות’. כעבור זמן מה התקבלה תשובה שלילית, לקונית, ללא כל הסבר או נימוק. אנו משערים שהסירוב נובע משיקולים שהם אך ורק לטובת האגודה”.
לאחר שהורי השחקן הבינו כי הנהלת “מרנין” ממשיכה להערים קשיים, הם פנו בכתב לשרת הספורט, מירי רגב, על מנת שתסייע להם בפפלונטר שנוצר, כדי שהילד יוכל להגשים את חלומו ולהתקדם.
גורמים בענף ציינו השבוע כי מה שברור הוא שטובתו של עידו כלל לא נלקחה ע”י הנהלת “מרנין” טבעון בחשבון, אלא גרוע מכך. לדבריהם, הנזק הצפוי לעידו, כתוצאה מאי המעבר תוך ויתור על התנאים המקצועיים, המקצועניים ורמת השחקנים והאימונים שיש במועדון גלבוע מעיינות, זו למעשה פגיעה בלתי הפיכה באפשרויות הקידום, הפיתוח ומימוש הפוטנציאל בתקופה קריטית.
מהנהלת “מרנין” נמסר בתגובה כי: “אגודת הפועל מרנין טבעון, כמי ששואפת להישגיות ומצוינות, לא תיתן יד לשאיבת כישרונות או שחקנים מהאגודה על ידי מועדונים אחרים, שחקנים בהם האגודה משקיעה החל מגיל בית ספר לכדורסל. לא נאפשר מצב בו האגודה מטפחת את שחקניה ואילו אגודות אחרות יבואו, יקטפו וייהנו מפירות ההשקעה. חשוב להבהיר שריקון האגודה משחקניה המובילים לטובת אגודות אחרות, יביא לכך שלא יהיה כדורסל הישגי ברמה גבוהה בטבעון, אלא ‘אגודת חוג’. מרנין טבעון פועלת על פי חוק הספורט, שחוקק בין היתר בכדי להגן על אגודות מפני גניבת כישרונות ומאפשר לאגודות להשקיע במחלקות הצעירות. ראוי לציין, שבמקרה של השחקן עידו סגל, כלל לא הועברה פניה מאגודת גלבוע/המעיינות בנושא השחקן, כפי שנקבע על ידי תקנון איגוד הכדורסל”.
מהנהלת “מרנין” טבעון נמסר עוד כי: “אנו מפנים את כל המשאבים לטיפוח כדורסלנים צעירים, הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית, באמצעות העסקת מנהל מקצועי, מאמן כושר, יעוץ מנטאלי, פיזיותרפיסט, מתן יחידות מצוינות, אימונים אישיים ועוד. אנו משמרים אגודת ספורט, מטפחים ספורטאים ומעצימים קהילה”.
יודגש כי, עם סיום לימודיהם בכיתה י”ב, השחקנים רשאים לעזוב את האגודה מבלי לשלם תמורה (“כרטיס ביד”), להבדיל מאגודות אחרות שדורשות תשלום. בנוסף לכך, מקבלים הבוגרים, אם ברצונם בכך, סיוע מהאגודה והכוונה מקצועית אל קבוצות הבוגרים המשחקות בליגות הבכירות.
“ראוי להזכיר, כי את האגודה מנהל צוות מסור של מתנדבים שעושה זאת שנים על גבי שנים מבלי לקבל כל תמורה, כשהמטרה היא קידום השחקנים והשחקניות הצעירים הפעילים באגודה, תוך הטמעת ערכים של הגינות, ספורטיביות וחברות, ויעידו על כך מאות הבוגרים אשר התחנכו באגודה”, נמסר מהנהלת “מרנין” טבעון.

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>