26.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

שבר שיאים: אלפים השתתפו בפסטיבל “גשרים בנחל” של מוא”ז עמק חפר

לצד יצירות מקומיות, להקת “אתניקס” נתנה בראש וגלי עטרי הופיעה בקבלת שבת. ראש המועצה, רני אידן, הודה לכל המעורבים באירוע, שהתקיים בסיוע מפעל הפיס

מאת: זליג אהרונוביץ , 30 באוגוסט 2017

למועצה אזורית עמק חפר, מארגנת פסטיבל גשרים בנחל, יש למעלה מ- 14 אלף סיבות להיות מרוצה. האלפים הרבים שהגיעו בהמוניהם במשך ארבעה ימים לפארק איטליה, על גדות נחל אלכסנדר, השתתפו בשפע האירועים, נהנו ממגוון מופעים והתרחשויות איכותיים לכל הגילים, באווירה שקטה ובטוחה, ובסדר וארגון למופת.
הפסטיבל יצא לדרך בערב מרגש במיוחד, במהלכו נהנו אלפי הבאים מהופעתה של גלי עטרי בלהיטיה הגדולים, והרכבים מוסיקליים ממשמר השרון, מעברות והעוגן, בתוכם ילדות וילדים, במיטב הקלסיקה של שייקה פייקוב.

צילום: ארכיון "כוכב"

קדם לכך, אירוע הוקרה למתנדבי עמק חפר, בו התקיימה הרצאתו המרתקת של אורן נהרי, מבכירי העיתונאים בערוץ הראשון, במועדון קיבוץ מעברות, בכותרת “אז מה היה לנו כאן? ישראל בת 70”. ערב זה עמד בסימן הוקרה למתנדבי עמק חפר, נשאו דברים: ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שהעלה על נס את פעילות המתנדבים ותרומתם האין סופית לקהילת עמק חפר ונציגת המתנדבים, דבורה חילי. הנחה את הערב, סגן ראש המועצה, אלדד שלם, יו”ר הנהלת הפסטיבל. היום השני של הפסטיבל הוקדש למשפחות ולנוער” ילדות וילדים, מלווים ע”י הורים, סבים וסבתות, גדשו בשעות אחר הצהריים את מדשאות פארק נחל אלכסנדר והשתתפו בהפנינג משפחתי ירוק, בו הופיעו אודי ואביעד, ‘הקלמרים’, ‘טררם’, במופע ‘סטא-גא-דיש’, מופע בלוני צורות, מתחם ג’ימבורי וסדנאות פעילות, ובהם” ׳עמק ירוק׳ – סדנאות ירוקות ופעילות חווייתית בנושא בטיחות בדרכים.
במקביל, התקיים רב שיח על מקומן של הנשים לפעול למען סיום הסכסוך עם הפלסטינים, בהנחיית אודי סגל, פרשן מדיני בערוץ 2.
ערב היום השני הוקדש לבני הנוער, שנפתח על ידי הרכבי נוער ממקורוק 17. שיא הערב היה המופע של חביבי הנוער, נצ’י נצ’ ודי. ג’יי אנדרקאבר, שהלהיבו את הבאים. עוד התקיים: סיור לילי לאורך קטע נחל אלכסנדר המשוקם, מלווה בהסברים וסיפורים על הנחל.
אלפי הבאים לערב השלישי של הפסטיבל עמדו על רגליהם, שרו, רקדו, מחאו כפיים והתרגשו מלהקת אתניקס, עם הסולן זאב נחמה, במופע ‘המסיבה של אתניקס’. וזאת, לאחר שהתרגשו ממופע הכליזמרים של אמן הקלרינט, חנן בר סלע וכליזמרים.
הפסטיבל הסתיים ביום שישי, באירוע קבלת שבת המסורתי על גדות נחל אלכסנדר, עם קורין אלאל. במהלך ימי הפסטיבל, תחת הכותרת “מרחב קהילה יוצרת מקום”, הפך פארק הנחל למקום של מפגש פעיל של הקהל עם היצירה התרבותית והקהילתית המקומית.
בשעות בין הערביים, שלפני המופעים הגדולים, נפתחו לאורך שביל הנחל המרכזי בשדרת הפסטיבל מרחב פעיל של עשייה אמנותית וחברתית, אותה הובילו אמנים החיים ויוצרים באזור, ותושבים המפעילים מיזמים תרבותיים – קהילתיים לאורך כל השנה. בין המיזמים: ‘יוצרים גשר’, ‘שתילים של זית’, ‘חורשת התקוות והמשאלות’ ג’אז, מחול וריקודי רחוב.
לאורך כל ימי הפסטיבל נהנו הבאים מ׳גשרלריה׳ – תערוכת חוצות קבוצתית שהציגה את תערוכה מרכזית ‘בין חזון, צמיחה והתפתחות מנקודות מבט שונות’ בגשר המיתרים וסביבתו, ו’רכוש נטוש’ בין חזון – לעזובה, וחלופת התחדשות. אוצרת התערוכה, דליה בר-אמוץ.
ראש המועצה, רני אידן, וסגנו אלדד שלם, העלו על נס את תפקודו המופתי של צוות המרכז הקהילתי, ובראשם יעל פלד, ועובדי המועצה למחלקותיהם, שהשקיעו את כל כולם למען הצלחתו של הפסטיבל, ואת כוחות הביטחון שהעניקו שקט ושלווה לבאי הפסטיבל.
ראוי לציין כי, הפסטיבל התקיים בסיוע מפעל הפיס, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, המועצה הדתית עמק חפר, בשיתוף קיבוץ מעברות.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>