16.12.19

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Print this pageTweet about this on Twitter

כדורגל

תקיפה חמורה: המשטרה חוקרת את מקרה האלימות במשחק הליגה לנערים

במהלך משחק נערים בין הפועל יקנעם לבית”ר חיפה, הותקף שופט הכדורגל אופק אלברט, בידי כמה שחקנים וקרובי משפחה. בהפועל יקנעם מגנים את המקרה

מאת: אדי גל , 29 במרץ 2017

שוטרי המחוז הצפוני של משטרת ישראל עצרו לחקירה את אחד המעורבים בתקיפתו של שופט הכדורגל, אופק אלברט, ביום שבת שעבר, בעת משחק בליגה נערים א’ בין הפועל יקנעם לבית”ר חיפה, שהסתיים בניצחון של חיפה 1:2. לאחר חקירה במשטרת עפולה שוחרר החשוד והמשטרה ממשיכה בחקירה, ומחפשת אחר מעורבים נוספים בפרשה.

שחקני הנערים של הפועל יקנעם מתוך סרטון שפרסמו בדף הפייסבוק של המועדון צילום: ארכיון "כוכב"

המקרה החמור אירע ביום שבת, בעת שנערך המשחק באצטדיון ביקנעם. אלברט, ששבר את כף היד במסגרת משחק לפני כחודשיים, חזר לשפוט ושובץ למשחק שעל הנייר לפחות, נחשב קל לשיפוט. עם סיום המשחק, התנפלו על השופט הצעיר שחקני יקנעם והחלו לדחוף אותו. אל השחקנים חברו אנשים מהקהל, שקפצו למגרש והצטרפו לאלימות נגד השופט. למקום הוזעקה משטרה, שהחלה לטפל במקרה המזעזע. בראיון לאתר ONE סיפר השופט כי: “היו לי צפצופים באוזן, הזרוע הימנית התנפחה. אנשים פסיכים, נערים לוקחים חוק לידיים, המצב על הפנים במדינה שלנו אם במשחק נערים זה קורה. אתה סופג מכות כי קבוצה הפסידה, במקום לצעוק על שחקנים, באים מאשימים שופט ובסוף מרביצים לו. ברגע ששרקתי לסיום המשחק, שני שחקנים של יקנעם ניגשו אלי, החלו לדחוף אותי, היה מובן מאליו שאף אחד לא בא לעזור לי, רק אחרי שקיבלתי מכות ואגרופים”.
לדברי השופט: “קיבלתי אגרוף בראש, הייתי המום, התכופפתי, לא יודע אז מי נתן לו מכות, חוץ מהבחור שפרץ למגרש, היו עוד 3-4 אנשים שהרביצו לי, חטפתי אגרוף לבטן, לגב, לכף היד, קיבלתי מכות. הייתי בסערת רגשות מטורפת, התפוצצתי. אתה מגיע לשפוט עם כל הפאסון ומושפל בצורה כזו. מספר ילדים בני 5-6 עומדים ביציע צועקים השופט בן …., השופט מוכר סמים, יש לילדים האלה הורים שמביאים ומחנכים אותם, לאן הגענו”.
אחד מאנשי יקנעם צוטט באתר אומר כי: “השופט היה בעבר שחקן בבית”ר חיפה, אבא שלו מנהל קבוצה. לא סתם הוא שפט כך, גם לא מפתיע כי הראשונים שקפצו למגרש אחרי שקיבל את הסטירה היה איש בית”ר חיפה, יחד עם הילדים שלו. אנחנו ביקנעם מגנים כל סוג של אלימות. אני גוננתי על השופט משריקת הסיום ועד לחדר ההלבשה. נכון, התפרץ נער מהיציע שנתן מכה לשופט ואני הייתי עם הגב לנער, ולכן באופן טבעי גוננתי על השופט ועטפתי אותו בגופי. שוב אני מתנצל שקורים דברים כאלה במגרשי הכדורגל”.
המנהל המקצועי של הפועל יקנעם, מאור תורג’מן, פרסם בעקבות המקרה פוסט בו אמר כי: “אגיב לראשונה לגבי אירועי שבת האחרון. מועדון הכדורגל הפועל יקנעם, מגנה בכל תוקף את מקרה האלימות שהתרחש במשחק נגד בית”ר חיפה. אנחנו, הפועל יקנעם, הינו מועדון שדוגל בספורטיביות ואחווה וכל מקרה אלימות מטופל ויטופל בתוך המועדון ביד קשה. האירוע בשבת האחרון הוא נקודה שחורה למועדון, עליו אנחנו מצטערים, לא מעט קבוצות מסביבנו “קפצו על המציאה” ומנסים להכפיש אותי ואת שותפי, אלי מזרחי, בכל כלי התקשורת. הרבה דברים נופחו והוצאו מהקשרם, אבל אנחנו, צוות ההנהלה, נצא מזה חזקים וחכמים יותר. הנושא מטופל ביד קשה וחמורה בנושא האלימות ותהיה אפס סובלנות וסלחנות. מועדון הפועל יקנעם, ההנהלה, מאמנים ושחקנים, אומרים: די לאלימות”.
ראוי לציין כי שחקני הקבוצה הצטלמו לסרטון שהופץ בפייסבוק, בו הם נראים מניפים שלטים עם סיסמאות שתוכנם נגד האלימות. תורג’מן ביקש מחבריו בפייסבוק לשתף את הסרטון בכדי שיגיע לתפוצה נרחבת על מנת להוקיע את המקרה.
יודגש כי, דיון בועדת המשמעת של ההתאחדות היה אמור להיות ביום רביעי השבוע, אך לדברי המנהל המקצועי של הפועל יקנעם, אלי מזרחי, הדיון נדחה בשבוע.

עוד כתבות בתחום כדורגל

לכל הכתבות בקטגוריית ספורט >>>