24.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

ציונים זה הכל

הפועל חיפה פתחה את העונה עם שאיפות להשתלבות במקום טוב באמצע הטבלה. היו גם כאלה שפנטזו על הפלייאוף העליון, אך ככל שהמחזורים חלפו הגיעו המחלוקות, המריבות, השערוריות, המתחים והכעסים, שהובילו בסופו של דבר להתפטרותו, או פיטוריו, של המאמן טל בנין, שאף החליט לתבוע לאחרונה את הנשיא יואב כץ. “שלושה מאמנים בעונה אחת ושלושה שוערים בעונה אחת, זה מתכון ברור לירידת ליגה”, אומר פרשן הכדורגל, איציק אהרונוביץ

מאת: מערכת ספורט "כוכב" , 17 במרץ 2016

צילום: ארכיון "כוכב"

ייאמר מייד, אצל האדומים אין חדש תחת השמש וכל בר דעת מבין, כי מדובר במועדון שמתנהל על פי אמות מידה של קבוצת תחתית. אין סבלנות, השחקנים לא טובים מספיק, האוהדים לא מגיעים לתמוך בקבוצה ואצטדיון סמי עופר גדול עליהם. דומה כי הדרך שלהם להתמודדות על ההישארות בליגה מדי עונה כתובה על הקיר עוד בתחילת העונה

צילום: באדיבות אתר הספורט “ONE”

דווקא החילוף בעמדת המאמן, כאשר מאיר בן מרגי החל לעמוד על הקווים, נטע תקוות שהקבוצה בדרך להשגת המטרות והיעדים של הנשיא. תחתיו הציגו חניכיו יכולת טובה והשיגו סדרת תוצאות טובות, שהובילו אותם למקום טוב באמצע, אבל כמו תמיד, ההידרדרות לא איחרה לבוא, מה שהוביל לחזרתו של בן מרגי לתפקיד העוזר, לאחר מינויו של אלי כהן למאמן הקבוצה.
יצוין כי, האדומים מציגים בחודשים האחרונים יכולת חלשה, למרות שלפרקים הם גם מציגים מהלכי כדורגל נאים, אך לרוע מזלם הם חסרים רגל מסיימת והתוצאות בהתאם, מה שדרדר את הקבוצה לירכתי הטבלה והיא ניצבת במקום ה-13 ובאמתחתה רק 25 נקודות, מה שעלול להוביל אותה לליגה הלאומית.
אין ספק שמאבקי ההישרדות של האדומים בפלייאוף התחתון, יהיו עד לשריקת הסיום, מה שידיר שעות שינה מקברניטי המועדון, שלא חלמו להגיע למצב הזה, מאחר והקבוצה עשתה העונה רכש די טוב וציפתה לסיים במקום טוב באמצע, אם לא למעלה מזה.
הנתונים מצביעים כי הפועל חיפה מציגה מאזן דל ובאמתחתה רק 5 ניצחונות, 10 תוצאות תיקו ו-11 הפסדים. יחס השערים הוא שלילי ומורה על 27:37, מה שהוביל את הקבוצה למקום בו היא נמצאת, שזה סכנה ברורה ומיידית לירידת ליגה.

הסיטואציה בה נמצאת הקבוצה מוכרת לה מהעונות החולפות ויכול להיות שעובדה זו תסייע לאדומים בסופו של דבר, במאבק העיקש מול קבוצות התחתית. נשאלת השאלה: האם המאמן אלי כהן הוא זה שיכול להוציא את העגלה מהבוץ? לא בטוח, במיוחד לאור העובדה שעד כה הוא לא מצליח לצוות הרכב איכותי והתוצאות בהתאם. “שלושה מאמנים בעונה אחת ושלושה שוערים בעונה אחת, זה מתכון ברור לירידת ליגה”, אומר פרשן הכדורגל, איציק אהרונוביץ, שמסכם את העונה הסדירה ומחלק ציונים לשחקנים ולמאמנים, מהסוף להתחלה.

01לצד הצלות גדולות, אי אפשר לסלוח לו על שערים שטותיים שספג באשמתו הישירה. ולכן, מצא את מקומו מחוץ לקבוצה.

 

02מהבודדים שאפשר להגיד מילה טובה על תפקודו, גם בהגנה וכמובן שמבחינה התקפית הוא מצוין. לא פלא שמכבי חיפה גיששה לגביו בחלון העברות.

 

03בסך הכל מציג העונה יכולת גבוהה בצד ההתקפי, אבל מבחינה הגנתית, תמיד חסר לו הגרוש ללירה.

 

04על הקרקע הוא פנטסטי, בגובה שיפר את המשחק האווירי שלו, אבל זה עדיין רחוק ממה שדורש מבלם שהוא גם קפטן הקבוצה ואמור להיות המנהיג שלה.

צילום: באדיבות אתר הספורט “ONE”

05מבלם זר, במיוחד בקבוצה כמו הפועל חיפה, הציפייה ממנו להיות ברמה יותר גבוהה מחבריו לקבוצה, למרות שבכל משחק הוא משקיע 100% מעצמו.

 

06הפוטנציאל של הפורטוגלי הוא הרבה יותר גבוה מהציון שקיבל. טכניקה, יש לו. אגרסיביות, בטעם טוב.

 

07למרות שהפגין העונה שיפור בצד הטכני, היתה לו ירידה ברמת האגרסיביות שכל כך מסמלת אותו לאורך כל הקריירה שלו.

 

08השחקן הכי יצירתי בהפועל חיפה. לא הביא את המספרים שציפו ממנו.

 

09זה ברור שהוא לא משחק בתפקיד שמתאים לו, כי הוא לא שחקן כנף שמאל שצריך לרוץ אחרי המגינים של היריבה, אלא צריך לשחק קרוב ליד שער היריב. מה שמייחד אותו זה ניצול מצבים והבקעת שערים.

 

10החלוץ הכי טוב של האדומים. למזלה הרע של הקבוצה הוא נפצע בזמן הלא מתאים. לי אין ספק, שאם הוא היה בריא, הפועל חיפה לא היתה במקום בו היא נמצאת עכשיו.

 

על ספסל המחליפים

 

11חייב להיות מרוכז בכל שלבי המשחק. השוער הצעיר צריך לעבוד במיוחד על הפלייסינג שלו בכל רגע נתון, ובכל התקפה של היריב.

צילום: באדיבות אתר הספורט “ONE”

12שחקן מאוד טקטי, חסר פוזה ואגו. חבל שלא משתמשים בו יותר כקשר.

 

13יותר מהיר מהכדור, טוב יותר כמגן מאשר שחקן כנף. ברגע שיצבור ניסיון יבואו הביטחון וגם היכולת תשתפר בהתאם.

 

14בהזדמנויות המעטות שקיבל, הוכיח כי הוא מתאים להיות בסגל הרחב של הקבוצה.

 

15ממי ששיחק בצ’מפיונ’ס ליג חייבים לצפות ליותר ושישפיע מיידית על הקבוצה. הוא משחק לרוחב ולאחור, לא מתקל ולא מחלץ כדורים. כשחקן זר שאמור לשדרג את הקבוצה, מבחינתי הוא הכישלון הכי גדול של הפועל חיפה העונה.

 

16לא סומכים עליו מספיק.

 

17כשחקן בית של המועדון, שחזר מהשאלה לאחר מספר עונות בהן שיחק בקבוצות מהליגה הלאומית, הוכיח בהזדמנויות שקיבל, שהוא ראוי להיות קנדידד ולהילחם על מקומו בהרכב.

צילום: באדיבות אתר הספורט “ONE”

18אחד הכדורגלנים היקרים של המועדון. נכנס לכושר רק בסיבוב השני של העונה הסדירה. יודע היטב את תפקידו, יש לו נתונים פיזיים מצוינים, אך לא השתמשו בו נכון, במיוחד אלי כהן.
יצוין כי, בשלהי העונה הסדירה הצטרפו לקבוצה מספר שחקנים שהיו אמורים לשדרג אותה מבחינה מקצועית. השוער מריאן אנטולוביץ’, בעל נוכחות מרשימה ומאוד כריזמטי. לדעתי, הפועל חיפה עשו עסקה טובה איתו. כמו כן, החלוץ שלומי ארבייטמן, שעד כה לא הבקיע שער וזה אומר הכל עליו, כי בשביל זה בדיוק צירפו לקבוצה. הקשרים אבו ניל והישאם כיואן מיעטו לשחק בגלל פציעות או החלטת מאמן לגביהם, כך שקשה מאוד להתייחס לתרומה שלהם העונה.

צילום: באדיבות אתר הספורט “ONE”

19מי שמתעסק בעסקנות ופוליטיזציה בכל המשתמע מכך, בסופו של דבר נכשל מקצועית. בנין חייב ללמוד לשתף את הסובבים אותו ולהיות פחות פרנואיד.

 

20בתקופתו הקצרה הקבוצה שיחקה את הכדורגל הטוב ביותר העונה. חבל שמבחינה טקטית הוא לא ניצל את התקופה הטובה לטובתו. ציפיתי שהוא יעלה את הקבוצה מדרגה מבחינה זו, וכאן הוא נכשל. לדעתי, מאיר התבשם יותר מדי מהמחמאות שקיבל, ושכח שקבוצתו יכולה בכל רגע נתון להידרדר לירכתי הטבלה.
מי שהחליף את בן מרגי בתפקיד, הוא המאמן אלי כהן. “הוא לא הכיר את הסגל מספיק טוב, לכן לא ציוות את השחקנים המתאימים להרכב הראשון ולא הביא תוצאות עד כה”, מסכם אהרונוביץ.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>