22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

שחור זה הירוק הישן

מכבי חיפה סיימה בתיקו 0:0 את משחקה מול מכבי תל אביב והוסיפה למאזנה נקודת ליגה, אבל מה עם היכולת? את זה כנראה גם המאמן גיא לוזון לא יכול להסביר, כי בסעיף עובדות הוא כישלון אחד גדול. עד מתי ימשיכו אוהדי הקבוצה לסבול

מאת: איציק אהרונוביץ , 27 בספטמבר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

מכבי חיפה יצאה מהמפגש מול מכבי תל אביב חבולה מכל הכיוונים. ראשית, היא איבדה את הקשר שלומי אזולאי, שבדקה החמישית נפצע וייעדר מהמגרשים כמה חודשים. שנית, היא ביזתה את קהל האוהדים שלה, הן באצטדיון בנתניה והן על המסך הקטן.
מבחינתי, זה היה אחד הערבים השחורים של המועדון, ביזיון שאני לא זוכר כמותו. המאמן גיא לוזון הרוויח ביושר את הכאוס ברשתות החברתיות, צריך לומר את האמת: אתה לא מתאים למכבי חיפה וטוב תעשה אם תבקש מהנשיא יעקב שחר לסיים את דרכך בכפר גלים.
מבחינה מקצועית, שוב ראינו כלום ושום דבר. קבוצה אנמית על סף הפתטית, שיקולים הזויים בבחירת הסגל למשחק, והשיא: אי הכללתו של גילי ורמוט ב-18, נשגב מבינתי.

ניהול משחק גרוע. גיא לוזון צילום: ראובן כהן

רצה הגורל שדווקא בדקות הפתיחה הירוקים איבדו את אזולאי, אבל לא היה לו מחליף ראוי. נטע לביא שנכנס נראה על המגרש כסהרורי, מה שהחליש עוד יותר את מרכז השדה של הירוקים.
דומה כי לוזון הגיע לא מוכן למשחק, כאילו הקבוצה שלו הולכת להיפגש שוב עם רעננה. היכולת של חניכיו לשחק בשיטת המשחק של 4-3-3 מול מכבי תל אביב היתה כתובה על הקיר. היה ברור שג’ורדי קרוייף יידע לנצל את נקודות התורפה במשחק ההגנה של מכבי חיפה, וזה מה שקרה בפועל.
בתוכנית “פליימייקר” אותה אני משדר בלייב פייסבוק, אמרתי טרם המשחק שהירוקים יוכלו להפתיע את הצהובים רק אם יעלו לשחק בשיטה של 3-5-2, עם שני סילונים על הקווים, בדמותם של ארנסט מאבוקה (ימין) וניקיטה רוקאביצה (שמאל), שתפקידם לשחק לאורך הקו ויכלו בהתקפות מעבר מהירות להביך את ההגנה האיטית של תל אביב.
אבל לוזון הרי יודע הכל, הוא מבין גדול, אז מה הפלא שהוא הוביל את חניכיו למשחק נפל, שלמרות היתרון המספרי (טל בן חיים הורחק) שהיה לקבוצתו ברוב שלבי המשחק, זה נראה היה שמכבי תל אביב משחקת עם שחקן עודף על החיפאים, שרק בנס לא ירדו מובסים מהמגרש.
למעשה, הצהובים יכלו להוביל כבר 0:3 במחצית, אלמלא שני כדורים שפגשו את קורת השער הימנית של עומרי גלזר (טוב מאוד) והצלות נוספות שלו, לצד החטאה שלומיאלית של קריסטיינסן.

ועל תוכנית מגירה הוא שמע? ברור שלא, אחרת איך ניתן להסביר שלא היה ללוזון מענה למשחק מול 10 שחקנים, איך הוא ויתר על שחקן כמו ורמוט ובכך הפקיר את הקבוצה ללא שחקן יצירתי במקום אזולאי. וגם, כל הקטע ההזוי עם אי הוודאות לגבי הכללתו של דקל קינן בסגל בגלל חשש לפציעה. מה היה כל כך חשוב לו להושיב על הספסל ארבעה שחקני הגנה? את התשובות ראינו על כר הדשא.
חשוב לציין כי מכבי חיפה לא סיכנה כלל את השער, שיחקה לרוחב בסגנון הגנתי של קבוצה תחתית. ולמה זה? כי גיא לוזון מכין את חניכיו למצב בו הם יתאימו את עצמם ליריבה מולה הם משחקים, מה לעשות כשהכדור אצל היריב ואיך ניתן לחלץ אותו. זהו. שום גמישות טקטית בהתקפה, ללא תרגילים ומסירות כפולות, ללא חילופי מקום, תוך כדי משחק על כדורים ארוכים מההגנה להתקפה.

ואני שואל אותך גיא לוזון: עד מתי תמשיך לגנוב דעת? וגם מציע לך: תהיה גבר כמו המאמן הסרבי אלכסנדר סטנוייביץ, שכבר במחזור הרביעי הציע לינקל’ה שחר להחזיר את המפתחות.
במתכונת הנוכחית אי אפשר להמשיך, תהיה גבר ותתפטר, ויפה שעה אחת קודם, כי אפשר אולי להציל את העונה עם מאמן אחר.

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 7 חזר לעצמו בגדול
ארנסט מאבוקה 5 לא תרם מאום
אליסון דוס סנטוס 6 טוב כהרגלו
דקל קינן 5 מחכים לרמי גרשון
עומרי בן הרוש 3 הורחק בצדק
גל אלברמן 4 אכזבה גדולה
גיאורגי קוסטדינוב 3 חלש מאוד
שלומי אזולאי נפצע
סנטיהו סלליך 5 עם הראש בקיר
ניקיטה רוקאביצה 5 סחט אדום
עומר דמארי 4 עדיין זה לא זה
—-על ספסל המחליפים—-
נטע לביא 4 כלום ושום דבר
קאיו אלבס לא דובים ולא זבובים
—————————-
מאמן: גיא לוזון 2 הביתה ומהר

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>