18.12.18

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

נשר

תאגיד המים בנשר: ההחלטה להתאחד עם קרית ביאליק וטירת כרמל בוטלה

ראש העיר נשר, אבי בינמו, הודיע השבוע כי החליט שלא להצטרף לתאגיד המים “מעיינות חוף”, יו”ר האופוזיציה, רועי לוי: “נפעל לקבל החלטת מועצה נגד התאגיד”

מאת: אדי גל , 13 באפריל 2017

חודש לאחר שניסה לשכנע את תושבי העיר נשר כמה טוב יהיה להם עם הקמת תאגיד המים בעיר, הודיע השבוע ראש העיר, אבי בינמו, כי הוא כעת החליט לטובת אותם תושבים בדיוק, לא להקים את התאגיד.

צילום: ארכיון "כוכב"

הכוונה של עיריית נשר להצטרף לתאגיד מים “מעיינות חוף”, בו שותפות קרית ביאליק וטירת הכרמל, נחשפה בלעדית בעיתון “כוכב”. יצוין כי, עיריית נשר היא בין הבודדות בארץ בה אין תאגיד מים, דבר שמחויב להקים על פי חוק. הצטרפותה של נשר לתאגיד נעשתה בעקבות המלצת הממונה על תאגידי המים ברשות המים, רו”ח אפי דביר, שאמר באותה כתבה לעיתון “כוכב” כי: “יחד עם השיפור המהותי שחל במעבר לניהול משק המים על ידי תאגידי המים, עדיין נכון וכדאי לצמצם את מספרם, ובכך לייעל את משק המים והביוב העירוני. אנחנו פועלים לחבר בין תאגידים ולהרחיב את הקיימים, כך שבסופו של דבר נוכל לעבוד מול מספר מצומצם של תאגידים גדולים, כפי שנכון למשק המים הישראלי”.
ראוי לציין כי, עם חשיפת ההסכם העקרוני בין עיריית נשר לבין תאגיד מעיינות חוף, ניסתה העירייה “לשווק” את הנושא לציבור. בתגובה שפורסמה אז בעיתון “כוכב”, נאמר כי: “היתרונות לציבור תושבי העיר נשר הם המחיר האחיד שיישאר, התאגיד יבטיח אספקת מים סדירה ואיכותית, וכל הכנסות התאגיד יחזרו חזרה לתושבים ע”י השקעה בפיתוח ושדרוג תשתיות”.
ראש העיר, אבי בינמו, אמר אז כי: “הקו המנחה את העירייה הוא אחד, טובת התושב. באותו המחיר יקבל התושב שירות מקצועי וחדשני, תוך השקעה בתשתיות. נשר תזכה למענקים כספיים והחזרים אשר ישמשו לפיתוח, כך שהכסף הזה יחזור למעשה לתושבים”.
בעירייה ידעו לומר אז, כי היא תקבל מענק מרשות המים, כמיליון וחצי שקלים, לצורך התאגדות. יתרון נוסף הוא שהעירייה לא צריכה להשקיע בנכסי מים וביוב מרגע התאגוד (למעט מבני ציבור). ולכן, קרנות המים יוכלו להיות מיועדים לעבודות פיתוח בעיר וכיוצ”ב. “בשורה תחתונה, העירייה תוכל להקצות עשרות מיליונים לטובת עבודות פיתוח ותשתיות בתוכנית רב שנתית, ולהבטיח שירות יעיל וטוב יותר לתושבים, שכן התאגיד בונה שירות חדשני ומקוון: החל מאתר עדכני, דרך טפסים מקוונים ועד אפליקציה דרך הנייד, המיועדת לטובת נושא זה שתיתן מידע על החשבונית וכן נתונים נוספים”, נמסר אז מעיריית נשר.
למעשה, הפרסום בעיתון “כוכב” עורר גל מחאה בעיר, כיוון שבכל מקרה עם הפעלת התאגיד התושבים משלמים גם מע”מ עבור המים שהם צורכים, דבר שמעלה את המחיר.
ראוי לציין כי, יו”ר האופוזיציה, רועי לוי, הפגין יחד עם חבריו בפתח ישיבת המועצה האחרונה, והנושא הפך לשיחת העיר. אולם, העירייה דחתה את הביקורת ועמדה מאחורי החלטתה, עד השבוע. כאמור, ביום רביעי בחר ראש העיר להודיע על החלטתו באמצעות דף הפייסבוק שלו, שם כתב: “הודעתי היום בטקס הרמת הכוסית לרגל חג הפסח, כי נשר לא מצטרפת לתאגיד מים. ההחלטה נתקבלה בהתייעצות ובנוכחות יו”ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, אשר נכח בטקס הרמת הכוסית, ונתן גיבוי ותמיכה להחלטה”.
יו”ר האופוזיציה, רועי לוי: “ אני לא מתרשם מההצהרות של בינמו. כבר לפני שלוש שנים הוא הודיע שיקים תאגיד מים, והמחאות שלנו גרמו לו לבטל את הרעיון. רבותי, ההיסטוריה חוזרת. שוב התעוררנו לפני חודש עם הרעיון של הקמת תאגיד מים, ובתמיכה של תושבי העיר, הצלחנו להסיר את הנושא מסדר היום בפעם השנייה. מהיכרותי עם ראש העיר, אני מעריך שנושא התאגיד יחזור בקרוב שוב לשולחן המועצה. לכן, יחד עם חברי לאופוזיציה, נכנס את מועצת העיר להצביע נגד הקמת תאגיד מים וביטול ההסכם שחתם ראש העיר עם ראשי הערים החברים בתאגיד מעיינות חוף”.

עוד כתבות בתחום נשר

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות >>>