18.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

מוא"ז עמק חפר

שיטת הפקח הנעלם בעמק חפר

אם תשאלו את בעלי העסקים בפארק התעשייה בעמק חפר מה הדבר שהיו רוצים לשפר בפארק? הייתם נענים את עניין החניות ליד העסקים

מאת: ניר אהרוני , 8 במרץ 2018

במשך השנתיים האחרונות נשמעות אין ספור טענות על בעיית החניה ועל כמות המדרכות המסומנות באדום לבן (חניה אסורה) מול מיעוט המקומות המותרים לחניה. קיצפם של בעלי העסקים על גווניהם ותחומי עיסוקם השונים זה מזה יוצא לאחרונה ביתר שאת כלפי המועצה והעומד בראשה כמי שלא עושים די, אם בכלל כדי לפתור את הבעיה שפוגעת כלכלית בעסקים המשלמים שכירות וארנונה גבוהים מספיק, לטענתם ואין שום סיבה שבגלל חניה שאינה בקרבת העסק יפסידו לקוחות.

רואים אדום לבן בעיניים צילום: ארכיון "כוכב"

אם לא די בכך שאין מקומות חניה מספיקים, טוענים בעלי העסקים כי המועצה מוסיפה חטא על פשע ובוחרת לשלוח פקח חניה שמצלם כל מכונית שחונה אפילו 20 ס״מ בתוך האדום לבן ואחרי זמן מה נשלח דו״ח חניה בדואר לאותו אדם.
אז אומנם הפקח עושה לעצמו עבודה קלה, מצלם ומעביר הלאה אך הבעיה שנוצרת במקרים הרבים היא: הנהג אינו יודע שקיבל קנס ולכן יתכן ויחנה שם שוב, וכך יקבל מספר קנסות לעיתים יחד או בפרק זמן קצר. מן הראוי היה טוענים בעלי העסקים באיזור שהמועצה והפקח יתאפקו לפני שהם לוחצים על ״ההדק״ ופוגעים כלכלית בעסקים שמזרימים סכומי עתק בשנה לקופת המועצה.
״במקום שידאגו לנו ולפרנסתנו הם גורמים לנו הפסדים״, לקוח שהגיע אלינו לעשר דקות ונקנס ב-250 שח מבלי שאפילו הונח דו״ח על חלון מכוניתו לא יחזור פעם נוספת לקנות אצלנו. אומר לי אחד מבעלי העסקים ושולף ארבעה דוחות שקיבל באותה שיטה. ״שיטת הפקח הנעלם״ בעלת עסק אחר מציינת בפני את העובדה שלקוח שלה חנה כשרכבו עומד 20 ס”מ בלבד בתוך התחום האדום לבן ונקנס אף הוא, למה שיחזור לכאן שאלה בתמיהה? עם צרור הטענות הקשות והמרירות פנינו למועצה המקומית עמק חפר בכדי לקבל תשובה לשאלות הבאות שהועלו על ידי בעלי העסקים: למה המועצה לא נותנת פיתרון לבעלי העסקים בנושא חניה בקרבת העסק?, העסקים משלמים כספים רבים לקופת המועצה ומרגישים שלא מתייחסים לטענותיהם ומנסים שוב לגזור עליהם קופון נוסף?, איך יתכן שהפקח מצלם את הרכבים שעומדים אפילו חלקית על אדום לבן ולא מניח את הדוח על החלון כך בעלי העסקים שחונים מידי יום קיבלו בדואר שירשור של דוחות מבלי שהיו מודעים לעבירה הראשונה?, איך יתכן שהמועצה במקום לגרום לעסקים לפרוח גורמת ללקוחותיהם לברוח? (לקוח שמקבל קנס. כי ביקר במסעדה או גלריה לא יגיע שוב), מדוע המועצה לא ממנה פקח שיכיר את ציבור בעלי העסקים וינהל איתם דיאלוג על בסיס יומי במטרה לפתור את הבעיות הקיימות?, מדוע לא נוהגים בפארק התעשיות כנהוג באיזורים מקבילים בערים אחרות ומורידים את כמות המדרכות המסומנות באדום לבן בכדי לייצר חניות נוספות בקרבת בתי העסק?
תגובת המועצה האזורית עמק חפר: המועצה מעמידה 10 חניונים ציבוריים ובהם 1,590 חניות וזאת בנוסף ליותר מ-1000 חניות ברחובות הפארק לרווחת העובדים והמבקרים בפארק וכל אלה חינם אין כסף. גם בסמוך לגלריות ולעסקים בתחום המזון בפארק יש חניונים ציבוריים בשפע ואין מחסור במקומות חניה. לצד זה צריך לזכור שישנן מגבלות תכנוניות של גופי התכנון המגבילים חניה ברחובות בגלל קרבה לצומת או פניה, כניסה לבית עסק וכו’. יצוין כי בזמן קבלת ההיתרים התחייבו בעלי העסקים להקצות חניות בתוך מתחם העסק שלהם ועם השנים החלו החניות הפנימיות לשמש כבסיס למחסנים ושימושים נוספים ולכן היקף החניות שבתוך העסק הלך וקטן, עד מצב שישנם עסקים שאין להם מקומות חניה במתחם העסק. בנוסף מנסים באי המקום להחנות בקרבה מידית לבית העסק. דבר שלא תמיד אפשרי. באשר לטענות שלא מתייחסים לתלונות נציין שכל תלונה שמועברת למועצה או למנהלת פארק התעשיות נבדקת בצורה מקצועית כולל התייחסות אישית ממינהלת הפארק שמועברת למדור חניה במועצה. יודגש כי מנהלת פארק תעשיות, שמנהלת דיאלוג מתמיד וקשובה לצרכי העסקים, שכרה את שירותיו של יועץ תנועה כבר לפני מספר חודשים ומקדמת תכנית תנועה ותמרור חדשה לפארק התעשיות. התכנית נמצאת בשלבי אישור סופיים, ולאחריה יתווספו מקומות חניה כחול- לבן נוספים. לגבי הטענה שהפקח מצלם מבלי להניח דו”ח על החלון אומרים במועצה המקומית עמק חפר, כי אין חובה להצמיד דו”ח על חלון הרכב, יחד עם זאת פעולה זו מתבצעת בחלקים מסוימים בפארק תעשיות.

עוד כתבות בתחום מוא"ז עמק חפר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>