21.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

יקנעם עילית

רונן שפירא: להתיר כניסה חופשית לחיילים בסופי שבוע לבריכה העירונית

לדברי חבר המועצה, מדיניות כזו נהוגה ביישובים אחרים באזור. עיריית יקנעם: “דמגוגיה ותו לא”. יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה: “טובת החיילים עומדת לנגד עינינו”

מאת: אדי גל , 10 במאי 2016

חבר המועצה המקומית יקנעם עילית, רונן שפירא, מציע כי עיריית יקנעם תקבל החלטה עקרונית, על פיה תותר כניסת חינם לחיילים לבריכה העירונית בסופי השבוע. שפירא: “אשתקד, חיילים בני הישוב קנאו בחבריהם ליחידה הגרים בישובים אחרים, לאחר ששמעו שבערים אחרות הרשות איפשרה לחיילים להיכנס לבריכה בסופי שבוע בחינם, כאות להערכה והוקרה לפועלם”.

צילום: ארכיון "כוכב"

שפירא הוסיף עוד כי: “מאחר ועונת קיץ חדשה בפתח, הגשתי הצעה לסדר יום בישיבת המועצה של חודש אפריל, והצעתי שמועצת העיר תקבל החלטה, שהחל משנה זו, גם ביקנעם יוכלו חיילים בשירות חובה, תושבי העיר, להיכנס לבריכה העירונית בסופי שבוע של חודשי הקיץ, ללא תשלום. הסברתי לחברי המועצה, שמעבר למחיר הכניסה, יש כאן אמירה מוראלית שאומרת לחיילי החובה בישוב, שהם חשובים לנו”. לדברי שפירא, גם בהיבט הכלכלי זו בהחלט התחשבות בחיילים: “לחייל שמרוויח בחודש 500-600 שקל, גם תשלום מוזל של עשרה שקלים לפעם, במכפלות של מספר הכניסות לחודש, יוצר עלות באחוזים גבוהים, לעומת השכר שהוא מקבל. ולכן, ראוי שנאפשר להם כניסה בחינם, בסופי שבוע. נתתי דוגמה מהעיר השכנה שלנו נשר. שם העירייה קיבלה אשתקד החלטה והגיעה להסדר עם הקאנטרי קלאב “ספייס”, שהוא מוסד פרטי, לאפשר לחיילי העיר להיכנס לקאנטרי בסופי שבוע בחינם. אם כך פני השברים, בוודאי שעיריית יקנעם המעסיקה היא ועל חשבונה את מנהל הבריכה, וחלק מהוצאות הבריכה העירונית, ראוי שתקבל החלטה כזו”.
לדברי שפירא, ראש העיר ביקש לא לדון בנושא במועצת העיר ולהעביר את הדיון להנהלת המתנ”ס. ולכן, הגשתי את הבקשה להנהלת המתנ”ס ואני מחכה לתשובתם. אני מקווה שראש העיר והמשנה לראש העיר (שהיא יו”ר הנהלת המתנ”ס) ביקשו להעביר את הדיון רק מטעמים טכניים, ולא בשל הרצון להוריד את הבקשה מסדר היום העירוני, ושנראה כבר בקיץ זה בשורה לחיילי הישוב. אם חיילי הישוב חשובים לנו, צריך להראות זאת במעשים ולא רק בהצהרות”.

רונן שפירא צילום: ארכיון "כוכב"

מעיריית יקנעם נמסר בתגובה כי: “אנחנו לא זקוקים לרונן שפירא, על מנת לדאוג לחיילי היישוב. מאחר ששפירא שוב לא מדייק בפרטים, אנו נציין את העובדות ונאמר שהעירייה העבירה למתנ”ס שמשמש כזרוע הביצועית שלה, את בריכת השחייה היישובית, ונקבע שהכניסה תהיה בעלות סמלית של 10 שקלים בלבד, דבר שהחיילים קיבלו בהבנה ובסיפוק. אגב, כדאי לשאול את שפירא כמה הוא גבה עבור כניסה לבריכה? כשהיה בעבר מנהל המתנ”ס. כמו כן, מדוע הוא לא העלה כבר אז מול הנהלת המתנ”ס את נושא הורדת מחיר הכניסה לחיילים? כל אלו מוכיחים שטענתו של שפירא היא דמגוגיה ותו לא”.

לאה פדידה, יו"ר הנהלת המתנ"ס צילום: ארכיון "כוכב"

לאה פדידה, יו”ר רשת מרכזים קהילתיים יקנעם והמשנה לראש העיר, אמרה: “מתנ”ס יקנעם מוקיר ואוהב את חיילי צה”ל, העושים לילות כימים במסירות לשמירה על ביטחוננו. יעידו על כך אינספור פעילויות והטבות שביצע המתנ”ס למען חיילי צה”ל לאורך כל שנות פעילותו. כחלק ממדיניות זו, אנו מאפשרים לאנשי כוחות הביטחון ובני ובנות שירות לאומי להיכנס לבריכה העירונית בעלות של 10 שקלים בכל ימות השבוע, כולל בסופי שבוע, להנאתם ולרווחתם. אדגיש כי שפירא פנה בנושא הנדון למתנ”ס, בשבוע שעבר, והנהלת המתנ”ס תשמח לדון בנושא בישיבתה הבאה, שתתקיים בעוד כשבועיים. כמי שהיה בעברו מנכ”ל המתנ”ס, ומכיר את דרכי פעילותו, היה מצופה משפירא לפנות ראשית כל למתנ”ס ולשטוח את טענותיו, במקום לרוץ לעיתונות, בניסיון נואש לייצר כותרות חסרות שחר. אנו ממליצים לשפירא להתאזר מעט בסבלנות, ואנו נשקול את העניין, כשטובת החיילים עומדת לנגד עינינו”.

עוד כתבות בתחום יקנעם עילית

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>