22.01.20

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

שלח את רנה

אני ממש לא מופתע מההפסד של מכבי חיפה לקרית שמונה. מי ששמע אותי ביום שבת בתוכנית "שבת של כדורגל", בוודאי יודע שגם הימרתי כי הירוקים יפסידו בתוצאה 0:1, אבל בתוך תוכי ידעתי, שזה יגמר בתוצאה גבוהה יותר. הגיעו מים עד נפש, המאמן רנה מולנסטיין הגדיש את הסאה. ולכן, אני קורא ליענקל'ה שחר שיפטר אותו לאלתר

מאת: איציק אהרונוביץ , 23 בינואר 2017

צילום: ארכיון "כוכב"

גורמים במועדון מספרים לי כי רנה מולנסטיין הוא מאמן מצוין, שהשחקנים נהנים באימונים, ואני אומר: השחקנים לא צריכים ליהנות באימונים, אלא צריכים לאכול חרא, לעבוד קשה ולתרגם את זה ליכולת טובה במשחקים. שם אני רוצה לראות אותם נהנים, מתלהבים, עם תשוקה ורצון עז לנצח. אבל מה אנו רואים? שהם עולים בנונשלנט, משחקים בצורה אנמית וזה נראה קטסטרופה.

נכשל בגדול. רנה מולנסטיין צילום: אחמד מוררה באדיבות אתר ONE

האמת, אני לא כל כך מאשים אותם, כי ברגע שהמאמן מתרגל אותם ונוקט בסגנון משחק שלא קיים, קשה לבוא אליהם בטענות, כי הם משחקים בהתאם לסגנון שהתווה מולנסטיין. ולמה אני מתכוון: כאשר שני המגנים נדרשים מהמאמן לצאת קדימה לאגפים, כל אחד כעשרה מטרים אחרי קו האמצע, הבלמים נשארים לבד מאחור ואין להם יכולת להניע את הכדור לצדדים. כמו כן, הקשרים האחוריים (כשהיריב לוחץ אותם) לא מגיעים לקבל את הכדור מתוך חשש שיאבדו אותו, אז כל שנותר לדקל קינן ולהולמר איולפסון, הוא להעיף את הכדורים למעלה, אולי מישהו ישתלט על הכדור ויקרה משהו.

מעיף כדורים למעלה. דקל קינן צילום: אחמד מוררה באדיבות אתר ONE

די אם נבחן איך קרית שמונה שיחקה, אז נוכל לראות את ההבדל העצום בין שתי הקבוצות. חניכיו של המאמן תומר קשטן מניעים בשקט את הכדור, מהגנה לקישור ומשם להתקפה, בשכל ותוך כדי משחק מאורגן, ללא כל חשש מהיריבה הירוקה, שהתבטלה לאורך כל דקות המשחק, באופן שערורייתי. אין הנעת כדור, אין חילופי מקומות, אין תנועה ללא כדור, השחקנים ניצבים במגרש. דומה כי השחקנים מחכים שהכדור יגיע לגילי ורמוט, בתקווה שהוא יעשה משהו יצירתי, אבל גם הוא נסחף לחולשה הקבוצתית.

היחידי שסומכים עלי. גילי ורמוט צילום: אחמד מוררה באדיבות אתר ONE

קרית שמונה יכלה בקלות להכפיל את התוצאה, עוד כשאחמד עאבד היה על המגרש. אבל כנראה שהמאמן תומר קשטן ידע מה יש לו על הספסל והחילופים שביצע סתמו את הגולל על הירוקים הפתטים. הוא הכניס את האזולאים, והם פשוט פרקו את מכבי חיפה. זה היה פשוט להקיא.

בעודי יושב וצופה במשחק, פשוט התביישתי שזו הקבוצה שגדלתי בה ואותה אני אוהד. כשחקן עבר ששיחק במועדון בשנות ה-70 השחורות של המועדון, לא חוויתי סוג של משחק כזה. אמנם לא היה לנו את כל הפסיליטי שיש היום, אבל היה לנו הרבה יותר טוב. לפחות נלחמנו, היה לנו כבוד, הזענו, ירדנו עם דם על הרגלים.

איפה הכבוד העצמי?
פעמים רבות אני חוזר ואומר, כי למכבי חיפה אין כל צלם אנוש של קבוצת כדורגל. אני לא סתם כיניתי את מולנסטיין מורה להתעמלות ואת המנהל המקצועי פרימדונה. הם חושבים שהמציאו כדורגל חדש במכבי חיפה, אבל בפועל, לא רואים מהם שום חשיבה יצירתית, אין תכנון מוקדם, הכל בשלוף, למעשה כלום ושום דבר.

חושבים שהמציאו כדורגל חדש. תור כריסטאן קרלסן ורנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

פתאום חמישה שחקני נוער יושבים על הספסל, שניים פותחים בהרכב הראשון. תהליך עלק. ואם עסקינן בשחקני הנוער, לדעתי אין אף שחקן שמתאים לשחק בהרכב הראשון של הבוגרים, ואני אומר את זה באחריות.

צריך לומר את האמת: המאמן לא קידם אף שחקן העונה, נהפוך הוא. קחו לדוגמא את נטע לביא, שהעונה הולך אחורה במקום קדימה. וזאת, לאחר שבעונה החולפת הוא היה מצוין, הציג יכולת טובה מאוד והפך ליקיר האוהדים. לביא תחת מולנסטיין הפך לשחקן חסר ביטחון ואינו מגלה שמץ מיכולתו, בגלל שהוא אינו מתפקד במקום המתאים לו כשחקן 50/50, כפי ששיחק אצל רוני לוי.

הגורם לנסיגה ביכולתו של נטע לביא. רנה מולנסטיין צילום: ראובן כהן

אם יש למאמן טיפת כבוד עצמי, אני ממליץ לו להתפטר באופן מיידי. אני גם מוכן להגיע אליו הביתה בכדי לארוז לו את המזוודה ולתת לו טרמפ לשדה התעופה. אבל כנראה שזה לא יקרה, אז אני מקווה שהנשיא יענקל'ה שחר יהיה חכם ויפטר אותו לאלתר. כמו כן, שיפסיק לשמוע לכל יועצי האחיתופל שעובדים במערכת ומספרים לו סיפורים, כמה המאמן גדול. מה שאנחנו רואים עד כה זה סחל'ה, ולא יותר.

פוטנציאל לעתיד. עמית זנתי צילום: אחמד מוררה באדיבות אתר ONE

ציונים זה הכל:

עומרי גלזר 3 אני לארג' איתו
איעד אבו עבייד 2 פרפרו אותו
דקל קינן 3 גרוע מאוד
הולמר איולפסון 3 חלש מאוד
שי בן דוד 4 לא מספיק טוב
איעד חבשי 3 כלום ושום דבר
רועי קהת 3 לא הגיע למשחק
גילי ורמוט 4 ניסה ולא הצליח
ניקיטה רוקאביצה 2 חסר ביטחון
עומר דמארי 5 משתדל מאוד
עמית זנטי 5 לפחות הוא ניסה

————מחליפים———-

מוחמד עוואד 4 לא נגע בכדור

מאמן: רנה מולנסטיין 00 הביתה ומהר

שיפסיק לשמוע ליועצי אחיתופל. יעקב שחר צילום: ראובן כהן

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>