20.11.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

חינוך

שנת הלימודים: בבית החינוך ע”ש יצחק נבון ילמדו סינית, ספרדית וערבית

עיריית יקנעם השקיעה כ- 2.5 מיליוני שקלים במוסדות החינוך. ראש העיר: “אני גאה במערכת החינוך שלנו”. סימון אלפסי שיבח את מנהלת אורט אלון על ההישגים המדהימים

מאת: זליג אהרונוביץ , 6 בספטמבר 2017

שנת הלימודים תשע”ח יצאה לדרך ביקנעם כמיטב המסורת, בצורה חלקה בכל מוסדות החינוך. ראש העיר סימון אלפסי, מ”מ אורי שמואל, סגנו, רומן פרס, המשנה לאה פדידה, חברי מועצת העיר כרמית חובל טון ורונן שפירא, ומנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום, פתחו את היום בטקס המרכזי שנערך בבית החינוך “ארזים”.
מנהלת בית החינוך, אורית נעוס, בירכה את 89 תלמידי א’ החדשים בבית ספרה, ואמרה: “בית החינוך נרגש לקבלם למשפחת ‘ארזים’, כולם יפעלו להצלחתם ולהעצמתם”. המנהלת הודתה לראש העיר על שהוא מקדם רעיונות ויוזמות מבורכות, ומשקיע רבות בחינוך.

בכירי העיר פירגנו למנהלת "אורט אלון" צילום: ארכיון "כוכב"

יצוין כי, ב”ארזים” יפתח השנה לראשונה חדר אומנות. כמו כן, שודרגו ושופצו חדרי המחול והמורים. אלפסי שהתכבד להיכנס עם תלמידי שכבת א’, בירך אותם ואת שאר התלמידים.
משם המשיכו כולם לבית החינוך “אורנים” והספיקו להשתתף בטקס המרכזי. מנהלת בית הספר, יפה ועקנין, איחלה לכולם שנה משמעותית שבה נרגיש התפתחות, צמיחה ושייכות. אלפסי בירך את התלמידים ואמר להם שהם זוכים ללמוד בבית ספר שהוא ממייסדי העיר.
לאחר מכן, המשלחת ביקרה גם בגנים “חבצלת” ו”רקפת”, שהעירייה לקחה על עצמה את פתיחתם, למרות מספר הנרשמים הנמוך. גן רקפת הינו גן ברוח ההומניסטית של בית החינוך אורנים, והוא יהיה הגן המזין.
גולת הכותרת של היום היתה בתיכון “אורט אלון למדעים ואמנויות”, שם צפתה המשלחת בחגיגות השמיניסטים החדשים. בכירי העיר נפגשו עם המנהלת עדה אברכהן שמש, שאמרה: “כולם כאן עובדים קשה מאוד ובאהבה רבה, בבית הספר יש אווירה מדהימה”. ראש העיר הודה לה על ההישגים המדהימים של ביה”ס, ועל היותו אחד התיכונים הטובים ביותר במדינה. הסיור כלל גם ביקור בבית החינוך “הדסים”, שם נפגשה המשלחת עם המנהלת החדשה, יפעת כוכבא, ועם צוות ביה”ס. הם שמעו ממנה שהיא זכתה לקבל ביה”ס שהוא קהילה. אלפסי אמר שהשקעות הרשות בבית החינוך הן אדירות. “אנו נעשה הכל להצלחת תלמידיו”, אמר ראש העיר שציין כי אם יהיו מספיק נרשמים, תיפתח גם חטיבה דתית ביקנעם.
הביקור בבית חינוך ע”ש יצחק נבון החל בגן החובה שבתוכו, ולאחר מכן ביקר ראש העיר בכיתות א’. הוא העניק לתלמידים הנרגשים שי מתנת העירייה, שקיבלו כל תלמידי א’ בעיר.
מנהלת בית החינוך, שושי בן יוסף, סיפרה שבבית החינוך ילמדו השנה סינית, ספרדית וערבית. לאחר מכן, ביקרו כולם בחטיבת אורט אלון ושמעו מהמנהלת אביבה סבג, שבבית הספר יקפידו שהתלמידים בכל הכיתות יעמדו שהמורה נכנס לכיתה, ועל איסור שימוש בטלפונים הניידים במהלך השהות בבית הספר. כמו כן, בביה”ס צפויה להיפתח כיתת מחוננים בשנה הבאה. יום פתיחת שנה”ל נחתם בביקור במעון הירוק החדש שנפתח בשכונת הגגות הירוקים. אלפסי התכבד בקביעת המזוזה וסייר במעון, בפעוטון ובחצר, ושמע ממנהלת תחום הגיל הרך, יעל שוסטק פסקל, על הפעילות במקום. המעון הייחודי הוא לגילאי חצי שנה ועד שלוש שנים. במעון 53 ילדים בשלוש קבוצות ויש בו 3 גננות, 12 מטפלות ושתי בנות שירות. הורים שהיו במעון הודו לראש העיר וצוותו, ואמרו שפתיחת המעון היא “בשורה לגיל הרך והדבר הכי טוב שקרה ליקנעם”.
יצוין כי, כיומיים לפני פתיחתה הרשמית נערך טקס קבלת תלמידי א’ של בית החינוך “דליות”, בהשתתפות ראש העיר ומנהלת ביה”ס, עפרה הירש. בבית החינוך “תדהר” נערך הטקס יום לפני פתיחת השנה הרשמית.
ראש העיר, סימון אלפסי: “שמחים לפתוח שנה”ל חדשה בצורה חלקה, לבקר במוסדות החינוך ולראות תלמידים ששמחים לחזור וללמוד, וצוותי חינוך שעושים הכל לקליטתם ולהצלחתם. הישגי תיכון ‘אורט אלון’ בשבועיים האחרונים הוכיחו שיקנעם היא עיר חינוך מצטיינת בכל פרמטר. ביקנעם המערכת כולה מגויסת להצלחת כל התלמידות והתלמידים. אני מודה למנהלת אגף החינוך ולכל צוותה, לאגף למינהל הנדסה ולכל מי שלקח חלק ועבד קשה מאוד, כדי שנוכל לפתוח שנה בצורה חלקה. הבוקר כינסתי את כולם והודיתי להם אישית. אני מודה מוקיר וגאה בכל אחד ואחת מהם על עבודתם המאומצת. אני מאחל לכל התלמידים וצוותי החינוך שנה פוריה ומוצלחת”.
מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום: “אני גאה לעמוד בראש מערכת חינוך שרואה כל פרט ומקשיבה לצרכיו. יש קסם מיוחד בתאריך 1 בספטמבר וכאשר הפתיחה חלקה ומשקפת השקעה של כל כך הרבה אנשים, אז הקסם מועצם. אומרים שצריך כפר שלם לגדל ילד, וביקנעם יש עיר שלמה שמכוונת לכל אחד ואחת”.

עוד כתבות בתחום חינוך

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>